Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

4. liga

Chtelnica – Kanianka 0:6 (0:1)
Góly: Petráš 2, Mihalička, Barborka, Hvolka, Kurbel.
Na začiatku zápasu boli domáci aktívnejší, no ich snaha sa gólom neskončila, naopak v 34. min najvyššie vyskočil po trestnom kope Petráš a otvoril skóre. Po góle bola hra vyrovnaná, no po prestávke hostia rozstrieľali domácich. Gólový uragán začal Mihalička a postupne pokračovali Barborka, Hvolka a nakoniec Kurbel, ktorý priklincoval domácich posledným šiestym gólom a nedal tak domácim žiadnu šancu.
CHTELNICA: Pavelský – Stanovič (Chnapko), Borula, Rechtorík, Gába, Piešťanský, Kubík, M. Bílik, D. Blažko, M. Blažko, Kičina.
KANIANKA: Kreth – Mihalička, Kurbel, Liška, Mečiar, Pekár, Richter, Hvolka, Petráš, Drozd, Barborka(Pipíška, Hancko).

V. Kostoľany – Skalica 0:0
Hostia začali zápas lepšie, mali prevahu v strede poľa a vypracovali si i gólovú šancu, keď Valla postupoval sám na brankára Mráza, no ten jeho úmysel vystihol. V závere polčasu mali šancu aj domáci, no Kadlíček netrafil bránu. Po prestávke tempo hry upadlo, dianie sa odohrávalo zväčša v strede poľa bez výraznejších šancí na skórovanie. O víťazstve domácich mohol rozhodnúť opäť Kadlíček, avšak len prestrelil a tak sa zápas skončil nerozhodne 0:0.
V. KOSTOĽANY: Mráz – Polčík, Magula, Kolarovič (Dekan), Švihla, Michalčík, Bednár, Kohút, Mačica, Horváth, Kadlíček.
SKALICA: Zongor – Kadaš, Šefčík, Dobrovodský, Mareš, Jánošík, Jurčík, Šenk, Ovečka, Brezina (Urbánek), Valla.

Chynorany - Moravany 0:2 (0:2), 21. a 44. Majerský. Už úvod zápasu bol vo svižnom tempe hostí, ktorí prvýkrát pohrozili v 4. min., keď Chebeň trafil žrď. Hostia udávali tempo hry počas celého zápasu a domáca obrana len s námahou odolávala. Domáci až v 15. min. pohrozili Parkanom. V 17. min. po Parkanovom centri došlo k stretu hosťujúceho brankára Zittu s Oravcom a ten skončil v nemocnici. V 21. min. uderili hostia, keď center Haverlenta využil Majerský. Hostia až do konca prvého polčasu hrali na plné obrátky a po chybe obrany Majerský strelil svoj druhý gól. Tlak hostí pokračoval aj po prestávke, keď najkôr Majerský a potom Talajka prestrelili. V 56. min. mal šancu aj mladý Košík, ale jeho slabá strela skončila v rukách gólmana. Technická vyspelosť Moravanom platila na Chynorany. Hostia zaslúžené vyhrali a spečatili tak postup do tretej ligy. Domáci vzhľadom k tréningovým možnostiam uhrali slušný výsledok. R Baňár, 220 divákov.
CHYNORANY: Mir. Mikula – Magdolen, Parkan, J. Maťavka, P. Maťavka (77. Mich. Mikula), Gajdoš, Domček, Šmatlák, Ondrejkovič, Oravec (19. Košík).
MORAVANY: Zitta – Zajac, Miklovič, Majerský, Piovarči, Lančarič, Talajka, Haverlent (80. Uhlík), Chebeň, Kobrna, Adamovič, Haring (46. Paulovič, 88. Strnisko).

Senica - Nitr. Pravno 5:1 (2:0)
Góly: Zálešák 2, Petrák, Ličko (11 m), Hílek - Jamrich
Domáci podali najlepší výkon v tomto ročníku. Hostia síce po prestávke znížili na 2:1, no o chvíľu zvýšil Hílek na 3:1 a v závere Zálešák dvoma gólmi potvrdil domáce tri body. Spokojných 200 divávákov odprevadili domácich hráčov do šatne potleskom, čo v Senici už dlho nebolo.
SENICA: Šraga - Mihók, Sadloň, Hrebíček - Hílek, Nestarec, Ličko, Surový, Sládek - Petrák (75. Varga), Zálešák, tréner M. Vašíček.

Ostatné výsledky 29. kola: Hrnčiarovce – Partizánske 0:4 (0:3), Dubnica B – Tr. Stankovce 4:1 (1:0), Šimonovany - Častkovce 1:2 (1:0), Tovarníky – Domaniža 0:3 (0:1)

1. Moravany*29*24*4*1*116:20*76*(+34)
2. Dubnica B*29*22*4*3*88:16*70*(+25)
3. Partizánske*29*20*3*6*71:28*63*(+21)
4. Domaniža*29*20*1*8*76:40*61*(+19)
5. Častkovce*29*19*2*8*69:38*59*(+17)
6. T. Stankovce*29*15*3*11*51:43*48*(+6)
7. Kanianka*29*12*5*12*47:48*41*(-1)
8. Chynorany*29*12*3*14*48:59*39*(-6)