Bola dcérou baróna Jána Listiusa a Anny Nauhausovej z Kopčian. V roku 1598 sa vydala za uhorského palatína Stanislava Thurzu. V tomto čase už vykonávala rôzne sadistické praktiky a mučenie na svojich poddaných v hlohoveckom kaštieli, v Seredi a vo svojom dome v Nových Zámkoch. Po smrti svojho manžela sa vydala za Juraja Poghrányiho. Od tohto času sa k poddaným správala ešte krutejšie. Po rokoch však ovdovela a aj jej dvaja synovia zomreli.
V júni roku 1637 nariadil palatín Mikuláš Esterházy vyšetrovanie. Na základe vypočutých svedkov a ich výpovedí, odsúdili Šintavskú bosorku na stratu hlavy a majetku. V procese s Annou Rozinou Listiusiovou vypovedalo asi osemdesiat svedkov zo Serede, Trnavy, Hlohovca, Šintavy, Kajalu a Nových Zámkov. Tí hovorili o výčinoch svojej panej. ,,Bila obete dovtedy, kým im nevidela tiecť krv alebo kým neumreli,“ vypovedal jeden zo svedkov. Iný zase na vlastné oči videl ako ,,umučila a zavraždila malé dievčatko. Inokedy zase zabila dojča svojej práčky, pretože ho začula plakať.“ Na svojom konte má aj smrť istého poddaného Juraja Vargu, slúžky Kataríny Kišovej, slúžky z Hlohovca a mnoho ďalších mužov, žien i detí. Podľa dochovaných zápisov veľmi kruto skoncovala Anna Rozina so životom Kataríny Deliovej a Magdalény Szolosiovej. Do Kataríny najprv dlho kopala. Potom ju oskalpovala, až bola celá od krvi. Napokon ju bila lopatou po hlave. ,,Spôsobila jej šesť tržných rán a vytekal jej aj mozog,“ uvádza svedok vo výpovedi. O niekoľko dní zomrela...
Osud starej slúžky Magdy bol podobný. Šintavská bosorka ju viackrát týrala. Keď sa jej raz podarilo utiecť pri mučení na ulicu, dobehol ju dráb, schmatol a privliekol späť k Listisiuovej. Tá ju potom opäť bila a potom je pristúpila hrdlo nohou. Svedok Mikuláš Falussi dokonca tvrdil, že videl ako pani viezla v koči truhlu a popri nej kráčalo dievčatko. To hovorilo, že v truhle je stará slúžka. Práve jej smrť bola pravdepodobne príčinou a impulzom, aby sa začalo vyšetrovanie voči šintavskej krvavej pani. Aj keď Annu Rozinu Listiusovú odsúdili na trest smrti, jej poprava sa nikdy neuskutočnila. Nezavážili ani jednoznačné výpovede svedkov ani vynesené rozsudky. Kráľovná bosoriek dostala milosť. Bolo to najmä preto, lebo mala príbuzenský vzťah s panovníkom. Takisto tu mohla byť uričtá zainteresovanosť zo strany palatína Juraja Thurzu, práve pre podobnosť Listiusovej s Čachtickou pani.
Rasťo Piovarči, Diana Dikáczová