Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Strelecký deň Trnavčana Laurinca

5. liga západ Lokomotíva Trnava – Radošina 5:0 (1:0) Góly: 40., 51. (11m), 55. a 62. Laurinec, 90+ Holič Úvodné minúty stretnutia patrili domácim hráčom, aj keď hostia pochopiteľne nevynechali žiadnu možnosť na zaútočenie.

Lokomotíva Trnava – Radošina 5:0 (1:0)
Góly: 40., 51. (11m), 55. a 62. Laurinec, 90+ Holič
Úvodné minúty stretnutia patrili domácim hráčom, aj keď hostia pochopiteľne nevynechali žiadnu možnosť na zaútočenie. Rozhodca Truhlík hneď úvode dal hráčom hostí tri žlté karty a podarilo sa mu zastaviť počiatočnú nervozitu na trávniku a stretnutie sa potom síce občas pritvrdilo, no do hernej agresivity neprerástlo. Už v 11. min nevyšiel prvý pokus Laurincovi, ale fanúšikovia to brali ako jeho zastrieľavanie sa. Pokusy Holíča, J. Horvátha i hlavička Srdoša skončili v rukách brankára Klačanského. Hra sa postupne vyrovnala a vzruch priniesla iba zvonka nastrelená žrď Laurinca v 35. min. O päť minút neskoršie sa však už najlepší strelec mužstva nemýlil a vlastne na dva razy strelil svoj prvý gól stretnutia. V 43. min zahodil čistú šancu a do polčasu sa už stav nezmenil. Po polčase zahájili ostrostreľbu pred bránou Klačanského Srdoš i Janek, pokračovali Halmo a M. Horváth, brankár hostí ich však vychytal. Hostí v ich snahe zastavil nedovolený zákrok ich obrancu na útok Lokomotívy a Laurinec v 51. min s istotou zvýšil z 11m na 2:0. Gól hosťom nepridal na istote a už v 55. min M. Dúbravec presne prihral na kopačku Laurinca a ďalší jeho hetrik bol na svete. Kapitán Lokomotívy sa však neuspokojil a v súboji s osamelým Ďaďanom pridal v 62. min svoj štvrtý gól. V 70. min nevyužil po zlom odkope domácej obrany dovtedy najlepšiu príležitosť radošinský T. Kovačik. V 80. min presne strieľal Oravec, no striedajúci brankár Kuzma bol na mieste. Už v nastavenom čase individuálne prešiel Holíč a umiestnenou strelou sa zapísal do listina strelcov – 5:0. Lokomotíva tak konečne dominovala aj doma, no popravde, Radošina vôbec nebola na uterák.
Lokomotíva: Ryšavý (Kuzma) – Juraj Horváth, Miroslav Dúbravec (Braniša), Janek, Holič, Zaťko, Mário Horváth, Laurinec, Srdoš, Halmo, Adrián Horváth (Anetta)
Radošina: Klačanský – Ďaďan, Bartošík, Varga (Martin Turčan), Tomáš Turčan, Oravec, Beňovič, Bališ, Bakoš, Jozef Piršel (Chudý, Tomáš Kovačik), Juraj Piršel

Krakovany – Dvorníky 2:1 (2:1)
Góly: 11. Kališ (11m), 31. T. Balcír – 32. Cabadaj
V Krakovanoch sa hral od úvodu svižný futbal zásluhou oboch mužstiev. Hneď v 1. min nariadil rozhodca Tekeľ pokutový kop pre domácich, aby ho následne odvolal. Chvíľu na to pálil tesne vedľa Bejdák. Snaženie Krakovian vyvrcholilo v 11. min, keď bol faulovaný v pokutovom území Balcír a Kališ z penalty otvoril skóre. V 20. min sa dostali k slovu i dobre hrajúci hostia, no Kollár a následne aj Krajinčák mierili vedľa. V 22. min unikol po krídle Strecký, avšak jeho gólovú prihrávku Horváth vystihol. Po polhodine so šťastím však skóroval T. Balcír – 2:0. Následne na druhej strane chyboval Milec a Cabadaj znížil. Po polčase sa hostia snažili vyrovnať, vytvorili si územnú prevahu, no všetky ich príležitosti vyriešil včas spoľahlivý Bondra. Rozhodnúť mohol Urban, ale najprv mieril nepresne a v závere ho dvakrát vychytal brankár Horváth. V kvalitnom zápase bol jeho najslabším článkom neistý rozhodca.
Krakovany: Bondra – Ondrejka (P. Sedlák), Milec, Bejdák, Strecký (M. Balcír), Feranec, Žák, Urban, Kališ, T. Balcír, Ilenčík (Pavlovič)
Dvorníky: M. Horváth – Knížat, Herceg, Brestovanský, Harnúšek, Vdovjak, Bžoch, Farkaš, Krajinčák (P. Horváth), Cabadaj, Kollár

