5. liga

Jalšové – Petrová Ves 2:0 (0:0) Góly: 69. Zelenay, 90. Dunar V Jalšovom sa odohral zaujímavý defenzívny zápas. Hostia hrali zo zabezpečenej obrany a tým anulovali pokusy hrotových hráčov. I napriek tomu však diváci mohli vidieť okulahodiace zásahy brank

Jalšové – Petrová Ves 2:0 (0:0)
Góly: 69. Zelenay, 90. Dunar
V Jalšovom sa odohral zaujímavý defenzívny zápas. Hostia hrali zo zabezpečenej obrany a tým anulovali pokusy hrotových hráčov. I napriek tomu však diváci mohli vidieť okulahodiace zásahy brankárov. Hneď v 7. minúte sa vyznamenal Putera, keď vyškriabal čistý vinkel po priamom kope. O malú chvíľu zase Lanik vychytal hlavičku Zelenaya. Do vedenia sa domáci dostali v 69. minúte. Následne hostia čiastočne otvorili hru. V 90. min uvolnil Pavlovič na dialku Dunara a ten sa prekľučkoval až na dostrel brány. Technický pokus skončil v sieti a na výsledku sa už nič nezmenilo.
JALŠOVÉ: Putera – Varga (66.Pavlovic), Zelenay, Páleník, Krajčovič M., Krajčovič J., Kuna, Uhlík (46.Weselowski), Caganek, Mihalik, Dunar
P.VES: Lanik - Pochyly P.st., Pochyly Pa(81.Morvay), Vanek(61.Pochyly Pe ml.), Juriga, Stieranka (69.Pochyly M.), Juriga I., Krizan, Hutta, Krbica, Krchnavy

Radošina - Prašice 5:1 (2:0)
Góly: 19. Hanzlík, 19. Beňovič, 47. Ju. Piršel (11 m), 70. Jo. Piršel, 71. Kováčik – 47. Vanega. V Radošine sa hral pekný futbal z pohľadu oboch celkov. Na oboch stranách stáli dobrí brankári, ktorí zneškodnili niekoľko čistých šancí. Skóre otvoril v 19. minúte Hanzlík a ešte v tej istej minúte pridal Beňovič. V 40. minúte sa po druhej žltej karte porúčal Streďanský. V druhom dejstve priniesla vzruch 47. minúta, keď brankár hostí iba faulom zastavil prenikajúcejo Jo. Piršela. A po nariadenom pokutovom kope Ju. Piršel pohodlne zvyšoval. Hostia sa tiež dočkali gólu v podaní Janegu, ale moc sa z neho netešili, lebo v 70. minúte vsietil Jo. Piršel a v 71. Kováčik. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené a diváci tak odchádzali domov v spokojnosti.
Radošina: Klačanský – M. Piršel, Bartošek, Varga (56. T. Turčan), Ďaďan, Hanzlík, Beňovič, Baboš, M. Turčan (63. Kováčik), Jo. Piršel (75. Bačkády), Ju. Piršel
Prašice: Sláma – Pikna, Grznár, Delič, Okša (90. Grežďo), Baláž (83. Režo), Janega (86. Michalka)

