Nedeľa, 26. marec, 2023 | Meniny má Emanuel

O lige po lige s víťazmi oblastných súťaží

Aj keď sa reorganizácia súťaže spôsobila, že sa v niektorých prípadoch hrajú barážové zápasy a nie všetci zostupujúci sú istí, víťazov jednotlivých súťaží už poznáme. Z klubov, ktoré spadajú pod ObFZ Trnava to sú: Jalšové, Špačince, Ratnovce, H. Krupá a V

eselé. Práve na týchto piatich štadiónoch zavládla najväčšia radosť. Okrem zaslúženého postupu prišla aj odmena v podobe víťazstva v lige a zisk pohára. Niekoľkomesačná súťaž sa tak opäť dočkala svojho vyvrcholenia. zástupcovia klubov odpovedali na štyri naše otázky:
1. Ako by ste zhodnotili jarné účinkovanie v lige?
2. Ako hodnotíte hernú činnosť na jednotlivých postoch?
3. Z ktorého tímu ste mali najväčšie obavy?
4. Ako vyzerali víťazné oslavy?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

ŠK Repasu Poľnofarma Jalšové, víťaz súťaže OM
Marián Paulovič, tajomník a tréner
1. Som veľmi spokojný. Dosiahli sme cieľ, ktorý sme si stanovili už pri založení klubu a to bol postup do 5. ligy. Zásluhu na tom majú všetci, realizačný tím, hráči i obec. Im patrí veľké poďakovanie. Počas celej súťaže sme len päťkrát prehrali, aj keď v súťaži pôsobili aj ďalšie kvalitné mužstvá. My sme však vyčnievali, od začiatku nám patrilo prvé miesto, ktoré sme si udržali
2. Súčasťou každého športu sú silnejšie a slabšie obdobia. Ani my sme sa im nevyhli. Náš brankár Matúš Spál mal tiež lepšie alebo horšie chvíľky, ale v globále podával pozitívne výkony. Za trpezlivosť v úlohe náhradníka si však pochvalu zaslúži aj Martin Putera. S obranou som takisto spokojný. V začiatkoch sme to mali ťažké, ale chlapci nesklonili hlavu a napokon ukázali, že vedia byť pevní. veď sme inkasovali najmenej gólov v súťaži. Hrávame klasickým spôsobom 4-4-2 a veľký podiel na tom, že sme mnohokrát udržali tlak súpera má naša záloha. V útoku sme mali kvalitných strelcov. Peter Dunar strelil 19 a Jaroslav Krajčovič 15 gólov. Dobre ich podporovali aj Dušan Páleník či Roman Zelenay. Nerád však hodnotím jednotlivcov, pretože futbal je kolektívna hra.
3. Už prvý jarný zápas sme išli hrať do Krupej, kde sme vyhrali 2:0 a vtedy sme začali budovať naše pevné prvé miesto. Ale obavy z toho, že by nás mohol niekto predbehnúť som nemal. Posledné 4 kolá síce neboli najideálnejšie, ale predpokladal som, že by sme mohli mať na konci sezóny pred druhým tímom náskok 6-9 bodov.
4. Pohár sme preberali skutočne vo výbornej atmosfére, navyše pri našom víťazstve 8:1 nad Malženicami. Nadšenie v klube bolo obrovské, popíjalo sa šampanské a hrala dobrá hudba. Prežíval som to veľmi emotívne a vlastne tie emócie sú vo mne aj teraz.
Káder: Roman Zelenay, Martin Krajčovič, Dušan Páleník, Ladislav Kuna, Jaroslav Krajčovič, Jozef Hudek, Roman Pavlovič, Miroslav Bučko, Erik Reho, Tomáš Weselowski, Jozef Horváth, Patrik Macejka, Bohuš Varga, Peter Dunár, Marián Záhorančík.
Realizačný tím:
Prezident: Peter Pavlovič
Viceprezident: Ivan Čulák st.
Tréner a tajomník: Marián Paulovič
Ved. mužstva: Rastislav Meszároš
Asistent trénera: Ján Pinák
Hlásateľ: Stanislav Pavlovič
Maséri: Tibor Hrnčár, Adam Gažko
Chod klubu: Peter Pavlovič ml. a Mário Pavlovič
1. Jalšové*30*22*3*5*107:31*69

