Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
5. LIGA ZÁPAD

Piešťany rozdrvili Dvorníky

Krakovany – Radošina 2:0 (2:0) Góly: 11. Kališ (11m), 14. T. Balcír V Krakovanoch sa hralo na výborne pripravenom ihrisku dobré stretnutie. Domácim vyšla úvodná štvrťhodina, keď najprv faul na Balcíra potrestal z penalty vedúcim gólom Kališ, potom samot

Krakovany – Radošina 2:0 (2:0)
Góly: 11. Kališ (11m), 14. T. Balcír
V Krakovanoch sa hralo na výborne pripravenom ihrisku dobré stretnutie. Domácim vyšla úvodná štvrťhodina, keď najprv faul na Balcíra potrestal z penalty vedúcim gólom Kališ, potom samotný Balcír po odrazenom priamom kope umiestnil povedľa Klačanského loptu po druhý raz do siete hostí. Tí ohrozili do polčasu domácu bránu iba po nepresne zahratom priamom kope Jurajom Piršelom. V II. polčase Radošina zvýšila úsilie a viackrát nebezpečne zaútočila. Domáci brankár však bol na svojom mieste. V závere mohli Krakovany ešte prikrášliť výsledok, no T. Balcír i Ondrejka mierili mimo. V 90. min zlikvidoval domáci Bondra Jozefovi Piršelovi jedenástku a tak platilo prvopolčasové skóre spolu so zaslúženým víťazstvom Krakovian.
Krakovany: Bondra – D. Hlaváč (Ondrejka), Milec, Bejdák, Ilenčík (Pavlovič), Feranec, Žák, Urban, Kališ, T. Balcír (M. Balcír), Strecký
Radošina: Klačanský – M. Piršel, Bartošek, Varga (T. Turčan), Ďaďan, Hanzlík (Beňovič), Bališ (Oravec), Bakoš, M. Turčan, Joz. Piršel, Jur. Piršel

Kúty – Lokomotíva Trnava 0:1 (0:0)
Gól: 85. Laurinec
Domáci boli v tomto stretnutí po väčšinu hracieho času o čosi lepší, no strelecky neuspeli. Hostia naproti tomu kontrolovali hru a o výsledku nakoniec rozhodol už tradičný strelec Lokomotívy Laurinec. Ten v 85. min dopravil do prázdnej brány Kútov odrazenú loptu od brvna a zabezpečil tak hosťom trojbodové víťazstvo.
Kúty: Škoda – Palkovič, Kubo, Ősterreich, Martin Smolinský, Hyránek, Michal Valla, Šefčovič, Ralbovský, Škoda, Mihál (Jakubec, Smolinský, Marek Valla)
Lokomotíva: Ryšavý – Anetta, Dúbravec, Janek, Greksa, Zaťko, M. Horváth, Laurinec, Szalay, Kralovič, A. Horváth, Šajdík, Braniša, Kubinec

Piešťany – Dvorníky 7:2 (4:1)
Góly: Blahunka 4, Kolník 2, Žamba – Cabadaj, Krajinčák
Po celozápasovej územnej prevahe peknou kombinačnou hrou si Piešťany vytvorili sústavný tlak, ich obrana robila hrubé chyby a to domáci hráči využili na rekordné víťazstvo kola.
Piešťany: Valo – Kolník, Bartošek, Vavrík, Masár, Adamčík, Dadík, Žamba, Blahunka, Gvozdenovič, Greguš
Dvorníky: Horváth – Knížat, Herceg, Brestovnský, Harnúšek, Vdovjak, Bžoch, Farkaš, Krajinčák, Cabadaj, Kolár

