Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky
HK 47 TRNAVA – ŠKP BRATISLAVA „C“ 22:20 (11:13)

Rozhodlo posledných sedem minút

Jesenná časť 2. hádzanárskej ligy mužov vstupuje do svojej záverečnej tretiny. Muži HK 47 Trnava, ktorí majú zatiaľ plný bodový zisk, však narazili v uplynulom ôsmom kole na prekážku, ktorá v spojení s faktorom rozhodcovským sa ukázala byť vážnejšia, než

sa domáci domnievali. Omladený celok hostí chcel dokázať, že aj on vie poriadne potrápiť svojho trnavského súpera. V úvodnej časti prvého polčasu si tak hostia z Bratislavy udržiavali síce minimálny, ale stály náskok (0:1, 1:2, potom 2:3). Gólov padalo málo a tak to trvalo, než domáci získali aký taký náskok v pomere 5:3. Prišlo však poľavenie, ktoré hostia využili a bolo z toho 5:7 pre nich. S dvojgólovým rozdielom v neprospech domácich skončil aj prvý polčas. Ani úvod druhého polčasu sa veľmi nelíšil od priebehu prvého. Skóre sa najmä zo strany Trnavy menilo iba veľmi pomaly. Podpísali sa na tom rozhodcovia, pre ktorých bolo ponechanie výhody pre útočiaceho, aj keď faulovaného hráča, zrejme neznámym pojmom. Tak nejeden trnavský útok síce končil loptou v súperovej bráne, ale rozhodcovia sústavne vracali hru na súperovu devinu a tak sa pekne pripravené i zakončené útoky domácich hádzanárov nekončili gólovým efektom. Nevedno podľa akých pravidiel rozhodcovia tento zápas riadili, no diváci trefne označili ich výklad za „geriatrický“. K zvratu však nakoniec predsa len prišlo a domáci sa po 50. minúte stretnutia konečne začali za stavu 18:18 postupne presadzovať. Mančuška a Šimek svojimi gólmi dostal Trnavu do vedenia 20:18, aby v dramatickom závere nastal boj o každý útok. Urobila v ňom síce veľa chýb, ale pevnejší boli domáci hráči, držiaci si jednogólové vedenie potrebné na víťazstvo. To potom pečatil takmer so záverečnou sirénou Baran na 22:20 a tak si fanúšikovia i hráči mohli odfúknuť. Body zostali doma a mužstvo vedie suverénne ligovú tabuľku. Už v sobotu 11. novembra bude túto svoju pozíciu obhajovať v Dubnici.
HK 47: Just, Šidlík – Ruman 4, Mančuška 1, Šimek 1, Toman 2, Minárik, Baran 4, Turanský, Benko 1/1, Vaňo 4, Kochan, Daniel, Brezina 5. Tréner Ernest Gubrický. Najbližším domácim stretnutím HK 47 Trnava bude ich duel so Šaľou už v utorok 14. novembra 2006, ktorý sa hrá od 18,30 v MŠH Trnava. Toto stretnutie bude zároveň záverečné domáce v jesennej časti 2. hádzanárskej ligy.
Nečakaná strata hádzanárov Cífera
Sokol ZHZ Cífer – DAC Dunajská Streda 22:23 (10:11)
Bol na vine prechod z vonkajšej asfaltovej plochy do haly? Pýtali sa sami seba fanúšikovia Cífera po ozaj nečakanej prehre s Dunajskou Stredou. Pravdou je, že súper prakticky po celé stretnutie o ten jeden gól viedli, keď svojou pohyblivou hrou robili domácim problémy a nedovolili im dostať sa do vedenia. Domáci nevyužili na vyrovnanie ani poslednú loptu. Navyše im tentoraz sklamali tradičné opory, obaja brankári. Zhodu náhod ešte zavŕšil aj rozhodcovský problém, keď sa nedostavil jeden z delegovaných rozhodcov a ďalší mal určité problémy s posudzovaním hry na druhej strane ihriska. Na ďalšie druholigové stretnutie cestuje Cífer v sobotu 11. novembra 2006 do Bratislavy, kde hrá stretnutie s ŠKP „C“.
Cífer: Doboš, Urban – Lovas 6, Čambal 4, Kobela 1, Urbánek, Medový 5/2, Čuperka 1, Šarmír 1, Ujhazy, Križan 2, M. Čepec, Elexa 2. Tréner: Jozef Kubica.