Utorok, 16. august, 2022 | Meniny má Leonard

Moravany aj J. Bohunice remizovali

Dubnica B – Moravany 0:0 V obojstranne dobrom zápase mužstiev, ktoré vlani spolu hrali o súťaž nižšie, sa hostia dobre bránili a odolávali tlaku domáceho celku. V 11. min po Švikruhovom rohu Adam prestrelil zblízka bránu. V 29. min hosťujúci Godál prudko

Dubnica B – Moravany 0:0
V obojstranne dobrom zápase mužstiev, ktoré vlani spolu hrali o súťaž nižšie, sa hostia dobre bránili a odolávali tlaku domáceho celku. V 11. min po Švikruhovom rohu Adam prestrelil zblízka bránu. V 29. min hosťujúci Godál prudkou strelou z priameho kopu tesne minul Kopčanovu bránu. O minútu po faule na unikajúceho Gábora v šestnástke ostala píšťalka rozhodcu nemá. Aj po zmene strán sa hralo väčšinou na polovici hostí, ktorí nevynechali príležitosť na rýchle brejky. Najväčšiu šancu mali Dubničania v 86. min, kedy Gábor prehodil nielen brankára, ale aj prázdnu bránu. V 87. min sa vyznamenal brankár Kopčan, ktorý chytil nebezpečnú strelu Chebeňa.
Rozhodoval Darnadi, 150 divákov, ŽK: Jakuš, Koprna.
ZTS B: Kopčan – Zimen, Nosek, Kiačik, Adam, T. Zápotoka (65. Sokol), Ondráš, Gábor, Ranuša, Švikruha, Jakuš. Tréner M. Mičega. FK: Veselý – Godál, Piovarči, Klinovský (74. Kovařík), Baláž, Lančarič, Talajka (90. Talajka), Havrlent, Chebeň, Koprna (90. Modrovič), Varga. Tréner P. Bartoš. Alexander Bakoš

SkryťVypnúť reklamu

Myjava - Neded 1:2 (1:2)
Góly: 40. Coufalík (11 m) - 17. Konc, 32. Tomaček.
Hostia začali nebojácne a v 11. min trafil Beneš brvno. Z nevinnej akcie dal Konc hlavou úvodný gól. Potom mali dve tutovky domáci, keď tvrdé strely vyrazil brankár Wagner. Hostia hrali vzadu na istotu, neskúsení domáci mladí hráči nedokázali nič vytvoriť. Naopak, Tomaček využil nedorozumenie domáceho obrancu s brankárom. V 40. min z penalty znížil Coufalík. V druhom polčase hrali domáci proti silnému vetru, čo skúsenejší hostia dokonale využili a čistú šancu domácim vypracovať ani nedovolili. Naopak, v 55. min po rohovom kope vykopol stopér Peknik loptu z bránkovej čiary a v 81. min tiež zachraňoval. Myjavčanom chýba kvalita, skúsenosti a hráč, ktorý by dokázal mužstvo strhnúť.
Rozhodoval Gašparovič, bez kariet, 100 divákov.
SPARTAK: Solnička - Viselka, Peknik, Horeš, Coufalík, Škoda (46. Augustín), Štajger (80. Manák), Vojtek, Eliáš, Žák, Šarudi. Tréner R. Madunický. FK: Wagner - Gál, Györi, Heriban, Nádaský, Jedinák, Kovács, Bombicz, Konc, Beneš, Tomaček (55. Vlčan). Tréner L. Kečkéš. ZDENO ŠIMO

J. Bohunice – Galanta 1:1 (1:1)
Góly: 17. Paštiak – 22. Lenivý
Od začiatku sa hral rýchly a zo strany hostí tvrdý futbal. Domáci sa do prvej šance dostali v 17. min, keď krížnou strelou vsietil Paštiak gól. Hostia odpovedali o päť minút, keď založili rýchly brejk. Na hranici pok. územia sa k lopte dostal Lenivý a vyrovnal na 1:1. Strečanského strela z konca prvého polčasu obtrela ľavú tyč Valenského brány. Druhý polčas bol takisto rýchly na oboch stranách. Hralo sa však prevažne medzi šestnástkami. Črtajúce sa príležitosti zlikvidovali pozorní brankári. Hostia v nadstavenom čase Harsányim mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale Psota bol proti.
Rozhodoval Cifrík, ŽK: Bango, Paštiak, Gajarský – Špánik, Lenivý, Červenka, 200 divákov.
ŠK BLAVA: Psota – Bango (77. Guniš), Gajarský, Schmidt (17. Gerši), Strečanský, Švestka, Füzik, Jakáb (77. Karol), Maška, Boháčik, Paštiak. Tréner J. Jarábek. SLOVAN: Valenský – Kopčan, Červenka, Lošonský, Blaško, Varga (83. Rojka), Lenivý, Špánik (89. Bartaloš), Krull (90. Fehér), Hársányi, Mačica. Tréner R. Rehák. PAVOL KUBIŠ

Ostatné výsledky 12. kola: Topoľčany – Šamorín 4:0 (3:0), Bánovce - Nové Zámky 2:0 (0:0), Led. Rovne – Partizánske 3:1 (0:1), V. Ludince - Domaniža 2:0 (0:0), Štúrovo – Gabčíkovo 2:2.

1. J. Bohunice 12 6 5 1 21:6 23 (-1)
2. Topoľčany 12 7 2 3 19:12 23 (+5)
3. V. Ludince 12 6 4 2 21:19 22 (+4)
4. Dubnica B 12 5 5 2 16:8 20 (-1)
5. Led. Rovne 12 6 2 4 14:9 20 (-1)
6. Moravany 12 5 4 3 21:13 19 (+4)
7. Neded 12 6 1 5 16:20 19 (+1)
8. Gabčíkovo 12 4 5 3 14:13 17 (+2)