Chtelnica – Gbely 1:3 (1:1)
Góly: 7. Cibrín – 26. a 54. Rozboril, 73. Zajíček
Stretnutie sa hralo na neutrálnej pôde a hostia sa najmä v úvodnej desaťminútovke cítili viac ako favoritom. Urobili však chybu v obrane a Chtelnica sa ujala vedenia. Gbelom v tomto stretnutí nezahrala záloha a na výkone mužstva to bolo poznať. Po vedúcom góle v 57. min síce Záhoráci ožili, no výkonom nepotešili. Jediná aká taká spokojnosť bola s tromi bodmi.
Gbely: Janík – Mackura, Kolár, P. Eisner, Šebesta, Rozboril, M. Eisner, Križan (Uhrinec), Zajíček, Mihal (Švrček), Kudláč

Petrova Ves – Trebatice 3:0 (2:0)
Góly: 15., 25. a 52. Morvay
Domácim sa po dlhšej prestávky vrátil do mužstva Morvay a bol to šťastný návrat. Oslávil ho pekným hetrikom a domáci tak dosiahli zaslúžené víťazstvo. To mohlo byť ešte väčšie, no v 57. min penaltu nariadenú za faul na Křižana Pochylý st. nepremenil. Domáci hrali aktívne a tak diváci boli spokojní s hrou i výsledkom.
P. Ves: Lánik – Pet. Pochylý st., Kumpan (Matula st.), Vanek, J. Juriga, Černý, I. Juriga, Křižan, Huťťa (Matula st.), Morvay (Krbica), Krchňavý
Trebatice: Palkech – Buš, Seitler, Rosival (Machač), Surovčík (Kabát), Herceg, Lago, Bondra, Horváth (Polák), Jakubička, Kusý

Smolenice – Jalšové 2:1 (1:1)
Góly: 15., 25. a 52. Matúš Jankovič – 10. Zelenay
Rušné stretnutie sa hralo v rýchlom tempe za miernej úvodnej prevahy hostí. Tí v 10. min sa aj Zelenayovou hlavičkou po kope z rohu dostali do vedenia. No domáci tentoraz mali vo svojich radoch kanoniera Matúša Jankoviča, ktorý hetrikom postupne dostal domácich do vedenia. Hostia však chceli vyhrať, hrali vabank, robili však chyby a ani jedna strana tieto situácie už strelecky nevyužila.
Smolenice: Vajsábel – Hrdlička, Smolík, Nídel, Juraj Jankovič (Lukáš Štibraný), Hlavatý, Pluhár, Dedáček (Cisár), Matúš Jankovič, Tomáš Štibraný, Zajíček
Jalšové: Putera – Chalány (Pavlovič), Zelenay, Páleník, Martin Krajčovič, Jaroslav Krajčovič, Kuna, Weselovski, Čagánek, Mihálik (Uhlík), Dunár

Moravský Sv. Ján – Holíč 2:1 (2:1)
Góly: 15. Mračna, 44. Stupavský – 5. Singhofer
Začiatok lepšie vyšiel hosťom, ktorí sa v 15. min ujali vedenia strelou Singhofera z diaľky. Trvalo však iba 10 minút a domáci Mračnom po prihrávke Stupavského vyrovnali, aby ešte do polčasu pre zmenu Stupavským z prihrávky Hricu sa dostali do vedenia. Lopta bola potom viac na kopačkách domácich, no tí už skóre napriek viacerým možnostiam nedokázali zmeniť a v priemernom stretnutí získali plný počet bodov.
Moravský S.J.: Šimek – Kavecký, Ľ. Hajdin, R. Zajíc, Vávra, Cagáň, Stupavský, Emrich, Mračna, Hrica, Buzay
Holíč: Tolla – Gründling, Madák, Hajossy, Lorenc, Mráz, Nečas, Blatnický, Irša, Singhofer, Bradáč

Prašice – Čáčov 2:1 (1:0)
Góly: 38. Gerič, 85. Baláž – 89. Filuš
Hostia zaskočili domácich aktívnou hrou už od úvodu. Domáci sa postupne osmelili a v 38. minúte Gerič peknou strelou otvoril skóre zápasu. Druhý polčas pokračoval v nastavenom tempe. V závere sa domácim podarilo zvýšiť si svoj náskok, ale už o tri minúty neskôr Filuš opäť znižoval, čo už na remízu ale nestačilo.