5. liga západ

Čáčov – Petrova Ves 2:0 (2:0) Góly: 8. Búzek, 31. Filuš Tradičné záhorácke derby bolo tentoraz poznačené faktom, že obom mužstvám chýbalo viacero hráčov zo základnej zostavy a tak tréneri museli improvizovať. Domáci dokonca v priebehu stretnutia museli

Čáčov – Petrova Ves 2:0 (2:0)
Góly: 8. Búzek, 31. Filuš
Tradičné záhorácke derby bolo tentoraz poznačené faktom, že obom mužstvám chýbalo viacero hráčov zo základnej zostavy a tak tréneri museli improvizovať. Domáci dokonca v priebehu stretnutia museli do poľa postaviť svojho náhradného brankára. Úvod lepšie ale vyšiel domácim, ktorý už v 8. min viedli 1:0, keď po peknej prihrávke Sekáča a presnom centri Chocholáčka otvoril skóre Búzek. Ďalšia časť potom prebiehala zväčša medzi 16-kami. Vyrovnať mohol v 27. min Patrik Pochylý, no ten svoj samostatný nájazd nevyužil a domáci brankár jeho akciu zlikvidoval na roh. Znova platilo nedáš – dostaneš. V 31. min najprv nevyužil dobrú príležitosť Sekáč, no vzápätí Búzek poslal pred bránku Lánika presný center, do ktorého sa položil Filuš a bolo 2:0. V II. polčase už bolo šancí pomenej, jednu vyloženú mal v 51. min Filuš, no nezužitkoval ju podobne ako vzápätí ďalšiu, aby ho napodobnil aj Patrik Pochylý z mužstva hostí. Víťazstvo domácich je však zaslúžené.
Čáčov: B. Valjent – Prokop, Kňazovič, Chocholáček (Levársky), Salay, Kukliš, Bobek, Horňák (R. Valjent), Filuš, Búzek, Sekáč (Mihálik)
P. Ves: Lánik – Pet. Pochylý st., Kumpan, Stíranka, Jar. Juriga, Černý, Pet. Pochylý ml., Marek Pochylý, Huťťa, Krbica, Patrik Pochylý (Procházka)

SkryťVypnúť reklamu

Radošina – Moravský sv. Ján 3:2 (2:1)
Góly: 2. Juraj Piršel, 6. Jozef Piršel, 49. Ďaďan – 8. Hrica, 71. (Kudlička (11m)
V stretnutí rozhodli vstupy do jednotlivých polčasov. Domáci už v 6. min viedli o dva góly. Ale už v 8. minúte sa pred domácou bránou najlepšie zorientoval hosťujúci Hryca a pohotovo skóroval. Po tomto momente futbal upadol do zabudnutia. Po zmene strán to bol Ďaďan. ktorý v 49. min pridával tretí gól domácich. V 71. min si postavil Kudlička loptu na hranicu 11 metrov a pohodlne vsietil. Do konca zápasu sa už výsledok nemenil a tak domáci zaslúžene berú tri body. Rozhodoval: Strečko, počet divákov: 310.
Radošina: Klačanský – M. Piršel, Bartošek, Ďaďan, T. Turčan, Bališ, Beňovič, Hanzlík, Bakoš (46. M. Turčan), Jo. Piršel (65. Chudý), Ju. Piršel
Mor. Sv. Ján: I. Hajdín – Kadecký, Ľ. Hajdín, Karáč (46. Uhrinec), Vávra, Cagáň, Stupovský (82. Benkovič), Mročna, Buzay (70. Krajčír), Hryca, Kudlička