Lokomotíva Trnava – Krakovany 2:1 (2:1)
Góly: 20. Laurinec, 35. Kralovič – 30. Kališ (11m)
V Trnave celky z čela tabuľky zohrali medzi sebou stretnutie, v ktorom sa hralo bez rukavičiek a dominovala mu nekompromisnosť Krakovian, ktorá nedovoľovala hrať Lokomotíve jej typicky kombinačný futbal. Úvodné minúty patrili domácim, príležitosť J. Horváta, dlhá prihrávka na Lavrinca i Srdošova pekná nahrávky J. Horváthovi nepriniesli nič zásadného. Hostia v 10. min prestrelili Urbanom a útoky sa striedali na oboch stranách, končili pred 16-kou. V 20. min však sa útok domácich dostal o čosi bližšie k bráne Sedláka, ten chcel reagovať na situáciu, keď po nenápadnej prihrávke Kraloviča sa dostal k lopte Laurinec, odokryl kúsok brány a to strelcovi Lokomotívy stačilo presne vystrelil – 1:0. Onedlho mali hostia prvú veľkú príležitosť, no v 22. min sa T. Balcír zo skráteného rohu „rozhodol“ kopnúť rovno do náručia Ryšavého. Hostia sa dočkali v 30. min, kedy problematicky rozhodujúci Mráz posúdil stret domáceho Janeka s T. Balcírom ako faul v pokutovom území a z nariadenej 11-ky Kališ vyrovnal. Príležitosť Bejdáka šla potom ďaleko vedľa, zato tesné kontakty hráčov zaváňali nedovolenou tvrdosťou. Riešenie priebehu zápasu ponúkol v 35. min Kralovič, ktorý v zhluku pred bránou Sedláka našiel správne miesto pre umiestnenie svojej strely–dorážky a bolo 2:1. Potvrdiť výsledok ale mohol v 42. min Laurinec, v najväčšej šanci stretnutia namiesto spracovania lopty chcel strieľať bez prípravy, no sám pred brankárom netrafil presne. Rozhodnúť sa tak muselo v II. polčase. Hostia však akosi stratili prvopolčasovú aktivitu a na ihrisku zostala zväčša len tvrdosť. No faul na Laurinca v 57. min zostal nepotrestaný. Domáci svoj tlak zväčšovali, no ani Anetta v 70. min nedokázal dobre trafiť loptu a domáci brankár sa do kontaktu s loptou dostával zväčša iba po malých domov. Až v 80. a potom v 81. min prišli ozajstnejšie šance hostí, ale bez pozitívneho výsledku. Zato v 90. min zachraňoval Sedlák pred Anettom, ale ani v predĺžení už žiaden gól nepadol. Hostia svoje postavenie v tabuľke tentoraz nepotvrdili a výhra domácich bola na mieste.
Lokomotíva: Ryšavý – J. Horváth (Anetta), M. Dúbravec, Janek, Kralovič (Š. Dúbravec), Zaťko, M. Horváth, Laurinec, Srdoš (Braniša), Halmo, A. Horváth
Krakovany: O. Sedlák – Hlaváč (P. Sedlák), Milec, Bejdák, Ilenčík (Pavlovič), Feranec, Žák, Urban, Kališ, T. Balcír, Strecký

Čáčov – Moravský Sv. Ján 4:0 (2:0)
Góly: 22. Búzek, 45. Salay, 70. Filuš, 82. Levársky (11m)
V I. polčase boli aktívnejší hostia, no do koncovky sa nevedeli dostať, lebo im chýbala záverečná prihrávka. Tak sa nakoniec vedenia ujali domáci v 22. min Búzekom, ktorý využil zaváhanie obrany hostí. Hostia mali veľkú príležitosť v 43. min Vávrom, zostala nevyužitá, keď nastrelil iba ľavú žrď. V tej istej minúte domáci Sekáč netrafil prázdnu bránu. Predchádzajúce príležitosti domácich premenil na gól hlavou v 45. min Salay. II. polčas už hostia nemali toľko príležitostí a hralo sa zväčša medzi 16-kami. Až v 70. min sa presadil Filuš a na konečných 4:0 upravil v 82. min Levársky panenkovsky premeneným pokutovým kopom po faule na Búzka.
Čáčov: B. Valjent – R. Valjent (Sekáč), Kňazovič, Gabriel (Levársky), Salay, Kukliš, Horňák, Prokop, Filuš, Búzek, Sekáš (Mihálik)
Moravský S. J.: Šimek – Kavecký, Ľ. Hajdin, Zajíc, Vávra, Cagá) (Krajčír), Stupavský, Emrich, Bolf (Hrica), Uhrinec, Kudlička

