Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Desaťtisíc trnavských odišlo na Záhorie

I po druhý raz za sebou vytiahli u svätého Petra organizátori Malokarpatského maratónu priaznivú kartu. Po nádhernom minuloročnom slnečnom počasí aj tentoraz mali v sobotu 14. októbra 2006 takmer ideálne bežecké podmienky. Podľa bežcov malo však byť o čos

i menej teplých slnečných lúčov. Hádam im to spokojní vinohradníci a vinári svojimi produktmi v ďalších mesiacoch vynahradia. Faktom je, že príjemné jesenné slniečko neumožnilo bežcom zaútočiť na svoje osobné rekordy a tak o „peniaze prišiel“ vlastne iba primátor mesta Trnava Ing. Štefan Bošnák, ktorý dal desaťtisícovú prémiu pre najlepšieho bežca v absolútnom poradí a tú získal Ján Moravec zo Skalice. Ďalšiu prémiu za prekonanie traťového rekordu už usporiadatelia ušetrili a tak ďalšie finančné odmeny šli akurát prvým trom v jednotlivých kategóriách. Ale nie o peniazoch bol tohtoročný 32. Malokarpatský maratón. Aj keď počtom účastníkov, bolo tu 59 mužov a žien, neprekonal svoj rekord, opäť sa stal miestom stretnutia bežcov prakticky z celého Slovenska a opäť svojou atmosférou dokázal, že takýchto podujatí ešte stále nieto dosť. Hlavnými usporiadateľmi boli Mesto Trnava, Slovenská asociácia univerzitného športu, TJ STU Trnava a Katedra telesnej výchovy a športu MtF STU Trnava pod záštitou primátora mesta Ing. Štefana Bošnáka a dekana MtF STU Trnava prof. Dr. Ing. Olivera Moravčíka. Obaja aj presne o 10,00 h výstrelom poslali bežcov na 42 195 metrov dlhú trať cez Suchú nad Parnou, Smolenice, Lošonec, Horné i Dolné Orešany a Košolnú späť do mesta. Súčasťou maratónu bol aj tentoraz 14. ročník medzinárodných majstrovstiev SR vysokých škôl v maratóne a Majstrovstvá mesta Trnava 2006 v maratóne. Spolu s veľkými ale odštartovali aj mladí nádejní maratónci, pravda na podstatne kratšiu trať Prednádražím, účastníci Malokarpatského juniormaratónu 2006, ktorého usporiadateľom bola Kalokagatia – CVČ Trnava. Tam bežalo 23 účastníkov predovšetkým žiackej, dievčenskej a chlapčenskej kategórie, a dve dorastenky. Chlapci nielenže sa ukázali ako „zaneprázdnenejší inými starosťami“, ale absolútne najrýchlejší čas na približne 1750 metrovej trati (stavebné úpravy na časti trate totiž robili svoje) dosiahlo dievča, žiačka z Borského Mikuláša. Výsledky- dievčatá: 1. Viera Vaňková (Juniorcentrum B. Mikuláš) 7:47, 2. Gabriela Pappová (ŠG Trnava) 8:38, 3. Oľga Kumáková (Juniorcentrum B. Mikuláš) 8:47 – chlapci: 1. Jozef Černok (ZŠ D. Krupá) 7:57, 2. Lukáš Buchanec (ZŠ Jaslovské Bohunice) 7:59, 3. Matej Bohunický (ZĎ D. Krupá) 8:06 – dorastenky (trať merala tri okruhy): 1. Janka Puškárová (ZŠ NSUT Trnava) 26:10, 2. Dominika Bachratá (SZŠ Trnava) 29:35. Vďaka vám dievčatá, len si skúste nájsť ďalšie kamarátky a najmä kamarátov!
Medzitým sa bojovalo na trati vo všetkých kategóriách a pozitívne bolo, že napriek náročnosti trate vzdali iba štyria. Medzi účastníkmi boli aj traja bežci, pre ktorých to bol prvý maratón v živote, dvaja si svoj bežecký sen aj dokázali splniť. Z minuloročných víťazov obhájila svoju pozíciu Andrea Bérešová medzi ženami, Vladislav Lipovský už tak úspešný nebol.
Výsledky 32. ročníka Malokarpatského maratónu:1. Ján Moravec (ŠKP Skalica) 2:34:42, 2. Michal Kavacký (MŠK Kysucké N. Mesto) 3:37:43, 3. Jakub Beňo (UMB Banská Bystrica) 2:38:03 – akademický majster Slovenska, ..., 9. Ľuboš Ferenc (Fešák Team Trnava) 2:54:09 – majster Trnavy pre rok 2006, ..., 22. Andrea Bérešová (Kriha Bratislava) – 3:19:14 – najrýchlejšia žena.

Testovanie na Covid-19.

Medzi najhoršími okresmi sú i Levice a Hlohovec.

2 h

Po páchateľoch polícia intenzívne pátra.

5 h
Odberné miesto na covid.

Ďalšie tri odberové miesta (OM) otvorilo mesto Trnava po víkende na posledné dva dni testovania na ochorenie COVID-19 v rámci celoslovenského skríningu.