SkryťVypnúť reklamu

TJ Družstevník Špačince, víťaz súťaže OS A
Michal Michalička, tréner
1. Z hľadiska postupu bola pre nás veľmi dôležitá jarná časť. Toto mužstvo po jeseni už niekoľkokrát siahalo po vyššej lige, ale zakaždým na jar neuspelo. Aj v niektorých zápasoch tohto ročníka to tak vyzeralo. Ako mal tím dve tváre. Inak hral doma a inak vonku. Odohrali sme niekoľko ťažkých zápasov, ale tie dôležité s D. Dubovým, Zvončínom či Košolnou sme zvládli. Celý čas som chlapcom prízvukoval, že majú na postup. Museli sme však zápasiť aj s úzkym kádrom, keďže takmer všetci hráči majú svoje civilné zamestnanie. Aj preto sa nám veľmi zle hrali dohrávky uprostred týždňa, kedy sme nemohli zaradiť do zostavy hráčov, ktorí mali popoludňajšie služby.
2. Celú sezónu sme odohrali vlastne len s jedným brankárom, aj keď na lavičke bol pripravení náhradný. Môžem sa však spokojne vyjadriť, že Branislav Púchly bol najlepším gólmanom celej súťaže. Obrana podávala kolísavé výkony aj kvôli tomu, že naši krajní obrancovia pracujú na zmeny. Stano Adamec zas trénuje spartakovských žiakov. S obranou som spokojný na 70%. Najviac ma sklamala záloha, pretože si myslím, že v bratoch Ševčíkovcoch je omnoho väčší potenciál aký predviedli na trávniku. nedokážu si rozložiť sily na celý zápas a keď oni vypadli z tempa hry, upadala aj záložná formácia. Percentuálne by som to vyjadril tak na 50%. Spokojný som s útokom, pretože chlapci podávali slušné výkony a keď sa nedarilo, všetko nahrádzali bojovnosťou.
3. Najväčši obavy sme mali z Boleráza a potom sa silný súper vykryštalizoval aj z Križovian. Ďalší vážny súper, Zvončín, odpadol z hry približne v polovici jarnej časti.
4. Po skončení ligy zavládla v kabíne spontánna radosť, najmä preto, že hádam okrem dvoch hráčov boli ostatní pri tých neúspešných sezónach. Poďakovanie za úspešnú sezónu patrí aj môjmu predchodcovi trénerovi Polákovi, ktorý odstúpil do mužstva zo zdravotných dôvodov a vynikajúco ho rozbehol na postupovú vlnu.
Káder: Branislav Púchly, Martin Kušnier, Stanislav Adamec, Ondrej Haršány, Michal Tomovič, Martin Izakovič, Marek Dobrovodský, Peter Ševčík, Pavol Ševčík, Branislav Juran, Vojtech Žitný, Daniel Polešovský, Lukáš Dobrovodský, Peter Michalička, Matúš Kubiš, Peter Mužík, Marián Idunk.
Realizačný tím
Prezident: Vladimír Haršányi
Tajomník: Milan Vnenčák
Tréner: Michal Michalička
Ved. mužstva: Ján Ivanovič
Masér: Ján Lopatka
1. Špačince*30*22*4*4*82:20*70

SkryťVypnúť reklamu

OFK Ratnovce, víťaz súťaže OS B
Jozef Petráš, tréner
1. Do jarnej časti sme vstupovali z dobrej pozície, keď sme pred druhým Prašníkom mali päťbodový náskok. V odvetnej časti sme však odohrali osem zápasov doma a šesť vonku, pričom vážnych súperom sme mali na našom trávniku. Na jar sme len raz prehrali a dvakrát remizovali a celkovo sme získali 72 bodov. Z hry nám vypadol náš kľúčový hráč Daniel Bartko, ktorý nemohol ďalej hrávať pre pracovné povinnosti.
2. Do brány sme mali pripravených dvoch gólmanov, Jozefa Križnu a Mareka Palkecha, ktorý je tak univerzálny, že sa objavoval aj na poste útočníka. Obaja splnili moje očakávanie. V obrane sme museli niekedy improvizovať, pretože nie vždy som ju mal celú k dispozícii, nedostávala však lacné góly a navyše ju dobre dirigoval Miloš Karaba. So zálohou som spokojný na 50%, aj keď v nej hrali pracanti, ktorí museli všetko obehať. V tejto hernej činnosti máme čo ešte zlepšovať. V útoku hrali mladí, rýchli chlapci, ktorí nastrieľali 89 gólov a vytvorili veľmi aktívne skóre, takže som s nimi spokojní.
3. Rešpektovali sme všetkých našich súperov, ale za najvážnejších sme od začiatku považovali H. Otrokovce, Prašník, Bojničky a Pečeňady.
4. Pohár za víťazstvo v súťaži sme si prebrali už jedno kolo pred koncom ligy z rúk prezidenta ObFZ Trnava Alexandra Schmidta a pána Petra Dubca. Po zápase na nás čakalo klasické občerstvenie a výborný guláš.
Káder: Jozef Križna, Marek Palkech, Juraj Samko, Miloš Karaba, Andrej Petrík, Henrich Kopál, Jaroslav Kusý, Matúš Kútny, Martin Dechet, Daniel Bartko, Marián Meszároš, Martin Pavlovič, Daniel Kováč, Filip Rybárik, Milan Jurčo, Igor Ďurina, Mikuláš Bartko, Jozef Pulman, Radoslav Tóth.
Realizačný tím
Prezident: Emil Kútny
Tajomník: Milan Boďo
Tréner: Jozef Petráš
Člen výboru: Marián Valovič
Masér: Július Bílik
1. Ratnovce*28*23*3*2*89:31*72