Prašice – Smolenice 2:0 (2:0)
Góly: 7. a 43.Mich. Janega
V prvom polčase sa pustili domáci do súpera nebojácne a ujali sa vedenia 1:0. Následne poľavili a hostia mohli vyrovnať, ale nepodarilo sa im to. V závere prvého dejstva domáci opäť zabojovali a M. Janegom vsietili druhý gól Prašíc. V druhom polčase sa hra odvíjala prevažne v strede ihriska. Domáci aj naďalej pokračovali v aktívnej hre a vypracovali si pokutový kop, ktorý v 70. min nepremenil M. Streďanský. V závere zápasu hostia znervózneli, na čo doplatili až troma vylúčeniami. Prašice zaslúžené vyhrali. Rozhodoval: P. Madara, počet divákov: 150. ČK: 73. Janega – 58. T. Augustín, 75. Ohrablo, 78. Midel
Prašice: Slama – Pikna, Grznár, Delič, Martinček (B. Krasula), Okša (76. M. Baláž), M. Janega, V. Halo, J. Šmatlák, M. Streďanský (R. Paluš), V. Ďurík.
Smolenice: Vajsabel – Hrdlička, E. Cmorík, Midel, L. Dedáček (59. P. Štibrány), T. Augustín, Pluhár, Ohrablo, M. Jankovič, T. Štibrány (J. Jankovič), Zajček.

Holíč – Chtelnica 9:0 (2:0)
Góly: 40. a 85. Madák, 46. a 50. Smaženka, 58. a 59. Mráz, 34. Irša, 52. Marek Nečas, 73. Blatnický
Stretnutie v Holíči malo jednostranný priebeh, aj keď domácemu celku to trvalo troška dlhšie než sa rozbehol a než začal meniť svoje šance na góly. Hostia dokázali odolávať do 45. minúty stretnutia, no potom už hrali celý druhý polčas odovzdane. Stretnutie mohlo skončiť aj dvojciferným výsledkom, ale domáci brankár Tolla v závere nepremenil pokutový kop.
Holíč: Tolla – Palkovič (Smaženka), Madák, Lorenc, Martin Mihok (Jar. Nečas), Mráz, Marek Nečas, Blatnický, Irša (Ján Mihok), Singhofer, Bradáč
Chtelnica: Pavelský – Polák, Pe. Rechtorík, Dan. Rechtorík, Brestovanský, Kičina, Zíbrín, Marek Bílik, Blaško, Kohutovič, Hamšík (Ivan Bílik)

Jalšové - Piešťany 2:0 (0:0)
Goly: 46. Mihalik, 78. Dunar
Do polovice stretnutia videlo 550 divákov na obidvoch stranách množstvo individuálnych mikrosúbojov. I napriek početnym vypracovaným akciám chýbala presná a rozhodná koncovka. Skóre otvoril veľmi rýchlym gólom v úvode druhého polčasu Mihalik, ktory pohodlne vsietil do prázdnej bránky hostí po nádhernej individuálnej akcii Krajčoviča J. Po tomto úvodnom góle začali obe mužstva hrať tímovo. Hra sa presúvala z jednej strany na druhú. Hrozivo pre domacich vyzeral bleskurýchly prienik Blahunku, z ktorého však minul. Z rýchleho tempa hry vyťažili domáci, keď po rýchlom prieniku hrotový Dunar ho zakončil po kombinaci v súperovej sieti.
Jalšové: Putera – Varga (46. M. Pavlovič, 85. R. Pavlovič), Zelenay, Páleník, M. Krajčovič, J. Krajčovič, Kuna, Mihálik, Hudek (58. Uhlik), Cagánek, Dunar
Piešťany: Rybárik - Jánošík, Bartošek, Vavrík, Greguš (46.Kukuč, 64. Gvozdenovič), Adamčík, Dadík, Žamba, Blahunka, Gajarsky (71. Pekar), Mišenčik

