Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Posledný nebol jednoduchý súper

Pred stretnutím všetko svedčilo tomu, že karty sú rozdané úplne jednoznačne: prvý (Trnava s plným počtom bodov) hrá doma s posledným (Šaľa s bodom jedným) a nieto o čom hovoriť. Nedá sa povedať, že by Trnavčania kvôli tomu súpera nejako podcenili, ale ned

HK 47 Trnava – HKM Šaľa 34:13 (14:9)
ocenili fakt, že v takýchto prípadoch má súper snahu favoritovi čo najviac sťažiť jeho postavenie. Navyše nováčik, vcelku umne koučovaný skúsenou hádzanárkou Hlavatou, sa predsa len v druhej lige už čosi poučil. A tak nečudo, že minimálne úvodná štvrťhodina bola pre oba celky vyrovnanou, keď do vedenia v pomere 7:6 sa dostali domáci až v 19. min stretnutia. Medzitým hostia dokázali, síce len o gól, päťkrát ísť do vedenia, a to ich ďalším možnostiam zabránil výborný Just v trnavskej bráne. Polčasové vedenie o päť gólov sa zrodilo vlastne až v závere, veď v 27. min bolo ešte len 12:9. Hostia zo Šale sa snažili v tomto duchu pokračovať aj v II. polčase, pomerne dobre bránili a znepríjemňovali život našim hráčom, no herná skúsenosť domácich sa nakoniec prejavila. Dôležité bolo, že strelecky sa presadila celá lavička, kde dominovali predovšetkým hráči k tomu povolaní – Mančuška, Ruman, Baran či Brezina. Hostia na strelenie svojich štyroch gólov potrebovali spolu sedemnásť minút. V každom prípade však zanechali v Trnave dobrý dojem, aj keď na škodu bolo v záverečnej časti stretnutia zopár vzájomných nervóznych reakcií. Vyhrážky typu „však prídete do Šale“ pôsobili príliš detinsky a rozhodcovia sa tejto časti zápasu mohli zmocniť s väčšou istotou. Milo prekvapila celkom slušná návšteva, aj keď sa hralo v utorok, keď dominovala najmä mladá generácia. Tých „starých“ fanúšikov bolo možné porátať hádam na prstoch jednej ruky. Že by generačná prestavba aj v hľadisku?
HK 47: Just – Ruman 6, Mančuška 7, Toman 2, Šimek 1, Turanský 2, Benko 1, Baran 6, Kochan 2, Staník 2, Malina 1/1, Brezina 4/1 – tréner: Ernest Gubrický. Pokutové hody: 2/2 – 1/0, vylúčení: 3/2, červená karta: Toman. Návšteva: 280 divákov, rozhodovali: František Jelínek a Ján Troják (obaja Nová Dubnica). Nasledujúce, už záverečné stretnutie jesennej časti druhej hádzanárskej ligy, hrá Trnava vonku s ďalším nováčikom, Lehotou pod Vtáčnikom. Doma sa HK 47 predstaví až v odvetnej časti na jar, v marci 2007, v stretnutí s Piešťanmi.

Na štíte Cífera skončila aj Dubnica
ZHZ Cífer – MKHá Dubnica nad Váhom 24:22 (14:12)
Dubnica podobne ako pred týždňom doma voči Trnave sa aj v Cíferi, v stretnutí s druholigovým nováčikom, prezentovala ako veľmi nepríjemný súper. Domáci však podali kolektívny a bojový výkon s istým Urbanom v bránke. Už v prvom polčase získali domáci trojgólové vedenie, ktoré si priebežne udržiavali, aby ho v úvodných minútach druhého polčasu zvýšili na 19:12. Tento päťgólový náskok umne udržiavali aj po zranení strelca Lovása. Dokázali spomínaným bojovným výkonom, že na nebezpečného súpera majú a s istotou udržali potrebný náskok až do konca stretnutia, aby získali cenné body. V stretnutí staršieho dorastu hral domáci celok v Bratislave s ŠKP, ktorému podľahol 18:32 po polčase 10:16.
ZHZ Cífer: Urban – Lovás 6, Čambal 4, Kobela, Urbánek, Medový 8/2, Elexa 2, Čuperka, T. Čepec 1, Ujhazy, Križan, M. Čepec, Mitas 3.

Ďalšie výsledky 10. kola: Piešťany – Lehota 36:29, HC DAC – ŠKP C 30:32, Vajnory – DAC 24:26, Kolárovo – Stupava 19:27.
1. Trnava 10 10 0 0 272:186 20
2. Stupava 10 8 0 2 257:167 16
3. Piešťany 10 7 0 3 278:240 14
4. HC DAC 10 6 1 3 258:223 13
5. ŠKP C 10 6 1 3 275:255 13
6. Dubnica 10 5 0 5 247:213 10
7. Cífer 10 4 1 5 230:236 9
8. Vajnory 10 4 1 5 226:256 9