Sobota, 13. august, 2022 | Meniny má Ľubomír

Predstavujeme vám redakciu MY- Trnavských novín

Pretože sa blížia Vianoce a na trnavské hradby už nedočkavo klope Nový rok, veselosť zavítala aj k osadenstvu našej redakcie. Niektorí ostali, iní nás opustili a namiesto nich prišli ďalší. Aj preto sme sa rozhodli, že vám ju v tomto zoskupení predstavíme

. Aby sme si to však len tak nezjednodušovali, každý jeden z nás sa snažil dostať pod kožu svojho kolegu a priblížil nám ho vlastnými očami.
A toto je výsledok?

V rámčeku:
Viac sme vám o sebe prezradili aj vďaka týmto otázkam:
1. Ako na teba kolega/kolegyňa pôsobí?
2. Čo má podľa teba kolega/kolegyňa rád/a a čo nie?
3. Vieš, čo by kolegu/kolegyňu potešilo pod Vianočným stromčekom?
4. Ako si ho/juo pár rokov?


Peťka obdivuje Janku za jej výdrž pri práci
1. Janka je doslova a do písmena suveréna žena. Okrem toho je spontánna a vždy plná energie. V jej prípade platí, čo na srdci, to na jazyku. Ale keď je zle, beda tomu, kto sa ku nej ozve. Jej zlá nálada však dokáže veľmi rýchlo prehrmieť. Vtedy Janka čaruje samé úsmevy a podáva neskutočné výkony pri práci.
2. Aj keď to neprizná, rada rozmýšľa. V zásuvke má plno sladkostí, ktorými nás v čase krízy obdarúva. Rada vymýšľa rôzne prekvapenia a má rada, keď môže byť nápomocná. Dokonca je niekedy v našej redakcii počuť aj jej spev. Nemá rada jablká a tiež, keď si myslí, že ju niekto hnevá.
3. Určite by ju najviac potešilo pevné zdravie. Tiež kniha o astrológii. Možno aj nový fotoaparát, pretože ten, čo má, sa jej stále kazí.
4. Janku si predstavujem ako večnú pracantku. Má v sebe zvláštne čaro, vďaka ktorému ostáva duchom večne mladá.

SkryťVypnúť reklamu

Foto: nie je zatiaľ

Vilko vďaka Zuzke nezomrie od hladu
1. Naša manažérka Zuzka prišla medzi nás asi pred dvomi mesiacmi. V práci je moja susedka, sedíme spolu v jednej lavici. Zuzka je veselé, milé a vtipné žieňa a svoju veselosť a vtip rozdáva plným priehrštím aj nám. V kolektíve sa rýchlo udomácnila a je obľúbená. Zuzka je veľmi pozorná a starostlivá. Pri nej nemám obavy, že v práci zahyniem od hladu alebo smädu. Pri príchode do práce ma zahrnie otázkami: dáš si kávičku, čajík, sušienky, oriešky...? Je pravda, že nezabúda ani na seba, tiež si dopraje. Je veľmi dobrosrdečná, dala by všetko, čo vidí na očiach – teda pardon – nie všetko. Niečo musí nechať aj pre svojho drahého. V práci je šikovná, vynaliezavá a zdá sa, že ju práca baví. Len tak ďalej.
2. Zuzka má veľa záľub a koníčkov, ale jej najväčším koníčkom a srdcovou záležitosťou sú koníčky – kone, na ktorých jazdí.
3. Jedného takého koníka by si Zuzka určite priala aj na Vianoce pod stromček. Verím a veľmi jej prajem, aby sa jej toto veľké prianie raz splnilo.
4. Myslím si, že nepotrvá dlho a zo slečny Zuzky sa stane mladá pani Zuzka, ktorá bude vzornou, vernou manželkou a maminou vedľa detí, čo jej zo srdca prajem.