Kúty – Gbely 1:1 (0:0)
Góly: 89. Peter Palkovič – 67. Májek (11m)
Derby stretnutie malo slušný, až napodiv komorný priebeh. V I. polčase hrali obaja zo zabezpečenej obrany, v II. polčase hra sa zrýchlila a vedenia sa ujali hostia z pokutového kopu za faul na Rozborila z kopačky Májka v 67. min. Potom sa hralo zväčša medzi šestnástkami a vyrovnanie prišlo pre domácich v hodine dvanástej, kedy Peter Palkovič v 89. min zabezpečil domácim remízu.
Kúty: Škoda – Puškač, Kubo, Peter Palkovič, Smolinský, Štiftner, Hambálek, Šefčovič, Ralbovský, Jiránek, Mihal
Gbely: Janík – Šebesta, Kolár, Zajíček. M. Eisner (Uhrinec), Rozboril, Križan, Kudláč, Májek, Mihál (Švrček)

Piešťany – Trebatice 3:1 (1:1)
Góly: 14. Blahunka, 82. Adamčík, 88. Bartoš – 1. Machač
ČK: Rosíval (Trebatice – po druhej žk)
Za peknej návštevy sa hral v Piešťanoch bojovný zápas, v ktorom hostia využili prvé zaváhanie domácej obrany, ktoré prišlo už v úvodnej minúte, na strelenie gólu. Domáci pridali a už v 14. min bolo vyrovnané a domáci získali územnú prevahu, ktorú však zužitkovali až v II. polčase. Hostia sa dlho úspešne bránili, domáci dobíjali ich bránku a až vylúčenie Rosívala zmenilo pomer síl a tlak domácich nakoniec v samom závere priniesol ovocie v podobe gólov Adamčíka a Bartoša.
Piešťany: Valo – Jánošík, Bartošek, Pavlík, Masár, Adamčík, Dadík, Žamba, Blahunka, Gajarský, Mišenčík
Trebatice: Palkech – Hečko, Seitler, Rosíval, Machač, Herceg, Lago, Bondra, Horváth, Jakubička, Kusý.

Chtelnica – Jalšové nedohrané za stavu 0:2 pre inzuláciu rozhodcu
Góly: 32. Zelenay, 40. Kuna
ČK: Pollák (Chtelnica po druhej žk)
Stretnutie bolo v I. polčase dosť otvorené a hostia viedli 2:0. V 50. min po druhej žltej karte domáci hráč Polák rukami napadol rozhodcu, ktorý potom stretnutie ukončil.
Chtelnica: Pavelský – P. Rechtorík, Pollák, Bolla, Kohutovič, Piešťanský, Zibrín, M. Bílik, Kičina, I. Bílik, L. Zibrín,
Jalšové: Putera – B. Varga, Zelenay, Páleník, M. Krajčovič, J. Krajčovič, Kuna, Mihálik, Hudek, Čagánek, Dunár

