Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky
TRNAVA – RUŽINOV 3:5 (0:2, 3:2, 0:1)

Štvrtá prehra v rade o gól

V prvej tretine zobrali hostia gladiátorom vietor z plachiet. Už v 1. min sa ujali vedenia a v 7. min pridali aj druhý gól po strele medzi betóny. V polovici úvodného dejstva mohlo byť rozhodnuté úplne, ale rozhodca neuznal gól kvôli tomu, že bol dosiahnu

Trnava – Ružinov 3:5 (0:2, 3:2, 0:1)
Góly: 23. Poláček, 24. Ďuriš, 40. Lužák – 1. Fabok, 7. M. Hruška, 21. V. Záborský, 38. Gráčik, 60. Just
Vylúčení: 8:8, Valentík na 10 min, Lužák DKZ (obaja Trnava), presilovky 1:1, oslabenia 0:0.
Rozhodovali: Pavlovič – Adamec, Jankovič – 235 divákov.
HK: Maxin (21. Šúrek) – Klokner, Poláček, Bilanovič, Klčovanský, Reho, Stacho, Benedik - Valentík, M. Holovič, Feranec – Stupka, Krčula, Lužák, - Richtárik, Čunderlík, Ďuriš – A. Vaši, Krajčovič, M. Lobotka.
tý nohou. V 16. min sa puk zakotúľal za Maxinov chrbát a ten si ho takmer sám vrazil do siete. Prvú možnosť korigovať stretnutie mali domáci až v závere prvej tretiny, pri prečíslení troch na jedného však Feranec vystrelil slabo.
Po obrátke sa hostia dočkali tretieho gólu, keď striedajúci Šúrek prvý pokus vyškriabal von, ale na Záborského dorážku bol prikrátky. V 23. min sa k slovu dostali aj domáci. Valentík pred bránou prihral Poláčekovi a ten znížil. O niekoľko sekúnd neskôr dopravil puk po ľade do siete Ďuriš. Od tohto momentu sa spustila kanonáda nevyužitých príležitostí, ktoré dvíhali divákov zo sedadiel. V polovici druhej tretiny sa vyznamenal Šúrek, keď vytlačil zo streleckého uhla Hrušku. Po ďalšej peknej akcii prišiel rýchly brejk hostí a zvýšenie na 2:4. Našťastie mali domáci k dispozícii presilovku 5 na 3. Kloknerova delovka sa v nej ešte neujala, ale Lužákova dorážka už áno.
V záverečnej tretine zazvonila po prihrávke od Ďuriša Čunderlíkovi žŕdka. Keď ani v ďalšom priebehu hry nedokázali Trnavčania skórovať, prišla v závere tretiny na rad hra bez brankára. Domáci v nej neudržali útočné pásmo a inkasovali do opustenej svätyne z hokejky Justa.
Jindřich Novotný (tréner HK): „My sme z nepochopiteľných príčin pristúpili laxne v prvej tretine k zápasu a potom sa to s nami ťahalo po celý čas. Nedarila sa nám rozohrávka, ani zakončovanie. Potom sme sa síce spamätali, ale na zvrátenie sme už nemali čas. Mrzí to o to viac, že to bola už naša štvrtá prehra v rade o gól. Teraz sa chlapci potrebujú dať dokopy, oddýchnuť si, aby sme v utorok mohli znova nabehnúť na to, čo sme hrali predtým.“