Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky
TOPOĽČANY - PIEŠŤANY 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Piešťanci zaspali úvod stretnutia

Hosťom sa naskytla presilová hra už v prvej minúte, ale nevyužili ju. V 5. min. sa prvú šancu vytvorili domáci hráči, Laukova gólová šanca však neskončila za chrbtom piešťanského brankára. Hneď po ňom sa brankára hostí J. Ondrejku snažil prekonať R. Varga

Topoľčany - Piešťany 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Góly: 16. Lauko, 19. Mleziva, 21. Bosák - 34. Strapák, 46. Mihálik
Vylúčení: 8:6, presilovky a oslabenia: 0:0
Rozhodovali: Baluška – Tvrdoň, Horínek, 402 divákov.
ŠHK 37: J. Ondrejka – A. Kolník, Blaško, Galko, Ferkodič, Štajger, Pap – Peško, J. Ručkay, Sýkora – H. Ručkay, R. Kolník, Učeň – Rybárik, Mišík, Strapák – Mihálik.
počas presilovej hry. Vzäpatí sa Piešťancom naskytli dve presilové hry o jedného hráča, Marcel Ďatelinka v bránke domácich si udržal čisté konto. Obrovskú šancu v 13. min. spálil Káčer, ktorý len tesne minul ľavú tyč J. Ondrejkovej bránky. V 16. min. potiahol puk Lauko a dôrazom pri bránke vsietil otvárací gól stretnutia 1:0. Následne mohol domáce vedenie zvýšiť opäť R. Varga, pozorná lapačka hosťujúce golmána bola však v pozore. Minútu pred koncom prvej tretiny sa premiérovým gólom nového ročníka prezentoval Mleziva a stanovil tak na 2:0. Začiatok druhého dejstva vyšiel lepšie HC, ktorý sa už v 31. sekunde tešil z tretieho gólu, keď tentokrát zakončil Bosák. Postupom času začali vystrkovať rožky aj hostia a už v 22. min. sa mohli M. Mihálikom priblížiť na rozdiel dvoch gólov, Ďatelinka však bol proti. V polovici stretnutia musel domáci gólman čeliť úniku Sýkorovi, ale ani ten sa nepresadil. Hostia sa gólu dočkali až v 34. min., kedy Strapák znížil na 3:1. Na konci druhej časti sa hosťom z Piešťan naskytla takmer dvojminútová presilovka, ktorú prerušila prestávka. Hostia napriek šanciam sa gól nepodaril vsietiť. Aj v záverečnej časti sa hral rýchly hokej v podaní oboch celkov, ale ani jeden celok nevyužil svoje presilovky. Hosťom vyšla akcia v 46. min. a po prihrávke Strapáka znížil na rozdiel gólu M. Mihálik. V 50. min. hrali Topoľčany presilovku štyria na troch a v 52. min. mali k dispozícii dokonca presilovku o dvoch hráčov, gól však domáci diváci už neuvideli. V závere sa hostia chceli pokúsiť hrať power-play, ale umnou hrou im to domáci Topoľčanci nedovolili a dotiahli zápas do víťazného konca.
Ľudovít Venutti (tréner ŠHK 37): „Rozhodla prvá tretina, keď ako obyčajne zaspali. Hrali sme bez dôrazu a pohybu. V polovičke zápasu sa sitácia začala obracať v náš prospech, vytvorili sme si aj tlak a šance, na zisk bodu to však nestačilo.”
Jaroslav Šupa

1. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  5. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

M. Krajčí: Chceme skríningovo otestovať obyvateľov

Takýmto spôsobom chce znížiť šírenie nového koronavírusu o 50 percent.

Testovanie na nový koronavírus.

Rada partnerstva schválila strategický rámec rozvoja regiónu

Ide o kľúčový dokument, ktorým sa pripravuje župa na čerpanie eurofondov.

Trnavský samosprávny kraj

Divadlo Jána Palárika vstúpilo do siete európskych divadiel

Vedenie očakáva, že spolupráca so špičkovými divadlami obohatí tvorbu o množstvo inšpirácií.