Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

3. liga

Vráble –Myjava 2:0 (1:0)
Góly: 31. Gonda (11 m), 90. Slovák.
Hostia prišli do Vrábeľ uhrať priaznivý výsledok a spoliehali sa na zabezpečenú obranu. Boli to oni, ktorí si vytvorili prvú šancu, keď v 5. min. po rýchlom brejku Viselku zastavil Husár v spolupráci so Strakom. Na druhej strane v 11. min. opečiatkoval ľavú tyč Solničkovej brány prekrásnou strelou z 25 m Tužinský. V 31. min. po rohu z pravej strany zastavili hostia Tomana v šestnástke iba za cenu faulu a Gonda penaltu s istotou premenil. V úvode druhého polčasu v rozpätí štyroch minút si domáci (stále bez zraneného Ürgeho) vypracovali tri čisté šance. Najskôr v 50. min. Gonda prestrelil, v 53. min. Toman mieril tesne vedľa a o minútu zoči-voči brankárovi trafil iba do jeho nôh. Hra sa pohybovala medzi šestnástkami, keď obom mužstvám viazla finálna prihrávka. V 82. min. Tomanovu šancu zneškodnil Solnička pádom pod nohy, ale v poslednej minúte proti tvrdej a umiestnenej strele Slováka bol bezmocný. Myjavčania si okrem tej úvodnej šance ďalšiu príležitosť na skórovanie nevypracovali. Domáci futbalisti sa s fanúšikmi v tomto ročníku rozlúčili slušným výkonom a zostáva iba veriť, že postupové ambície naplnia v poslednom zápase vo Vrbovom.
Rozhodoval Kasznár, bez ŽK, 950 divákov.
SPARTAK: Straka - Ťuťuris, Lukáč, Sepeši, Husár - Gonda, Gyepes, Tužinský, Slovák (90. Turčan) - Toman, Balko. Tréner J. Kollárik.
SPARTAK: Solnička - Kumančík, Kvasnica, Pekník, Viselka (86. Manák), Zverec, Zríni, Gučík, Neoveský, Mráz (77. Škoda), Šarudi. Tréner Š. Potúček. Imrich Pecek

Močenok – Vrbové 2:0 (1:0)
Góly: 32. M. Bogora, 74. P. Bogora.
Vrbovčania od začiatku prehustili stred poľa, na hrote zostal iba osamotený Uváčik a po zoznamovacej štvrťhodine domáci postupne zatláčali súpera do silnej defenzívy. V 16. min. pri nedorozumení v obrane hostí platil dôraz Kušpála, pred Nozdrovickým ale brankár Dlhý stihol zachrániť. Hneď z výkopu sa rútil za loptou Uváčik, ale gólman lídra Fišan bol rovnako pozorný. V 21. min. sa na čiare zaskvel opäť Dlhý po filigránskom rohu Čambala, po polhodine bol ale prikrátky, keď opäť aktívny Čambal po úniku zacentroval presne na hlavu M. Bogoru – 1:0. Pred prestávkou sa ešte po osi M. Bogora – Slíž predsa presadil Nozdrovický, ale jeho gól neplatil pre ofsajd. Po obrátke Vrbové nakrátko vystrčilo pazúriky, pri priamom kope Kubiša sa ale zaskvel brankár Fišan, ktorý zlikvidoval aj brejk striedajúceho Pikalova. Definitíva tak padla v 74. min., keď štandartku Čambala jemne šuchol hlavou P. Bogora, ktorý krátko predtým nahradil na ihrisku brata – 2:0. Líder mal aj ďalšie šance, snažil sa najmä Čambal, po ňom Pavlík aj Kušpál a v 79. min. neplatil gól Kušpála opäť pre ofsajd. Víťazstvo ŠK Eldus bolo zaslúžené, od leta sa bude chodiť do Močenku na prvú ligu!
Pred 270 divákmi rozhodoval Kráľovič, ŽK: Benko, Uváčik.
ŠK ELDUS: Fišan – Slíž, Štefanka, Andrášik, Paľo – Nozdrovický (82. Oláh), Pavlík, Moravčík, Čambal – M. Bogora (63. P. Bogora), Kušpál. Tréner L. Hudec. MŠK: Dlhý – Sciranka, Benko, Adamec – Greguš, Kubiš, Žamba (70. Sumer), Gažík, Vlado, Ilenčík (52. Pikalov) – Uváčik. Tréner M. Sedláček. Števo Korman

