Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
BK SPIŠS. N. VES– MBK TRNAVA 107:68 (27:14 51:31, 84:47)

Odchod z pohára so cťou

Do odvetného zápasu 1. kola Slovenského pohára nastupovali Trnavčania proti jeho vlaňajšiemu víťazovi a na prostredie, v ktorom zápas odohrali, istotne dlho nezabudnú a takýchto zápasov by mali odohrať čo najviac.

BK Spišs. N. Ves– MBK Trnava 107:68 (27:14 51:31, 84:47)
Slávia: Paľov 13, Pulman 12, Treflík 9, Fečko 2, Šrot 0 ( Petráš 24, Bayer 5, Lukšík 3 )
TH: 15/ 10 - 13/ 8, fauly: 12 - 19, 5. osobných chýb: Šrot v 33. min, trojky: 13 - 6
Rozhodovali: Z. Zubák -Ľ. Rusnák.
V spišskej Novej Vsi ich čakala pekná návšteva, búrlivé povzbudzovanie a extraligový súper, ktorý tentoraz nastúpil, na rozdiel od hostí, v kompletnej zostave.
Slávisti nastúpili s rešpektom a tak domáci v 3. minúte po dvoch úspešných trojkových pokusoch viedli 17:3. Postupne sa však začali osmeľovať a zvyšných sedem minút sa skončilo výsledkom 10:11 a prvá desaťminútovka 27:14. Spišiaci pokračovali v dobrej streľbe aj v druhej štvrtine a úspešní boli predovšetkým v doskakovaní, kde uplatňovali jednak svoju výškovú prevahu, jednak väčší dôraz a túto časť hry vyhrali o sedem bodov.
Svoju prevahu vystupňovali v tretej desaťminútovke, darila sa im streľba za tri body – úspešní boli v šiestich prípadoch a darili sa im aj rýchle protiútoky a tak po jej skončení vyhrávali 84:47. Aj keď domáci k spokojnosti divákov vyslyšali vo štvrtej štvrtine ich volanie po „stovke“, príjemným prekvapením bolo, že Trnavčania bojovali do poslednej minúty o dosiahnutie čo najlepšieho výsledku a tento úsek zápasu prehrali iba o dva body.
Napriek presvedčivému víťazstvu Spišs. N. Vsi treba hostí pochváliť za statočný výkon, strelecky sa darilo mladému L. Petrášovi, zahanbiť sa nenechali ani Paľov a Pulman, dobrý výkon odviedol Treflík, škoda, že strelecky sa viacej nedarilo Lukšíkovi a Bayerovi, ten ale v obrane doskočil šesť lôpt. Tentoraz stratili iba 14 lôpt, aj to v „vďaka“ tretej štvrtine, kedy ich odovzdali súperovi sedem, na druhej strane o hernej vyspelosti ich súpera svedčí fakt, že získali len šesť lôpt a zaostali za ním najmä v útočnom doskakovaní.
Trénerovi Bublákovi určite padlo dobre počuť od bývalých hráčov Spišs. N. Vsi pochvalné slová na výkon jeho družstva, ktoré sa so Slovenským pohárom rozlúčilo dôstojne.