SkryťVypnúť reklamu

Foto: zatiaľ nie je

Ľubovi kradne Lenka jablká a perá
1. Každé ráno ma milý kolega Ľubo pozdraví „No nazdar“. Človek ani poriadne potom nevie, či sa má z toho pozdravu tešiť. ( )Pozerám sa na neho vždy cez svoj pracovný stôl. Aj keby som na neho nevidela, viem že tu je. Nielen pre dobrú náladu, ktorú naokolo vyžaruje, (nikdy som ho nevidela smutného či riadne nahnevaného), ale aj preto, že má veľmi zvučný hlas, ktorý sa ozýva v každej štrbinke našej redakcie.
2. Všimla som si, že však, že Ľubo si dá záležať, aby mu vždy pekne vyhrával mobil. Okrem toho, vie sa pekne obliecť a má rád ovocie, ktoré mu nikdy nechýba na jeho pracovnom stole. Okrem jabĺk mu kradnem aj perá, ktorých má tiež dostatok. A určite má rád svoju trpezlivú ženu a deti. Podľa mňa nemá rád zle naladených ľudí, vie tak do nich nevtieravo a milo dobiedzať.
3. Viem si predstaviť, že by pod Vianočným stromčekom dostal nejakú skladačku alebo nejaký hlavolam, nad ktorým by si rád polámal trochu hlavu. Niečo veľmi originálne, aby sa s tým mohol pochváliť v práci a ak by to aj dobre vyzeralo, Ľubo by bol spokojný.
4. Ľubo je taký cestovateľ. Kolegyna Tánička mi na neho prezradila, že dokonca vraj fotil zakázanú Monu Lisu v parížskom Louvri. Predstavujem si ho teda, ako na staré kolená bude cestovať za dobrodružstvami po rôznych kútoch sveta. Samozrejme vybaví si nejakého dobre finančne zabezpečeného reklamného sponzora.

SkryťVypnúť reklamu

Foto: Ľubo so svojím zasneným výrazom rozmýšľa už o budúcnosti na Kanárskych ostrovoch


Lucka na Renátke obdivuje jej výdrž a poriadkumilovnosť
1. Renátka je veľmi milý a pohodový človek. Nikdy nezabúda na pochvalu a milé slovo. Pre ňu som, ako ma nazýva, “slniečko“ a ona mi ho tiež svojou rozosmiatou tvárou a dobrou náladou veľmi pripomína. Má svoje svetlé aj tmavé dni ako každý z nás. Našťastie tých tmavších je menej, pretože úsmev jej svedčí viac ako zamračená tvár. Vo všetkom má rada poriadok. Svedčí o tom aj fakt, že naša pani upratovačka si poriadok okolo jej pracovného stola nevie vynachváliť.
2. Zo všetkého najradšej má svoju rodinu, pre ktorú má veľa porozumenia a lásky. Myslím, že nech má akokoľvek nevydarený deň, v kruhu svojej rodiny sa dostane vždy do tej najväčšej pohody. Okrem rodiny a práce ktorá ju baví, sa venuje navyše aj škole. Od nej viem, že ak sa chce, tak sa dá zvládnuť všetko. Z vecí, ktoré ju dokážu dostať do “nepohody“ je asi veľa starostí a ešte viac obmedzení. Ako ju ale poznám, nakoniec všetko vyrieši s úsmevom na tvári.
3. Renátka je ten pravý človek pre vianočnú atmosféru a pre ňu bude asi najväčším darom užiť si Vianoce v pokoji so svojimi najbližšími. Dokáže byť veľmi vďačná, preto myslím že pod stromčekom by ju potešilo čokoľvek čo je darované z lásky.
4. O pár rokov bude mať Renátka už dávno po škole. Bude robiť stále prácu ktorá ju baví a bude ju robiť stále veľmi svedomito. A snáď jej milovanú rodinku po čase rozšíri a spestrí dobrá nevesta a aspoň dve – tri vnúčatka.

