Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
SLÁVIA TRNAVA – IMC SLOVAKIA P. BYSTRICA 100:60 (22:15, 49:31, 73:44)

Jednoznačný vstup do sezóny

Slávia Trnava – IMC Slovakia P. Bystrica 100:60 (22:15, 49:31, 73:44) Slávia: Paľov 22, Lipták 19, Fečko 6, Šrot 6, Treflík 6 (Pulman 18, L. Petráš 13, Halecký 6, Látečka 2, Pavlík 2, R. Petráš 0) TH: 24/ 17 - 18/ 10, fauly: 22 – 19, trojky: 7 - 6

Slávia Trnava – IMC Slovakia P. Bystrica 100:60 (22:15, 49:31, 73:44)
Slávia: Paľov 22, Lipták 19, Fečko 6, Šrot 6, Treflík 6 (Pulman 18, L. Petráš 13, Halecký 6, Látečka 2, Pavlík 2, R. Petráš 0)
TH: 24/ 17 - 18/ 10, fauly: 22 – 19, trojky: 7 - 6
Rozhodovali M. Tomek - P. Macura
V úvodnom stretnutí 1. ligy mužov privítali Trnavčania na svojej palubovke tradičného účastníka tejto súťaže – kolektív z Považskej Bystrice. Na úvod treba povedať, že hráčske kádre oboch celkov sa radikálne zmenili a napriek tomu, že obe družstvá sa stretli na predsezónnom turnaji v Žiline (mimochodom Považania vyhrali o šesť bodov), tak trnavské duo V. Bublávek a M. Lihan si s výsledkom otváracieho duelu nebolo načistom, hoci vo víťazstvo verili.
Úvod patril domácim, vďaka aktívnej pressingovej obrane získali vedenie 14:4, ale hostia im nedovolili získať výraznejšie vedenie, najmä keď títo neboli najdôslednejší v obranných doskokoch a tak sa potom súperovi hráči dostávali lacno k streľbe z podkošových vzdialeností. Trnavčanom sa nepodarilo výraznejšie odskočiť v skóre a tak po prvej desaťminútovke viedli o sedem bodov.
Nástup do druhej štvrtiny sa im vydaril, ale boli to hostia, ktorí z ich náskoku vždy vedeli čosi odkrojiť a dva razy znížili na rozdiel štyroch bodov 26:22 resp. 35:31. Vtedy úradoval najlepší strelec stretnutia Vavro, na ktorom sa vystriedali pri jeho bránení traja domáci hráči, ale nie s veľkým úspechom. Potom však prišiel rozhodujúci nástup MBK, dosiahli šnúru 24 bodov a stanovili polčasový výsledok 49:31.
V druhom polčase už o víťazstve domácich nebolo pochýb, otázkou sa stala iba výška skóre. Príležitosť dostávali všetci hráči a v závere sa schyľovalo k populárnej „stovke“. Tú mohol dosiahnuť už Pulman, ale nepremenil dva trestné hody a tak konečný výsledok 100:60 stanovil až Šrot po samostatnom úniku.
V domácom celku sa z nových hráčov v dobrom svetle predstavili Paľov, za zmienku stojí jeho desať premenených trestných hodov z desiatich pokusov, Pulman úspešnou streľbou a po nervóznejšom začiatku sa rozohral aj L. Petráš. Strelecky sa darilo aj Liptákovi, ktorý z 13 pokusov premenil osem a v obrane doskočil 7 lôpt, dobre doskakovali aj Fečko a Treflík s ôsmimi a Šrot so šiestimi doskočenými loptami.
Trénera Trnavy V. Bublávka však čaká ešte dosť práce najmä pri odstraňovaní chýb v rozohrávke a zlepšení doskakovania. Tí ťažší súperi jeho družstvo ešte len čakajú. V sobotu 14. 10. o 17. hod. sa v telocvični AŠK Slávia na Rybníku predstaví BSC Bratislava, ktorú vedie extréner MBK P. Orgler a v jeho drese sa predstaví aj vlaňajšia opora Trnavy J. Lošonský a v nedeľu 15. 10. o 10. hod. MŠK Iskra Petržalka.