Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
PROGRAM DUBNICA - MIMA TRNAVA 4:4 (3:0)

Mima bodovala, Divus na víťazstvo stále čaká

Po vážnom zranení členka sa po roku v zostave Mimy objavil už aj Ľ. Adámek, naopak, chýbal už Honza, ktorý pôsobenie v tomto klube ukončil. Úvod stretnutia hosťom nevyšiel, lebo po prvom striedaní prehrávali už 0:2. Ešte predtým však mohli ísť do vedenia

Program Dubnica - Mima Trnava 4:4 (3:0)
Góly: Švikruha 2, Turza, Grendel - Kunka 2, Málik, Baláž.
Rozhodovali: Živčic a Chudý, ŽK: Decký - Benkovský, Adámek, ČK: Benkovský (Mima), 150 divákov.
Trnavčania, ale gólovo neuspeli. Keď Program v 9. min pridal po sóle Švikruhu tretí gól, hosťujúci tréner si vyžiadal oddychový čas. Mužstvo sa otriaslo z úvodnej nevydarenej desaťmintovky a prebralo taktovku do svojich rúk. Šance Baláža, Kunku a Németha, ktorí sa postupne rútili na brankára Minárecha, zostali nevyužité. Navyše po druhej žltej karte po odplácaní, musel predčasne pod sprchy Benkovský. A keďže domáci nastrelili už iba žrď, polčas sa skončil rozdielom troch gólov. Druhá časť vyšla lepšie opäť Dubničanom. V 27. min dával Grendel už na 4:0 a z hľadiska gólového rozdielu to s mimákmi už príliš dobre nevyzeralo. Dvanásť minút pred koncom si však vyžiadali oddychový čas, hru stiahli iba na šesticu hráčov a prešli na aktívny celoplošný presing. S týmto si súper nevedel rady a šance na strane hostí razom pribúdali. Do zápasu vrátil Mimu v 30. min Kunka, keď prekonal už bráne stojaceho Kopčana. O tri minúty ten istý hráč znížil na 2:4 a Dubničania nevedeli, kam skôr skočiť. Trnavčania zatlačili svojho súpera pred ich vlastnú bránku a vytvárali si jednu šancu za druhou. Keď v 34. min Málik znižoval už len na rozdiel gólu, mimáci razom po zbabranom prvom polčase začali pomýšľať na úspešný výsledok. V záverečných dvoch minútach stiahol tréner hostí brankára a power play mu vyšla dokonale. Presne minútu pred koncom po ukážkovej kombinácii dával na konečných 4:4 do poloprázdnej bránky Baláž.
Mima: Kralovič - Málik, Kunka, Tobl, Baláž - Adámek, Ľ. Heteš, Németh, Benkovský (Bednár).
Marek Ondrejka (tréner a prezident Mimy): "Napriek tomu, že sme vedeli, že musíme zachytiť úvodný tlak domácich, nedokázali sme to a hneď sme prehrávali dvojgólovým rozdielom. Po treťom góle však bolo na ihrisku úplne iné mužstvo, začali sme hrať vyrovnanú partiu. Po našom redukovaní zostavy a kvalitnom presingu sme dosiahli góly a predviedli sme najlepšiu hru v tejto sezóne. Vďačím celému mužstvu, že na tak silnej pôde výborného súpera sme za stavu 0:4 dali hlavy hore a stretnutie sme dotiahli do remízy. Je to len zasa potvdrdenie, že toto mužstvo má svoju silu a kvalitu!

Divus Górnik Trnava – ŠK Sped – Trans Levice 3:7 (2:3)
Góly: Kopčan, Macho, Nemtuda – Krivočenko 3, Švec 2, Rus, Ďurkovič.
Rozhodovali: Bohun, Fischer, ŽK: Kopčan, Nemtuda – Zima, 50 divákov.
Divus stále čaká na prvé víťazstvo v tomto ročníku a počas prvého polčasu sa zdalo, že by mohol siahnuť aspoň na bod. Úvod stretnutia patril vzájomnému oťukávaniu, z ktorého viac vyťažili hostia a v 6. min sa tešili z vedúceho gólu. Loptu poslal nekompromisne do stredu brány Švec. Domáci chceli kontrovať Kopčanom a Sládečkom, ale ani jeden sľubný pokus im nevyšiel. A tak v 10. min opäť zaúradoval kapitán Švec, keď ŠK využil prečíslenie. O minútu neskôr sa výborne prezentoval domáci brankár Herko, ktorý bravúrne vychytal pri priamom kope Ďurkoviča. Vzápätí prišla ďalekonosná strela Nemtudu a zníženie na 1:2. O dve minúty neskôr sa Sped-Trans dostal znova do dvojgólového vedenia, keď sa po ľavej strane presadil Rus. Skóre prvého polčasu uzavrel Macho, keď sa po signále najlepšie zorientoval pred bránou.
Až od polovici druhého polčasu začali padať ďalšie góly. Najskôr Krivočenko zvýšil na 2:4, o dve minúty neskôr sa lopta z Krivočnekovej kopačky odrazila od ľavej žrde do siete. V 36. min dával šiesty gól svojho tímu Ďurkovič a o minútu neskôr Kopčan z tesnej blízkosti znížil. Posledné slovo však patrilo Krivočenkovi, ktorí zavŕšil svoj hetrik.
Divus: Herko – Sládeček, Laurinec, Kopčan, Macho – Hájnik, Krištofík, R. Nebyla, Abrahám.

Ostatné výsledky 10. kola: Slov-matic Bratislava – RCS Košice 4:2 (1:0), Makroteam Žilina – Buldog´s Poprad 2:2 (2:2), Delta Online Košice – Karpatia Bratislava 5:2 (2:1), Pinerola Bratislava – Nafta Malacky 7:7 (2:3).

Strelci: Mima, 8 - Málik, Baláž, 7 - Németh, Kunka, 3 – Benkovský, 2 – Honza, Kubík, Partel, 1 – Tóbl, vlastný - Honza
Divus, 9 gólov - Sládeček, 7 – Kopčan, 5 - Macho, 3 - Holič, Nemtuda, 2 – Nebyla, 1 – Laurinec, Hájnik

po konci základnej časti budú Divusu odpočítané 3 body

Stretnutie 6. kola RCS Košice – Mima Trnava bol kontumovaný 5:0. Mima sa voči tomuto rozhodnutie ide odvolať.

Program 11. kola (1. 12. 2006): Buldog´s Poprad – Pinerola Bratislava, Nafta Malacky – Slov-matic Bratislava, ŠKST Levice – Program Dubnica, RCS Košice – Divus Górnik Trnava, Karpatia Bratislava – Maktoream Žilina. Stretnutie Mima Trnava – Delta Online Košice sa hrá v piatok 1. 12. o 18. 30 h v MŠH v Trnave.
Tatiana Čuperková

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?