Foto: Pani upratovačka má najmenej roboty pri Renátkinom disciplinovane upratanom stole.Kto si podľa Sašky z Lucky rád uťahuje?
1.Lucia je mladá pekná baba, ktorá je za každú srandu. Možno by nemusela až toľko veriť nášmu grafikovi, ktorý si z nej rád uťahuje.
2. Určite má rada cezhraničné výlety za nákupmi, svojho chlapca a deti, hlavne neter Viktorku. Asi nemá rada to, čo si objedná k obedu, pretože sa v redakcii ku koncu týždňa nakopí veľa rôznych obalov od jedla s rôznymi zvyškami.
3. Asi ju poteší každý darček, ktorý dostane od svojich najbližších, ostatní jej môžete ako darčeky posielať aj objednávky na plošnú inzerciu na adresu: manazerka.tt@petitpress.sk
4. Buď sa vrhne na kariéru a o pár rokov bude najlepšie zarábajúcou reklamnou manažérkou v divízii, alebo „usadí“ svojho kamionistu a založí s ním šťastnú rodinku s hŕbou detí :-)

foto. Zatiaľ nie je, Luca bola lenivá

Janka by dopriala Dušanovi nové krídlo
1.Náš grafik Dušan je akurátny mladý muž, pozorný manžel a starostlivý otec dvoch dcér. Báb má teda doma dosť, a ako na potvoru spadlo mu na krk bremeno istej zodpovednosti za redakciu, v ktorej je momentálne okrem štyroch chlapov i ďalších osem osôb ženského rodu. Niekedy sa zdá, že krajšia polovička ľudstva mu troška lezie krkom. Ale len troška, lebo Duško má rád krásne baby. Blondínky i brunetky, chudé i s náležitými proporciami (najmä hore). Neraz si kolegyne musia vyťahovať jeho oči zo svojich odvážnych výstrihov... A zdá sa, že aj papať mu lepšie chutí s nimi, lebo veru s Vilkom, Vladkom či Ľubkom nebol na obede ešte ani raz!
2.No viem o čomsi, čo Duško miluje ešte viac ako baby (samozrejme, s výnimkou tých svojich troch). Je to lietanie na krídle - paragliding! Dáva mu bezhraničný pocit ľahkosti, voľnosti a absolútnej slobody, s príchuťou nenapodobiteľného dobrodružstva. Vraj pohľadu na svet zhora sa nič nevyrovná. Keď je vhodné počasie, príhodný vietor a on nesedí za počítačom v redakcii, zaručene lieta! (Tvrdí, že z kopcov do dolín, nie za frajerkami.)
3. Keby Duško pod stromčekom objavil nové krídlo, istotne by poriadne nespával, kým by ho nevyskúšal...
4.Lietanie je vraj vášeň na celý život. A šťastná rodina najväčšou výhrou. Dušo má teda perspektívu byť aj o päť či desať rokov rovnako vášnivým letcom a milujúcim a obetavým tatkom rodiny. Ak sa, pánboh chráň, nedoláme pri lietaní a ak ho ani „lámanie“ (grafické spracovanie) novín a neposlušnosť kolegov dovtedy načisto nezničí!
Foto: Povzbudí kukurica Dušana do ďalšieho letu?

Peťka raz bude mať podľa Zuzky vlastné noviny
1. Peťka je smejko s neutíchajúcim zmyslom pre humor, ale aj zodpovednosťou. Priateľská, sebavedomá, ale aj nekompromisná. Sem tam sa trošku rozčertí, ale to ju rýchlo prejde. Inak „správne trafená“ baba do slnka i do dažďa.
2. Nemá rada, ak ju niekto vyrušuje počas práce a kladie jej zbytočné otázky. Rada cestuje, papá sladkosti a určite nepohrdne príjemným prekvapením.
3. Čo by ju skutočne potešilo pod stromčekom netuším, ale myslím že čosi originálne a nápadité. Ak by vyhrala nejakú zaujímavú cestu do exotickej krajiny, určite by bežala na najbližšie lietadlo.
4. A Peťka o pár rokov? Úspešná a sympatická šéfredaktorka vlastných novín, s kopou nápadníkov za dverami redakcie, ktorí sa budú byť o jej priazeň. Stále krásna a rovnako plná optimizmu a elánu do života ako teraz.
Foto: Takú peknú vedúcu by chceli mať každé noviny.