Holíč – Smolenice 3:1 (1:0)
Góly: 16. Irša, 84. Blatnický, 87. Madák (11m) – 66. Haberl
ČK: Palkovič (Holíč – po 2 žk)
Veľmi dobrý vstup do stretnutia domácim prekazilo viacero nepremenených šancí a tak trvalo celú štvrťhodinu, než si fanúšikovia mohli zakričať. V 16. min stretnutia na 1:0 dával Irša. Prevahu si udržiavali aj po začiatku druhého polčasu, no ďalší gól už neprichádzal. Dokonca hostia v 66. min Haberlom vyrovnali a na ihrisku sa objavila nervozita, s ktorou si rozhodca nevedel vždy adekvátne poradiť. Domáci sa ale dokázali sústrediť do záverečného tlaku, čo sa im aj oplatilo. Najprv pohotovo skóroval Blatnický, potom pridal tretí gól z pokutového kopu Madák po ruke stopéra domácich.
Holíč: Tolla – Gründling, Madák, Palkovič, Juraj Nečas, Lorenc (Smaženka), Marek Nečas, Blatnický (M. Mihók), Irša (Hajossy), Singhofer, Bradáč
Smolenice: Vajsábel – Hrdlička, Smolík, Jankovič, Cisár, Hlacatý, Pluhár, Dedáček, Haberl, Štibraný, Zajíček (Portáš)

Trebatice – Chtelnica 8:0 (3:0)
Góly: 22., 50. a 84. Jakubička, 30. Bondra, 46, Kabát, 76. Polák, 85. Herceg, 88. Kusý
Hostia prišli na stretnutie iba s desiatimi hráčmi, čo domácim, ktorí aj tak majú určité problémy s kompletnosťou kolektívu, uľahčilo úlohu na ihrisku. Od začiatku sa síce obuli do súpera, no prvú príležitosť Hečko v 4. min spálil. Gólostroj načal až v 22. min strelec Jakubička, ktorý aj v tomto stretnutí si uhral hetrik, Hostia mali počas stretnutia jedinú príležitosť v 23. min Cibrínom. Strelecky sa potom presadili aj ďalší hráči a s chuťou si zahrali a zastrieľali.
Trebatice: Palkech (Jankech) – Hečko, Seitler, Kabát, Machač, Herceg, Surovčík, Bondra, Horváth, Jakubička, Kusý
Chtelnica: Pavelský – Danovič, Bulla, Rechtorík, Hamšík, Piešťanský, Ľ. Cibrín, Kičina, Blaško, L. Cibrín

Gbely – Piešťany 1:1 (0:0)
Góly: 60. Kudláč – 49. Blahunka
Hodové stretnutie v Gbeloch prinieslo veľmi dobrý futbal, na vysokej úrovni. A to i napriek tomu, že domáci v úvodnej časti priam sério zahadzovali tutovky, resp. likvidoval ich príležitosti brankár hostí Valo (Križan, Májek, Rozboril, Mihál i ďalší). Súper sa preto snažil využiť túto situáciu a streliť podľa možností rozhodujúci gól. Prvý bol úspešný v 49. min piešťanský Blahunka, no domáci dokázali prevziať iniciatívu na slovu stranu a po akcii striedajúceho Nemca a Mihala nakoniec Kudláč v 60. min vyrovnal. Domáci ešte viac pritlačili, hostia sa naopak spoliehali na brejky, no ani jedna možnosť nakoniec nevyšla. Čosi šlo vedľa či nad, čosi likvidovali brankári. Nakoniec mohol rozhodnúť Kudláč, no ten v nastavenom čase prestrelil. Domáci stratili síce dva body, no potlesk divákov vyprevádzal po zápase oboch súperov rovnako.
Gbely: Janík – Šebesta, Kollár, P. Eisner, Ambra, Zajíček, Rozboril, Križan, Kudláč, Májek, Mihál
Piešťany: Valo – Jelenovič, Bartošek, Vavrík, Masár, Greguš, Dadík, Žamba, Blahunka, Kolník, Mišenčík

Dvorníky – Kúty 2:4 (1:2)
Góly: Kollár, Krajinčák – Mihál 3, Ševčovič
Hostia, ktorí mali v ostatných dvoch stretnutiach určité problémy, prišli do Dvorníkov v pozícii futbalového učiteľa a dali domácim lekciu z futbalovej efektivity, na ktorú domáci nestačili primerane reagovať a tak sa dostali do nepríjemnej situácie. Zabojujú v nasledujúcom stretnutí v Piešťanoch?

Chtelnici po súťaži odočítajú 3 body

Stretnutie 9. kola Chtelnica – Jalšové skončilo výsledkom 0:3 kontumačne. O ďalšom disciplinárnom postupe voči Chtelnici bude rozhodnuté neskôr.