Petrova Ves – Holíč 2:1 (1:0)
Góly: 24. Jaroslav Juriga, 71. Patrik Pokorný – 64. Mráz
Skóre v tomto stretnutí otvoril hlavou v 24. min Jar. Juriga, no už o 4 min ohrozoval domácu bránu Marek Nečas, Igor Juriga však zachránil pred pohromou. V 32. min naopak Tolla zachraňoval pred M. Matulom st. a do polčasu sa už nič nezmenilo. V 64. min peknou strelou k tyči Mráz vyrovnal. Svojim prvým gólom v drese Petrovej Vsi nakoniec rozhodol Patrik Pochylý, keď dal na 2:1.
P. Ves: Lánik – Stieranka, Kumpan, Vanek (Patrik Pochylý), Jaroslav Juriga, Černý, Igor Juriga, Křižan, Huťťa (Morvay), Krbica (M. Matula st.) Krchňavý
Holíč: Tolla –Palkovič, Madák, Lorenc (Hajossy), Martin Mihok, Mráz (Ján Mihok), Marek Nečas, Blatnický, Smaženka (Juraj Nečas), Singhofer, Bradáč

Smolenice – Čáčov 4:1 (1:1)
Góly: 42. a 62. Jankovič, 86. Pluhár, 90. Haberl – 20. Filuš
ČK: Koníček (Čáčov – po druhej žk)
Obe mužstvá začali útočne a útoky sa na oboch stranách striedali. V 12. min urgovali domáci pokutový kop, poľavili v pozornosti a chyba v domácej obrane ich stále gól. Hostia sa prízemnou strelou Filuša ujali vedenia – 0:1. Ešte do polčasu však po zvýšenej aktivite domácich Jankovič z prihrávky Zajíčka strelil vyrovnávajúci gól – 1:1. II. polčas už viac menej prebiehal v réžii domáceho mužstva . V 62. min po centri Haberla zvýšil opäť Jankovič hlavou a keď kapitán Pluhár zvýšil v 86. Min na 3:1, hostia rezignovali. Bodku za stretnutím potom dal v 90. min Haberl.
Smolenice: Vajsábel – Hrdlička, Smolík, Nídel (T. Štibraný), Petrovič, Hlavatý, Pluhár, Dedáček, Haberl (Cisár), Matúš Jankovič, Zajíček (L. Štibraný)
Čáčov: B. Valjent – R. Valjent, Gabriel (Chocholáček), Koníček, Salay, Kukliš, Bobek, Horňák, Filuš, Búzek, Sekáč

Moravský Sv. Ján – Prašice 1:3 (1:1)
Góly: 35. Emrich (11m) – 25. a 48. Grznár, 78. Baláž
Domáci predviedli chaotický výkon a stále sa nevedia na ihrisku nájsť. Hostia sa predstavili ako disciplinovaný celok, idúci za svojim cieľom, ktorý nakoniec aj dosiahli. Ich zisk troch bodov bol plne zaslúžený.
Moravský S. J.: Hajdin – Kavecký, Uhrinec, Zajíc, Vávra, Vagáň, Kudlička, Mračna, Emrich, Hrica, Bolf (Buzay, Krajčír)
Prašice: Sláma – Pikna, Grznár, Delič, Martinček, Baláž, Okša, Halo, Šmatlák, Stredňanský, Ďurík (Krasula, Paluš)
- jdk -

Text pod foto: Presná prihrávka M. Dúbravca (Lokomotíva Trnava) na kopačku Laurinca skončila nakoniec v 55. min stretnutia v radošinskej sieti (zo stretnutia Lokomotíva Trnava – Radošina 5:0).

2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Trnavský kraj obnovil cesty na Záhorí

Kraj má v tomto roku na opravu ciest ešte vyčlenených 1,6 milióna eur, z ktorých plánuje obnoviť sedemnásť úsekov ciest II. a III. triedy.

V piešťanskom múzeu uviedli knihu o stíhacej letke 13

Kniha je výsledkom desaťročia trvajúcej mravčej práce autora nielen v archívoch, ale aj v teréne s vtedy ešte žijúcimi pilotmi alebo ich rodinami.

Situácia v nemocniciach začína byť veľmi zlá, hovorí Naď

Testovanie je podľa Jaroslava Naďa jediná vec, ktorá môže Slovensko zachrániť pred lockdownom.

Minister obrany SR Jaroslav Naď.

Policajti tam pravidelne pokutujú, domácim mesto pomôcť nevie

Ľudia žijúci v bytovom komplexe Arboria sa sťažujú na nedostatok verejných parkovacích miest pred svojím bydliskom.