Podľa Dušana Vilka len tak ľahko nič nerozhádže
1. Manažér Viliam je vyrovnaná osoba, nikto ho nerozhádže, čo samozrejme všetkých kolegov občas štve. Raz sa to však podarilo istej značkovej predajni s obuvou, kde mu predali topánky, ktoré sa mu po pár dňoch začali rozpadávať. Na tom by ešte nebolo nič zlé, keby mu pri reklamácii neboli povedali, že tá obuv nie je vhodná na vonkajšie použitie... Inak patrí medzi služobne najstarších, a nikto ho ešte nevidel v práci oblečeného inak, než ako sa na správneho manažéra patrí. Jeho pracovný odev sú oblek a kravata. Nevymenil ho ani vtedy, keď sme sťahovali redakciu :-)
2.Určite má rád, keď sa mu v práci darí. Keď môže „behať“ pešo z jedného konca mesta na druhý v každom počasí. Nemá rád školenia, ktorým sa vcelku úspešne zatiaľ vyhýba. Pravda je však taká, že on ich ani veľmi nepotrebuje...
3.No last-minute letenka na týždňový silvestrovský pobyt na Kubu by potešila asi každého :-). Ale určite sa poteší, keď sa stretnú celá rodina pri jednom stole. Syn a dcéry s jeho vnúčatami mu asi urobia najväčšiu radosť.
4. Viliam sediaci pred veľkoplošnou obrazovkou vo svojom štýlovo zariadenom byte, v ruke telefón pripravený na tipovanie zápasov. V druhej ovládač k plazme, prepínajúci všetky športové teletextové stránky. Pritom ho budú vyrušovať všetci bývalý klienti s tým, že by si chceli dať do novín inzerát a on im bude nevrlo odpovedať, že on už v nich tri roky nepracuje ...

Foto: Viliam v práci ležérny štýl nepozná, sako mu však pristane, čo Vy na to?

Ako vraví Vladko, Saška by sa rada vozila na mercedese
1.Ako celok, Ajka pôsobí vyrovnaným a serióznym dojmom, akoby s ňou nič nepohlo. Nie je to celkom pravda, tiež jej z času načas tečú nervy. Ale kontrolovane. Je spoľahlivá a dá sa s ňou pracovne vždy dohodnúť.
2.Určite najradšej má svoju rodinu. A čo nemá rada? To veru netuším. Alebo áno?
3. Pod stromčekom by ju určite potešilo, keby dostala mercedes (mercedesík) len pre seba. Nech môže jazdiť.
4.Po rokoch určite nestratí nič zo svojho šarmu . A keď sa podá na svoju mamu, bude aj dokonale čiperná.
Foto: zatiaľ nie je

Lenka podľa Renátky rozpráva aj počas spánku
1.Lenka je veselá a veľmi energická osôbka. Myslím, že sa jej ústa nezatvoria ani vtedy, keď spí.
2.Má rada priamych a úprimných ľudí, veselú spoločnosť a dobrú zábavu. Myslím si, že nemá rad pretvárku, či ohováranie a rovnako to, ak jej v práci čosi nevychádza presne podľa jej predstáv. Vtedy to vie dať patrične najavo.
3. Keďže má rada humor, možno nejaká drobnosť z predajne zo žartovnými predmetmi. Pravdepodobne, by nepohrdla ani nejakým plyšáčikom a dobrou knihou.
4. Myslím si, že Lenka je rodinne založený tvor. Preto si ju viem celkom živo predstaviť, ako kdesi šantí v spoločnosti svojich minimálne dvoch ratolestí, ktoré sú rovnako veselé a milé ako ona sama.

Foto: Poteší Lenku pod stromčekom plyšová hračka?