Trebatice – Kúty 3:0 (0:0)
Góly: 50. a 72. Seitler, 84. Jakubička
Domáci začali stretnutie pomerne nesústredene, bez iskry a hostia sa rozohrali, no bez potrebného gólového efektu. Domáci po polčase prestriedali svoje rady, čo pomohlo a mužstvo sa zlepšilo v rozohrávke i v premieňaní šancí. Výsledkom boli v 50. a 72 min dva góly Seitlera, ku ktorým pridal svoju „obvyklú“ gólovú dávku v 84. min Jakubička. Domáci tak dosiahli v tomto priemernom stretnutí pekné trojgólové víťazstvo a body.
Trebatice: Palkech – Hečko (Krajčo), Seitler, Rosíval, Buš, Surovčík (Herceg), Lago, Bondra (Polák), Horváth, Jakubička, Kusý
Kúty: Malík – Patrik Šimek (Puškáš), Kubo, Ősterreich, M. Smolinský, Palkovič, Antálek, Mich. Valla, Hyránek (Marek Valla), Jakubec (Rado Šimek)

Gbely – Krakovany 4:0 (2:0)
Góly: 5. a 33. Mihal, 60. a 65. Nemec
Obidve mužstvá začali útočne, rýchle akcie sa striedali na oboch stranách a po jednej z nich v 5. min stretnutia domáci Péči kopal rohový kop, našiel hlavu Mihala a bolo 1:0. Rýchle mohlo byť o gól viacej, kontakt tela s loptou v pokutovom území hostí nebol hodnotený ako nedovolený a tak sa hralo ďalej. V 25. min trafil Májek tyč, v 33. min našiel Eisner ideálne znova Mihala a ten už triafal presne – 2:0. Hostia mali jednu veľkú šancu, no Balcírovu strelu Janík priam zázračne zneškodnil. Po prestávke vyšlo domácim striedanie, keď Mihal s Rozborilom na trikrát vyšachovali obranu hostí a Nemec dal tretí gól. V 65. min to bol opäť Rozboril, čo našiel Nemca a tento navrátilec do naftárskeho dresu sa opäť prezentoval gólom – 4:0. Hostia potom už rezignovali, poľavili aj v obrane, no na stave sa už nič nezmenilo.
Gbely: Janík – Šebesta (Mackura), Kolár, Eisner (Nemec), Ambra, Péči, Rozboril, Križan, Kudláč, Májek (Uhrinec), Mihál
Krakovany: Sedlák – D.Hlaváč, Milec, Strecký, Kikta, Feranec, Žák (Pavlovič), Urban, Kališ, Balcír, Ilenčík

Dvorníky – Lokomotíva Trnava 1:2 (1:2)
Góly: 17. Kolár – 23. M. Horváth, 43. Srdoš
V hodovom zápase sa domáci od začiatku pustili do hostí, ktorých obrana už v 5. min vykopávala z bránkovej čiary, aby v 17. min otvoril skóre domáci Kolár – 1:0. Netrvalo dlho a hosťom v 23. min vyšla brejková akcia, z ktorej M. Horváth vyrovnal – 1:1. Domáci nepovolili, tlačili, v 41. min hostia znova zachraňovali iba na bránkovej čiare, aby v 43. min znova z brejku Srdošom stanovili polčasový výsledok na 1:2. V II. polčase napriek šanciam už gól nepadol, hoci domáci boli k nemu veľmi blízko. Kopali totiž pokutový kop, brankár Ryšavý však strelu vystihol a zneškodnil. Hostia si tak odniesli 3 body.
Dvorníky: M. Horváth (Nemeček) – Knížat, Herceg, Brestovanský, P. Horváth, Vdovjak, Bžoch, Farkaš, Krajinčák, Cabadaj, Kolár
Lokomotíva: Ryšavý – J. Horváth, M. Dúbravec, Janek, Holič, Zaťko, M. Horváth, Laurinec, Srdoš, Halmo, A. Horváth

1. Piešťany*8*6*1*1*29:6*19*(+7)
2. Krakovany*8*6*0*2*18:12*18*(+6)
3. Gbely*8*5*2*1*26:15*17*(+2)
4. Trebatice*8*4*2*2*13:8*14*(-1)
5. Lok. Trnava*8*4*2*2*16:11*14*(+2)
6. Jalšové*8*4*1*3*20:14*13*(-2)