Jalšové a Piešťany rozdielom triedy

Lokomotíva Trnava – Moravský Sv. Ján 2:2 (0:1) Góly: 78. Laurinec, 85. Š. Dúbravec – 40. Kudlička, 74. Zajíc Úvodné stretnutie novej sezóny sa hralo za vytrvalého dažďa na umelom trávniku Lokomotívy, ktorý robil viac než hráčom problémy rozhodcovi pri h

Lokomotíva Trnava – Moravský Sv. Ján 2:2 (0:1)
Góly: 78. Laurinec, 85. Š. Dúbravec – 40. Kudlička, 74. Zajíc
Úvodné stretnutie novej sezóny sa hralo za vytrvalého dažďa na umelom trávniku Lokomotívy, ktorý robil viac než hráčom problémy rozhodcovi pri hodnotení nie jednej spornej situácie. Hráči samotní ukázali, že napriek začiatku sezóny sú na ňu primerane pripravení. Najmä v prípade hostí by sme len ťažko podľa výkonu hľadali to mužstvo, čo ešte pred nedávnom bojovalo o záchranu. Mali veľmi dobrý vstup do stretnutia a patrilo im úvodných desať minút iniciatíva, keď ich záloha predčila domácu. Tí potom stiahli iniciatívu na svoje stranu, no zo tri dobré zásahy dlháňa Šimeka v bráne hostí udržali nulový stav. Hostia opäť chytili pôdu pod nohami a v 40. min Kudlička umiestnenou strelou po ľavej ruke brankára Ryšavého dostal hostí do vedenia. Domáci po prestávke zvýšili svoju snahu, v 56. min zahodil čistú gólovú šancu Laurinec, a tak to boli opäť hostia, čo sa v 74. min tešili z ďalšieho gólu, keď kapitánom Zajícom zvýšili na 0:2. Hoci sa zdalo byť rozhodnuté, domáci dokázali, že futbal treba hrať až do 90. min. Do útoku zavelil v 78. min ich kapitán Laurinec. Ten po individuálnej akcii znížil na 1:2, aby päť minút pred koncom Š. Dúbravec vyrovnal na 2:2. Záverečné minúty sa niesli v snahe oboch celkov strhnúť víťazstvo na svoju snahu, no iba snaha nestačila a tak sa body v Trnave delili. Spokojní však neboli asi ani jedni, ani druhí.
Lokomotíva: Ryšavý – Horváth (Sedlák), M. Dúbravec, Janek, Holič, Zaťko, Szalay (Pecháček), Laurinec, Šajdík ( Hlúch), Halmo, Š. Dúbravec
Moravský Sv.Ján: Šimek – Kavecký, Uhrinec, Zajíc, Vávra, Emrich, Stupavský, Cagáň (Buzay), Mračna (Karáč), Kudlička, Kánsky

Jalšové – Radošina 8:1 (1:1)
Góly: 11. a 78 Reho, 52. a 53 Dunár, 85. a 90. Kuna, 58. M. Krajčovič, 68. J. Krajčovič - 39 Chudý
Stretnutie bolo poznačené daždivým počasím a premočeným terénom. Prvý polčas mali domáci hernú prevahu, avšak dokázali sa presadiť iba jedenkrát po chybe v obrane hostí. Reho využil nespracovanú prihrávku a delovkou prestrelil zo siedmich metrov brankára. Vyrovnávajúci gól na 1:1 prišiel z pokutového kopu po zaváhaní domáceho brankára, ktorého zákrok posúdil rozhodca ako nedovolený. V druhom polčase sa domáci prebrali a rýchlymi gólmi sparalizovali súpera. Hostia nakoniec úplne vypustili hru a domáci úspešne odštartovali nový ročník vysokou a zaslúženou výhrou 8:1.
REPASU: Spál - Varga, Zelenay, Páleník, M. Krajčovič, J. Krajčovič, Mihálik, (Kuna) Weselovski, Hudek, Reho, Macejka (Dunár).
ŠK: Kováčik - Dadan, M. Piršel, Bakoš, Varga, Turčan, Bartošek, Hanzlík, Joz. Piršel, Chudý, Jur. Pirsel (Backady).

Trebatice – Holíč 4:1 (0:0)
Góly: 74., 82., 89. Jakubička, 50. Rosíval – 58. Singhofer
Na mokrom teréne hrali v prvom polčase oba celky vyrovnaný futbal so striedavými útokmi. Po polčase domáci pridali a zlepšeným výkonom si zabezpečili jednoznačné víťazstvo, na ktorom má po úvodnom góle Rosívala najväčšiu zásluhu svojim hetrikom strelecký disponovaný Jakubička.
Trebatice: Palkech – Hečko (Macháč), Horváth, Rosíval, Surovčík, Herceg, Lago, Oravec, Setler (Kabát), Jakubička, Kusý
Holíč: Tolla – Palkovič, Nadek, Hajóssy, Mihók, Kopálek, Nečas, Mráz, Velický, Singhofer, Brešek