Tánička je podľa Ľuba ako kvalitný energetický nápoj
1. Športáčka Tánička pôsobí na mňa prudko pozitívne. Je to osoba, ktorá ovplýva entuziazmom a dokáže človeka nabiť ako najkvalitnejší energetický nápoj. Je to veselá, usmiata, esteticky upravená plnohodnotná osôbka, z ktorej sa dá čítať ako z otvorenej knihy. Táto persona snáď nevie čo je pretvárka, neviem ako s tým chce v tejto konzumnej dobe prežiť. Začiatkom pracovného týždňa je pre ňu víkend a končí tam kde iní začínaju, to je proste Tánička!
2. Má rada veselých a zábavných ľudí, príjemnú spoločnosť napr. tú redakčnú Trnavských novín – MY. Svojho priateľa Mareka pokiaľ ju nevytočí, vtedy je strašne smutná.No najradšej na svete má svoju mamu, ktorej by zniesla aj modré z neba.
3. Nemá rada Spartak Trnava so svojim „slávnym predstavenstvom v podobe, v ktorej sa odvďačil svojim verným ,skalným fanúšikom“ a tiež hlúpych a bezchrbtokosťových ľudí, ale to som vlastne napísal…
Pod vianočným stromčekom by ju určite potešil zájazd (koho nie), najlepšie poznávací, odhaľujúci históriu a kultúru národa a ozajstný cit podobný tomu, ktorý dokáže dávať sama.
4. S odstupom času je predstava šporťáčky Táničky bez zmeny jej povahových vlastností, to jednoducho nedokáže zmeniť nikto. Naj úspechom pre ňu bude určite ozajstná láska a práca bez stresu a naháňania sa , lebo v súčasnosti je proste nenahraditeľnou súčasťou našej redakcie.

Foto: zatiaľ nie je, lebo Tánička nemala dres

Táňa na Vladka prezradila, že rád desiatuje pri bulvári
1.Keďže Vladkovi vykám, tak ho nemôžem zaradiť do kategórie otec. Vzhľadom na jeho a môj vek ani do kategórie dedko. Takže zostávam v rovine kolegu, s ktorým si mám čo povedať, ale nechodíme spolu na kávu. Vladko na mňa pôsobí ako vyrovnaný pokojný človek, ktorého dokáže rozhádzať jedine nedeľa večer, keď musí ísť do Bratislavy pre výtlačky novín (a trebárs nestíhame uzávierku). Ale inak, je to seriózny pán.
2. Véééľmi ťažká otázka. Má rád kávu a to hneď ráno. Ešte radšej ju pije, keď si k nej môže zapáliť cigaretku. Veľmi rád si „uchmatne“ pre seba nejaký bulvár a papká pri ňom svoj obložený chlebíček pripravený na desiatu alebo olovrant. Záleží od toho, ako v ten deň stíha. A má rád svoje vnúčatká, jedno hyperaktívne by rád videl aj na tréningoch karate.
3. Nezdá sa mi, že by bol Vladko človek, ktorý má nejaké vysnené materiálne veci. Skôr mu asi pôjde o ten povestný rodinný kľud a čaro Vianoc. Ale možno taká krabička cigariet a dobrá kavá?!
4. Na dôchodku, v hojdacom kresle a s vnúčatami pri nohách. Vladko má také sympatické dedušovské fúziky a vedela by som si predstaviť ako sa hojdá v tom kresle, bafká z fajky (cigarety by už nefajčil), popíjal by čaj s rumom (káva sa k deduškom nehodí) a číta knižky vnúčencom. Alebo je v záhradke a stará sa o ovocné kríky. Oblečený v montérkach, s klobúkom na hlave a fajkou. Ale hlavne absolútne v pohode.
Foto: Vladko si pri fajke oddýchne až na dôchodku.

Najčítanejšie na My Trnava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 2. Energetici prinavrátia Pečnianskemu lesu pôvodnú biodiverzitu
 3. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur
 4. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky
 5. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 6. Prehľad a automatizácia
 7. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 8. Na Oravskej priehrade s Kalim aj Spievankovom. Vidíme sa naživo
 1. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 2. Energetici prinavrátia Pečnianskemu lesu pôvodnú biodiverzitu
 3. Z vývoja paliva pre Formulu 1 ťažia aj bežní vodiči
 4. Trenčín potrebuje nový impulz!
 5. Shell: So znižovaním emisií to myslíme vážne
 6. Sezóna slovenského ovocia je v plnom prúde
 7. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur
 8. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 1. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky 14 424
 2. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku 10 939
 3. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane 10 883
 4. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur 7 618
 5. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete 6 337
 6. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať 4 754
 7. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha 3 360
 8. Kde u nás kúpite domácke potraviny 2 887