SkryťVypnúť reklamu

TJ Družstevník H. Krupá, víťaz súťaže III. A.
Stanislav Gažo, tajomník
1. Myslím si, že sme ju zvládli veľmi dobre. Dôležité bolo, že sa vytvorila dobrá partia a potom sa k tomu pridali aj výsledky.
2. Náš brankár Ján Hrčka sa svojej úlohy zhostil na výbornú, takže s jeho výkonmi môžeme byť len spokojní. Až v ôsmich zápasoch vychytal čisté konto a aj to niečo hovorí o jeho kvalitách. Počas celej súťaže sme inkasovali len 14 gólov, takže ťažko by sme mohli obrane niečo vytknúť. Záloha hrala stabilne dobre, dôležité bolo že sa výborne dopĺňali starší hráči s mladými. Vyzdvihujem náš útok, ktorý nastrieľal až 86 gólov, z toho 18 dal Martin Kurek.
3. Počas celej sezóny sa ukázali ako hlavní súperi hráči D. Vody a Modranky. Modranka však hneď na úvod odviet remizovala a my sme potom zdolali doma D. Vodu a odsunuli sme ju na 2. miesto.
4. Pocity y víťazstva, postupu a zisku pohára sa opisujú veľmi ťažko. Po skončení súťaže nasledovala zábava a keďže spievam aj v súbore Krupianka, pri odovzdávaní pohára sme chlapcom aj zaspievali.
Káder: Ján Hrčka, Andrej Antal, Peter Konečný, Martin Kurek, Róbert Malíšek, Adrián Gažo, Maroš Gažo, Ivan Hrčka, Peter Vozár, František Prodaj, Marek Šimlaštík, Lukáš Nádaský, Tomáš Ryšavý, Roman Holasák, Dušan Chynoranský, Michal Hrčka, Ivan Fáry.
Realizačný tím
Prezident: Ján Hrčka
Tajomník: Stanislav Gažo
Tréner: Zdenko Nádaský
Asistent trénera: Jozef Javorek
1. H. Krupá*24*19*3*2*86:14*60

OŠK Veselé, víťaz súťaže III. B.
Ľubomír Ďuračka, prezident
1. Podľa toho, že sme naši ligu vyhrali to bola výborná jar. Navyše sme boli po jeseni druhí a podarilo sa nám preskočiť Sokolovce. Rozhodujúca bola kvalita obrany, ale aj útoku, ktorý podporila záloha. V tíme sme mali aj kvalitného strelca Jaroslava Lesaya.
2. V bráne sme mali Tomáša Ševečku a Pavla Gulíka a podľa počtu inkasovaných gólov si svoju úlohu zastali dobre. Obrana bola pilierom nášho mužstva a v nej vynikool najmä Ľubomír Valíček. Záloha bola motorom a útok výkvetom.
3. So Sokoloviec sme po hernej stránke strach nemali. Ako vážny súper sa ukazál aj D. Lopašov. V 26. kole sme na ich pôde vyhrali 3:1 a v podstate sme rozhodli.
4. Prvé pocity boli fantastické. Pohár nám odovzdával zástupca ObFZ Trnava Jozef Svetlík. Po poslednom zápase sme sa dočkali ovácií, pohostenia a zábavy až do polnoci.
Káder: Tomáš Ševečka, Pavol Gulík, Ľubomír Valíček, Marcel Roth, Roman Duračka, Michal Valíček, Ľubomír Jankech, Tomáš Michalčík, Jaroslav Lesay, Marek Klúčovský, Marek Duračka, Martin Hochel, Dušan Chudý, Marek Ševečka, Miroslav Ševečka, Jozef Rácz, Tomáš Strečanský, Peter Michálik, Marek Michálik, Peter Polák, Ivan Filípesík.
Realizačný tím
Prezident: Ľubomír Ďuračka
Tajomník: Miroslav tománek
Tréner: Ľubomír Jankech st.
Asistent trénera: Peter Nesteš
Ved. mužstva: Tibor Ondriga
1. Veselé*28*20*3*5*84:27*63