Gbely – Čáčov 3:1 (2:0)
Góly: 25. Májek, 27. Mihál, 75. Kudláč – 78. Bobek
Na ťažkom rozmoknutom teréne podali obe mužstva dobrý výkon. Strelecky sa dokázali lepšie presadiť domáci, no napriek tomu množstvo šancí nevyužili. Už v 1. min stretnutia mieril totiž Mihál vedľa, potom do brankára, podobne ako Péči v 20. min. V 25. min zo 45 metrov prekabátil brankára hostí lobom Májek, aby k tomuto gólu o dve minúty pridal po spolupráci s Péčim Mihál druhý. Výborné výkony podávali obaja brankári a tak ďalšie góly padli až v druhom polčase. Opäť v rozmedzí niekoľkých minút, keď na 3:0 zvýšil Kudláč a za hostí na 3:1 upravoval Bobek. Striedajúci Zajíček už na tomto stave nič nezmenil.
Gbely: Jurka – Šebesta, Kollár, P. Eisner, Ambra, Péči, Rozboril (M. Eisner), Križan (Vanek), Kudláč (Zajíček), Májek, Mihál
Čáčov: Valjent – Parízek (Chocholáček), Kňazovič, Koníček, Mihálik, Horňák, Bobek, Salay, Filuš, Gabriel, Sekáč

Dvorníky – Prašice 0:2 (0:2)
Góly: 10. E. Ďurík, 29. Janega
Domáci v snahe rozhodnúť čo najskôr prevzali od začoatku inociatívu, no tá sa prejavila iba v celopolčasovom dobíjaní bránky hostí. Tým sa podarili urobiť akurát dva brejky, oba úspešné, keď dokázali skórovať E. Ďurík a Janega. V II. polčase stálo šťastie opäť na strane hostí, ktorí dokázali odolávať útokom domácich a odniesli si po svojom vstupe do súťaže plný bodový zisk.
Dvorníky: M. Horváth – Benkovič, Herceg, P. Horváth, Harnúšek, Javor, Bžoch, Farkaš, Krajinčák, Cabadaj, Kolár
Prašice: Sláma – Streďanský, Pikna (Krasula), V. Ďurík, Martinček, Baláž, Janega (Režo), Halo, Šmatlák, Grznár, E. Ďurík

Krakovany – Smolenice 2:1 (0:1)
Góly: 80. T. Balcír (11m), 84. Urban – 33. T. Štibraný
Na výborne pripravenom trávniku pohrozili po zoznamovacej štvrťhodinke hostia priamym kopom Zajíčka, aby si následne vypracovali rad šancí domáci. P. Sedlák však trestuhodne po akcii Ilenčíka so Žákom netrafil bránu, potom po akcii Hlaváča s Ilenčíkom nedočiahol na loptu T. Balcír. Tlak Krakovian pokračoval, avšak Ilenčík prekopol podobne ako Urban. V 33. min však zakontrovali hostia a T. Štibraný sám pred Bondrom sa nepomýlil. Po obrátke sa hral slabý futbal na oboch stranách, pričom ani jedna z nich nedokázala poriadne ohroziť bránu súpera. Krakovanom na nohy pomohla až ruka Nídela v pokutovom území a Balcírom premenená penalta. Keď v 84. min prešla za Psicov chrbát strela Urbana, body napokon zostali doma.
Krakovany: Bondra – D. Hlaváč, Milec, P. Sedlák (Ondrejka), Kikta, Feranec, Žák (Pavlovič), Urban, Kališ, T. Balcír (L. Hlaváč), Ilenčík
Smolenice: Psica – Hrdlička, Smolík, L. Nídel, Petrovič, Cisár, Vajsábel (Jankovič), Pluhár, Hlavatý, L. Štibraný (Augustín), Zajíček

Kúty – Petrova Ves 2:2 (2:2)
Góly: 6.Antálek, 45. Jakubec (11m) – 37. Vanek, 42. M. Matula st.
Aj u nováčika sa hralo na veľmi ťažkom teréne, keď rozmočené ihrisko nedávalo veľa možností k peknej kombinačnej hre. Aj preto sa o výsledku rozhodlo ešte v prvom polčase, kedy terén ponúkal aspoň čiastočné možnosti ukázať hráčom čo to z futbalového umenia. Hostia sa ujali vedenia už v 6. min Antálkom a všetky ostatné góly padli v záverečnej štvrťhodine prvého polčasu. Hostia najprv kontrovali Vanekom a Matulom st., domáci vyrovnali Jakubcom z pokutového kopu.
Kúty: Malík – Šimek, Kubo, Puškáč, M. Smolinský, Antálek, Bala, Hyránek, Ralbovský, Jakubec, Mihál (A. Smolinský, T. Smolinský, Österreich)
P.Ves: Lánik – P. Pochylý st., Kumpan, Vanek, J. Juriga, Stieranka, M. Matula st., Križan, Kuťa, Morvay, Krchňavý (I. Juriga, Krbica, P. Pochylý)

Piešťany – Chtelnica 9:0 (4:0)
Góly: 22., 39., 72. Blahunka, 5.(11m), 67. Gajarský, 16. a 82. Mišenčík, 30. Pekarovič, 53. Jelenovič
Domáci boli od začiatku pánmi na ihrisku, čo prejavili aj úrodou gólov. Hostia pôsobili odovzdaným dojmom a nezmohli sa na riadnu futbalovú akciu.
Piešťany: Kolník – Pekarovič, Bartošek, Vavrík, Jelenovič, Blahunka, Dadík, Mišenčík, Gajarský, Kukuč (Pekar, Brezovan, Kukuč)
Chtelnica: Pavelovský – Lukáč, Bola, Rechtorík, Máčala, Piešťanský, Zibrín, Bílik, Tomaško, Prvý, Brestovanský.