AFC Nové Mesto – ŠK Blava J. Bohunice 2:1 (0:0)
Góly: 60. a 67. Ščepko – 90. Martin Gajarský
V poslednom domácom zápase sa museli obe mužstvá vysporiadať s početnou absenciou hráčov, či už z dôvodu zranenia alebo vykartičkovania. Úvod patril hráčom AFC, ale z tlaku vyťažili iba Hulínkom nastrelenú konštrukciu brány. Odrazenú loptu mohol ešte dostať do siete Omasta, ale brankár hostí stál na svojom mieste. Nebezpečný únik sa udial na druhej strane, ale ešte včas zatiahol brzdu Ježík. V 34. min to skúšal z priameho kopu Horúcka, ale jeho mierenému oblúčiku chýbala razancia, preto ju gólman ľahko kryl. Gól do šatne mohol dať Jurčák, ktorý si nabehol k zadnej tyči na pekný center, no zoči-voči brankárovi sa nepresadil.
V druhom polčase sa na bránu hostí valil jeden útok za druhým a bolo len otázkou času, kedy padne gól. V 53. min sa zastreľoval Ščepko, ale orazítkoval iba žrď. Po rohu Balcíra v 60. min otvoril skóre hlavou Ščepko - 1:0. O dve minúty neskôr poslal loptu vedľa brány Horúcka. V 67. min vyzvŕtal výborne hrajúci Hulínek obranu hostí po pravej strane, naservíroval loptu Ščepkovi pred prázdnu bránu a bolo 2:0. Hostia sa v podstate k ohrozeniu brány ani nedostali, až v 74. min to skúsil Švestka. V 90. min vystrelil kapitán hostí Martin Gajarský a lopta skončila za chrbtom Palkecha - 2:1. Novomestskí futbalisti sa po záverečnom hvizde mohli tešiť nielen z víťazstva, ale aj postupu do II. ligy, čím dali pekný darček k narodeninám svojmu trénerovi. Pred 400 divákmi rozhodoval Poruban. ŽK: Bango, Füzik, Karol.
AFC: Hodulík (71. Palkech) - Ježík, Otočka, Hulínek, Jurčák (82. Kostelán), Gábriš, Horúcka, Balcír, Omasta (77. Osuský), Balocký, Ščepko. Tréner: M. Lintner.
ŠK BLAVA: Valo - Bango, Martin Gajarský, Bachňák, Kubiš, Švestka, Füzik, Jakáb, Pecko (82. Miroslav Gajarský), Karol, Machovič (63. Srnec). Tréner: J. Jarábek.
Boris Ostrenka

Ostatné výsledky 29. kola: Štúrovo – Púchov B 1:5 (0:1), Bánovce - Komárno 1:2 (1:2), Nové Zámky - Led. Rovne 1:5 (1:2), Nemšová - Topoľčany 3:0 (1:0), D. Vestenice – Prievidza 1:1 (1:0).

1. Močenok 29 19 7 3 66:15 64 (+19)
2. Nové Mesto 29 17 5 7 43:25 56 (+11)
3. D. Vestenice 29 14 10 5 38:22 52 (+7)
4. Vrbové 29 15 6 8 49:27 51 (+9)
5. Vráble 29 14 9 6 44:25 51 (+6)
6. Nemšová 29 15 6 8 47:36 51 (+6)
7. Led. Rovne 29 15 4 10 53:41 49 (+7)
8. Prievidza 29 14 5 10 41:35 47 (+5)