Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky
TRNAVA – P. BYSTRICA 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Zaslúžená výhra s ukážkovými gólmi

Diváci v Trnave videli rýchly kombinačný hokej na oboch stranách. Aj oko náročnejšieho fanúšika muselo byť spokojné s tým, čo videlo. V 9. min urobil elegantnú kľučku na Janíska Valentík, od ľavého kruhu prihral na voľného Čunderlíka, ten však vo finálnej

Trnava – P. Bystrica 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Góly: 21. a 60. Klokner, 12. Feranec, 53. Valentík – 50. Volek, 56. Valach.
Vylúčení: 4:9, navyše Ižvolt 25 min za nešp. správanie, Janísek a Vlach po 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenioa 0:0.
Rozhodovali: Rudý - Jankovič, Židek, 220 divákov.
HK: Šúrek – Klokner, Poláček, Bilanovič, Drgoň, Reho, T. Stacho, Klčovanský – Valentík, M. Holovič, Feranec – Stupka, Krčula, Vadrna – J. Belko, Čunderlík, Ďuriš – A. Vaši, Lužák, Lobotka.
fáze neuspel. O tri minúty neskôr však už Ferancova delovka spomedzi kruhov rozvlnila sieť za Kováčovým chrbtom. Päť minút pred koncom prvej tretiny pozabudla domáca obrana na Revaya, ten však svoju príležitosť nevyužil. V posledných sekundách vynikajúci obranný zákrok Kloknera zabránil v prieniku Martinku. Práve domáci kapitán už niekoľko sekúnd po obrátke vytiahol puk z vlastnej tretiny, dostal sa do pravého kruhu a zo záklonu ho poslal pod hornú tyčku – 2:0. Aj v ďalšom priebehu zápasu mali viac z hry domáci. Zaujala Ferancova strela aj pekná akcia Lužáka. Hostia pohrozili v 38. min. Lenže Valacha od puku výborne dostavil Reho. Minútu pred koncom Koledov pokus zázračne zlikvidoval Šúrek.
V poslednej tretine ubudlo od nasadenia, čo hostia aj patrične využili. V jej polovici sa hneď po návrate z trestnej lavice dostal k puku Martinka, ktorý pred bránou prihral Volekovi, a ten znížil na rozdiel gólu. Hostia sa však dlho netešili, pretože už v 53. min si Valentík ukážkovo „urobil“ Bezecného a z bekhendu zavesil pod tyč – 3:1. Považanom sa podarilo ešte raz znížiť. V 56. min strelili gól z kategórie náhodných, keď sa vysoký puk dostal za Šúrekov chrbát a v podstate sa vkotúľal do siete. Hostia za tohto stavu pristúpili k hre bez brankára, čo sa im 25 sekúnd pred koncom stalo osudným. Z vlastnej polovice strelili puk do prázdnej brány Klokner.
Jindřich Novotný (tréner HK): „Prvú tretinu sme hrali veľmi dobre, tradične sme upustili z nasadenia v druhej tretine. Súperovi sa podarilo znížiť po našej chybe. V power play sme strelili gól do prázdnej brány a ja som len rád, že sa nám podarilo vyhrať nad tabuľovo vyššie postaveným tímom. Strelili sme nielen viac gólov, ale ja pekné góly. Dôležité však je, aby sme šance premieňali. Vyhrali sme totiž nad súperom, ktorý je veľmi silný a bol doplnený Trenčanmi. Už tento piatok nás s ním čaká odveta a medzitým domáci zápas s tretími Topoľčanmi. Zopakujem sa, ale chlapcov musím pochváliť, pretože odviedli dobrý výkon. Navyše na Poláčka sa prišiel pozrieť aj tréner slovenskej „19“ Ján Jaško.“