Blogy SME

 1. Štefan Vidlár: My dúchotci
 2. Miroslav Galovič: Cykloleto 2022. Časť 3 - Budatínsky hrad. Exteriér a park.
 3. Pavel Macko: Máme ľutovať podnikateľa Hambálka alebo vojnové obete jeho kumpánov?
 4. Maťo Chudík: Nedopovedané príbehy
 5. Tupou Ceruzou: Igor, poď už dole!
 6. Ján Škerko: Sulík alebo Matovič? Kto to myslí so Slovenskom dobre a kto nie
 7. Marian Nanias: Jadrová energia – Olivia Newton-John - úžasná umelkyňa – úžasná rodina.
 8. Júlia Piraňa Mikolášiková: Herečka Karin Haydu nespáchala poisťovací podvod. Prokurátorka rozhodla po viac ako deviatich rokov
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 129 594
 2. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 14 051
 3. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 10 657
 4. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 9 878
 5. Post Bellum SK: Dovolenka v Juhoslávii ako príležitosť na emigráciu 8 804
 6. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 7 876
 7. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu. 5 651
 8. Ingrid Tkáčiková: Poslanec Kuriak, ďakujem, že viem to, čo na Slovensku nechcem 3 364
 1. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 3. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 4. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 5. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 6. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 7. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 8. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trnava - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trnava

Novinky z MY regióny.

TOP správy z regiónov: Prehľad najzaujímavejších informácií a najčítanejších správ z MY Regióny v uplynulom týždni.


11 h

Obvinené osoby sú stíhané väzobne.


SITA 11 h
Ilustračné foto.

Výmena zvodidiel na mostoch D1 je dôvodom čiastočnej uzávery v úseku Trnava - Horná Streda.


TASR 12 h
Obec Ružindol.

Obec Ružindol v okrese Trnava vyhlásila nové verejné obstarávanie na prístavbu materskej školy.


SITA 13 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Jeden muž sa pobytu za mrežami vyhýba už 14 rokov.


11. aug

Väčšina hľadaných sa skrýva, pretože na nich bol vydaný príkaz na zatknutie.


11. aug

Na Horehroní ožívajú švajčiarske električky.


10. aug

Ak nosíte vodu z potoka vo vedrách, nič sa nedeje, ak využijete čerpadlo bez schválenia štátnej vodnej správy, ide o nepovolený odber, hrozí vám pokuta.


18 h

Blogy SME

 1. Štefan Vidlár: My dúchotci
 2. Miroslav Galovič: Cykloleto 2022. Časť 3 - Budatínsky hrad. Exteriér a park.
 3. Pavel Macko: Máme ľutovať podnikateľa Hambálka alebo vojnové obete jeho kumpánov?
 4. Maťo Chudík: Nedopovedané príbehy
 5. Tupou Ceruzou: Igor, poď už dole!
 6. Ján Škerko: Sulík alebo Matovič? Kto to myslí so Slovenskom dobre a kto nie
 7. Marian Nanias: Jadrová energia – Olivia Newton-John - úžasná umelkyňa – úžasná rodina.
 8. Júlia Piraňa Mikolášiková: Herečka Karin Haydu nespáchala poisťovací podvod. Prokurátorka rozhodla po viac ako deviatich rokov
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 129 594
 2. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 14 051
 3. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 10 657
 4. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 9 878
 5. Post Bellum SK: Dovolenka v Juhoslávii ako príležitosť na emigráciu 8 804
 6. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 7 876
 7. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu. 5 651
 8. Ingrid Tkáčiková: Poslanec Kuriak, ďakujem, že viem to, čo na Slovensku nechcem 3 364
 1. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 3. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 4. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 5. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 6. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 7. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 8. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu