Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky
4. LIGA

Hrnčiarovce dvakrát naplno

Domáci viedli od 3. min, keď tečoavaná lopta po priamom kope Kadlíčka skončila až v sieti. Následne hostia prebrali iniciatívu, držali viac loptu, no domáci dobre bránili a nepúšťali Seničanov do gólových šancí. V 45. min unikol Mačica, jeho strela skonči

V. Kostoľany – Senica 4:0 (1:0)
Góly: 4. a 82. Kadlíček, 63. a 74. Horváth.
la na žrdi. Po zmene strán bol zápas plne v réžii domácich čo dokumentovali troma gólmi v sieti hostí. Najprv na 2:0 zvyšoval po centri Horváth a v 74. min ten istý hráč po Mačicovom pokuse a vyrazení Šragu upravil už na 3:0. Na konečných 4:0 uzavrel Kadlíček strelou z 20m.
V. KOSTOĽANY: Jamrich – Magula, Kubiš, Gula (Ondrašík), Šupa, Vavrinec, Velšic, Horváth, Mačica, Junas (Žažo), Kadlíček (Franc).
SENICA: Šraga – Ferík, Hrebíček, Macek, Mihók, Kumštech, Hílek, Krč, Surový, Joniak (Varga), Michalica (Ryčovský).

Hrnčiarovce – Tovarníky 4:0 (2:0)
Góly: 25. a 50. Polakovič, 38. Šarabok, 65. Jurkas.
Domáci pokračovali v dobrých výkonoch z posledných troch zápasov a do vedenia ich v 25. min poslal Polakovič. Na rozdiel dvoch gólov zvyšoval Šarabok. V 41. min videl po protestoch červenú kartu Kitta a domáci museli dohrávať o desiatich. Hrnčiarovce mohli pridať ďalšie góly, Adámkovu hlavičku hostia vyhlavičkovali z bránkovej čiary a Polakovičov únik skončil na Mikulášovej tyči. Po prestávke domáci vyrážali dopredu zo zabezpečenej obrany a v 50. min unikol Polakovič a prehodil vybiehajúceho brankára na 3:0. Posledný klinec do rakvy hostí zabil Jurkas z rýchleho protiútoku v 65. min.
HRNČIAROVCE: Danišovič – Adámek, Cíferský, Kvetan, Hlinka, Šarabok (Novosedlík), Heteš, Nekanovič (Jurkas), Boskovič, Polakovič, Kitta.
TOVARNÍKY: I. Mikuláš – T. Mikuláš, Jančovič (Božik), Martinka, Hroššo (Kapusta), Žikavský (Šimon), Vaňovič, Fráter, Hájovský, Pulák, Balážik.

N. Dubnica - Skalica 2:2 (0:0)
Góly: 60. Beňo, 90. Ruman – 86. R. Zongor, 90. Štepanovský.
Od úvodu sa hralo útočne, kedy snahy končili pred šestnástkami. Domáci mali niekoľko rohov, ale gól nepadol. V 46. min Beňo z priameho kopu otvoril skóre a do 60. min hostí domáci nepustili k ničomu. Potom začali brániť a hostia mali šance. V 70. min Skaličania prvú ešte nevyužili, no v 86. min striedajúci R. Zongor vyrovnal. V 90. min Štepanovský potrestal chybu domácej obrany – 1:2. Ihneď po rozohrávke Nobovduničania zaútočili a po faule z trestného kopu zaistil vyrovnanie Ruman.
N. DUBNICA: Múčka – M. Bakai (Ďatko), Batla, Štiffel, Ondrejík, Beňo, Gramblička, Haviar, Ruman, Janiš (M. Balon), Dohál.
SKALICA: M. Zongor – Kucharič, Šefčík, Sprušanský, Urbánek, Vašíček (Šenk), Belay, Danajka, Štepanovský, Brezina, Kúdelka (R. Zongor). (duš)

Dohrávka 11. kola
Hrnčiarovce – Skalica 1:0 (0:0)
Gól: 47. Kitta.
V dohrávke 11. kola na seba narazili dve mužstvá z prvej polovice tabuľky, no na výkone oboch tímov to v prvom polčase nebolo badať. Domáci síce mali hernú prevahu, no nedokázali z nej nič vyťažiť. Ich rozohrávka bola často ťažkopádna, chýbala rýchla kolmá akcia, ktorá by prekvapila pozornú obranu hostí. Šancu ohroziť priamo súperovu bránu mali z dvoch štandardných situácií spoza šestnástky, no ich rozohranie nebolo presné. Hostia mali najväčšiu šancu na skórovanie v 37. minúte, ale strela Sprušanského tesne minula bránu.
Zvrat v zápase nastal hneď po prestávke, keď sa domáci Kitta dostal k odrazenej lopte, nebojácne sa predral medzi dvoch skalických obrancov a presnou strelou k tyči spoza šestnástky nedal hosťujúcemu brankárovi šancu. Táto priamočiara akcia akoby ukázala domácim,. čo na Skaličanov platí. No viac gólov už z ich strany nepadlo, hoci Polakovič mal až tri nájazdy na brankára Zongora. Skalický gólman však čaroval a všetky strely na svoju bránu zneškodnil. Podobne čaroval na druhej strane aj domáci Danišovič, ktorý najskôr v 57. minúte zneškodnil strelu Štepanovskému a vzápätí aj jeho druhý pokus i dorážku Pudelku.
Domáci však mali v druhom polčase prevahu a hostí do šancí zbytočne vpúšťali až v samotnom závere, keď bránili jednogólový náskok. Strelecká nemohúcnosť Polakoviča ich napokon mohla mrzieť, ale v nadstavenom čase po priamom kope Jánošíka mieril hlavou Brezina iba do brvna.
ŽK: Cíferský, Kitta, Nádaský – Jánošík.
HRNČIAROVCE: Danišovič – Adámek, Cíferský, Kvetan, Hlinka, Šarabok (70. Nekanovič), Heteš, Nádaský (85. Jurkas), Boskovič, Polakovič (Novosedlík), Kitta.
SKALICA: Zongor – Kucharič, Šefčík, Sprušanský, Urbánek (61. Vašiček), Jánošík, Bellay, Danajka, Štepanovský, Brezina, Pudelka.

Ostatné výsledky 13. kola: P. Bystrica – Častkovce 6:1 (3:0), Mýtna N. Ves - Kanianka 3:2 (2:1), Chynorany - N. Pravno 2:1 (0:1), Solčany – Bošany 4:0 (0:0), Šimonovany - Tr. Stankovce 0:5 (0:2).

1. P. Bystrica*13*11*2*0*39:4*35*(+17)
2. T. Stankovce*13*11*1*1*39:9*34*(+13)
3. Mýtna N. Ves*13*10*1*2*38:13*31*(+13)
15. Tovarníky*13*2*1*10*9:39*7*(-14)
16. V. Kostoľany*13*1*1*11*18:46*4*(-17)

Testy v pondelok˙odhalili ďalších 1 254˙nakazených

Počet úmrtí pacientov na COVID-19 stúpol o 29, na Slovensku tak ochoreniu podľahlo už 868 ľudí.

Okradol ho vo vlaku, polícia pátra po podozrivom

Ak ste dotyčného videli, oznámte to polícii.

Päť rokov zatvorené kúpalisko by mali opraviť

Víťaz verejného obstarávania, domáca stavebná firma AVA-stav, si trúfa rekonštrukciu objektu stihnúť za 129 dní.