ude slúžiť k diagnostike pacientov s akútnou mozgovou porážkou na cerebrálnej intenzívnej jednotke neurologického oddelenia. Pôjde o prístroj, akým sme doposiaľ nedisponovali a dopomôže nám k určeniu liečby u takýchto pacientov, čím sa opäť zvýši kvalita poskytovanej zdravotnej starostlivosti v našej nemocnici,“ povedal pre MY – Trnavské noviny Georgi Krastev.
Finančný dar veľmi ocenil aj riaditeľ nemocnice Martin Tabaček. „Som veľmi rád, že existujú nadácie, akou je Nadácia Jednota COOP, ktoré myslia aj na pomoc finančne poddimenzovaným rezortom. Pretože mozgová príhoda je dnes druhou najčastejšou príčinou úmrtia u našej populácie, som rád že tieto finančné prostriedky pomôžu pri diagnostike práve pacientom trnavského regiónu,“ uviedol riaditeľ.
Podľa slov generálneho riaditeľa sekcie obchodu COOP Jednota Slovensko Vladimíra Švarca je ich snahou prispieť finančnou čiastkou na zakúpenie potrebných prístrojov všetkým okresným nemocniciam v pôsobnosti COOP Jednota. „Počas dvoch rokov sa nám podarilo odovzdať podobné dary všetkým okresným nemocniciam v našej pôsobnosti v zmysle hesla silnejší chce pomôcť slabším. Cítime túto povinnosť a ak to bude možné, budeme tak robiť i naďalej,“ doplnil Švarc.
Predseda predstavenstva COOP Jednota Slovensko Adrián Ďurček nám povedal, že spoločnosť zamestnáva viac ako 13 tisíc zamestnancov a má 500 tisíc pravidelných zákazníkov po celom Slovensku. „Aj preto cítime potrebu pomáhať ľuďom v oblasti zdravotníctva a školstva a je to naším cieľom,“ dodal.
Podujatie spojené s odovzdaním finančného daru zorganizoval Bohuslav Uváčik, predseda trnavskej COOP Jednoty, v ktorej pôsobnosti sa nemocnica nachádza. „V roku 2004 som cez našu Jednotu zabezpečil z nadácie dar v hodnote 300 tisíc korún pre onkologické oddelenie trnavskej nemocnice. Som rád, že sa nám po dvoch rokoch opäť podarilo pomôcť, pričom suma sa ešte zvýšila,“ skonštatoval Uváčik.
Účelom nadácie je podpora humanitárnych cieľov, rovnako zdravotníctva, športu a školstva, podpora a rozvoj vzdelávania v kultúrnej a umeleckej oblasti. Pomocnú ruku podala aj ľuďom postihnutým živelnými pohromami, povodňami, či víchricou vo Vysokých Tatrách, ako aj sociálne slabším rodinám, deťom v detských domovoch, či telesne postihnutým deťom. Pilotnú časť projektu Jednota pre školákov odštartovali ešte v roku 2002. Jej zámerom je podpora pohybových aktivít žiakov základných škôl na území celého Slovenska. V rámci grantového programu Nech sa nám netúlajú, zasa podporujú voľno časové aktivity u školopovinných detí, predovšetkým v oblasti kultúry a umenia.
Renáta Kopáčová