Najčítanejšie na My Trnava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vyvýšené záhony ako novodobý trend v záhradkárstve
 2. Jazdiť v lete na saniach? Na Madeire vám ukážu, že sa to dá
 3. Prvá banka spustila pravidelné investovanie do ETF fondov
 4. Dostupný elektromobil podľa Volkswagenu? Privítajte ID.2all!
 5. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz
 6. Developer ITB pomáha naplniť túžbu po vlastnom bývaní
 7. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
 8. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
 1. Domáca verzia známych keksov vám zachutí na prvé zahryznutie
 2. Sodastream sa mení
 3. Vyvýšené záhony ako novodobý trend v záhradkárstve
 4. Jazdiť v lete na saniach? Na Madeire vám ukážu, že sa to dá
 5. Marec, poberaj sa, starec - do dôchodku na úrovni
 6. Už 110 rokov súčasťou každej domácnosti. ALPA oslavuje jubileum
 7. Lekárka z Ameriky: Kvalita medicíny v Šaci na mňa zapôsobila
 8. Výšku finančných darov zvolili zákazníci Tesca vo Zvolene
 1. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz 8 465
 2. Vyvýšené záhony ako novodobý trend v záhradkárstve 5 187
 3. Jazdiť v lete na saniach? Na Madeire vám ukážu, že sa to dá 4 604
 4. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife 4 410
 5. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 3 407
 6. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach 3 054
 7. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 2 689
 8. V malej obci na Kysuciach vyučujú s modernými technológiami 2 562

Blogy SME

 1. Rudolf Schütz: Zabudnutý celuloid: Thirteen Women (1932)
 2. Peter Kubica: Kniha o nenávisti k behu
 3. Samuel Ivančák: Hammelova rozprávka pre deti aj dospelých má 50 rokov
 4. Radovan Čipka: O dyskách trochu odborne I: Dyslexia
 5. Ján Valchár: Tak teda dobre, vy otravy
 6. Anna Miľanová: Svetový deň vody - nech je radšej každý deň...
 7. Štefan Vidlár: Manky doba
 8. Ján Škerko: Richard Sulík nie je len povalač vlád, ale najnovšie aj podrazák
 1. Radko Mačuha: V Moskve nie je všetko s kostolným poriadkom. 9 040
 2. Martin Kugla: Nenechajte Valla zničiť Petržalku! 6 694
 3. Ivan Bošňák: Menej Agresivity a viac Analytiky pani Kovačič Hanzelová 5 831
 4. Magdaléna Cifrová: Rozdielna emočná výbava chlapcov a smutná prognóza nedostatku učiteľov 4 846
 5. Michal Porubän: Desatoro Maroša Žilinku 3 892
 6. Radovan Čipka: Podceňujeme intelekt tých, čo píšu "pekný chlapi" 3 332
 7. Rastislav Puchala: Ohavnosť spustošenia 3 128
 8. Ján Valchár: Gáaga! Gáaga! (plus ruský útok na Avdijivku) 3 119
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
 8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trnava - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trnava

TTSK

Výberové konanie na obsadenie pozície riaditeľa Trnavského osvetového strediska v Trnave vypísal Trnavský samosprávny kraj (TTSK), ktorý je zriaďovateľom inštitúcie.


TASR 15 h
Mesto Hlohovec

Finančná správa si plní záväzok, ktorý dala primátorom tých miest, ktorých sa dotkla optimalizácia kontaktných miest daňových úradov.


SITA 17 h
Ilustračné foto

Letisko Piešťany bude od 19. apríla poskytovať novú leteckú linku medzi Piešťanmi a Tel Avivom.


TASR 17 h
MY | TOP správy z regiónov

Pozrite si výber TOP správ z regiónov.


20 h

Blogy SME

 1. Rudolf Schütz: Zabudnutý celuloid: Thirteen Women (1932)
 2. Peter Kubica: Kniha o nenávisti k behu
 3. Samuel Ivančák: Hammelova rozprávka pre deti aj dospelých má 50 rokov
 4. Radovan Čipka: O dyskách trochu odborne I: Dyslexia
 5. Ján Valchár: Tak teda dobre, vy otravy
 6. Anna Miľanová: Svetový deň vody - nech je radšej každý deň...
 7. Štefan Vidlár: Manky doba
 8. Ján Škerko: Richard Sulík nie je len povalač vlád, ale najnovšie aj podrazák
 1. Radko Mačuha: V Moskve nie je všetko s kostolným poriadkom. 9 040
 2. Martin Kugla: Nenechajte Valla zničiť Petržalku! 6 694
 3. Ivan Bošňák: Menej Agresivity a viac Analytiky pani Kovačič Hanzelová 5 831
 4. Magdaléna Cifrová: Rozdielna emočná výbava chlapcov a smutná prognóza nedostatku učiteľov 4 846
 5. Michal Porubän: Desatoro Maroša Žilinku 3 892
 6. Radovan Čipka: Podceňujeme intelekt tých, čo píšu "pekný chlapi" 3 332
 7. Rastislav Puchala: Ohavnosť spustošenia 3 128
 8. Ján Valchár: Gáaga! Gáaga! (plus ruský útok na Avdijivku) 3 119
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
 8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu