Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky

4. liga

Kanianka – Moravany 1:2 (0:2)
Góly: 48. Kurbel – 15. Varga, 34. Koprna.
V prvom polčase boli hostia lepším mužstvom a po 2 štandardných situáciách už viedli 2:0. V druhom polčase domáci pridali a v 48. min znížili taktiež po štandardke. Hostia na zvýšenú aktivitu domácich odpovedali tvrdou hrou, čoho dôsledkom bolo vylúčenie 2 hráčov. V závere domáci mohli aspoň vyrovnať, veľkú šancu striedajúci Drozd ale nepremenil.
150 divákov
KANIANKA: Kreth – Mihalička, Kurbel, Liška, Mečiar, Pekár, Richter, Hvolka, Petráš, Šúšol, Barborka, str. M. Petráš, D. Drozd.
MORAVANY: Zitta – Javorov, Miklovič, Majerský, Zajac, Lančarič, Halajka, Havrlent Chebeň, Koprna, Varga, str. Piovarči.

Domaniža - V. Kostoľany 11:0 (5:0)
Góly: 3., 35., 44. Svoboda, 49., 65., 66. D. Kardoš, 4., 50. Lagín, 27. Slamka, 78. J. Kardoš 87. Čelko.
V zápase si Domanižania schuti zastrieľali a podali jeden z najlepších výkonov. Od začiatku bolo iba otázkou, koľko gólov súperovi nadelia. Hostia bojovali až do konca, ale ich sporadické útoky nemohli Ševčeka vážnejšie ohroziť. V Domaniži by sa mali zamyslieť, či by nebolo dobré kúpiť novú svetelnú tabuľu, pretože súčasná nie je schopná ukázať „desiatku“.
DOMANIŽA: Ševček – Lapšo, Slamka (P. Kardoš), Valient, Marián Augustín (Miroslav Kvaššay), Čelko, J. Kardoš, Marek Kvaššay, Milan Augustín (D. Kardoš), Lagín, Svoboda.
V. KOSTOĽANY: Mráz – Polčík, Magula, Dekan, Galbička (Maco), Horváth, Bednár, Kohút, Mačica, Karaba, Kadlíček.

Častkovce - Senica 3:2 (0:0)
Góly: 47. a 57. Vrábel, (1 z 11m), 74. Ostrovský - 63. Nestarec, 81. Zálešák
Prvú gólovú šancu mali hostia, ale Nestarec v 8. min mieril vedľa. V 15. min domáci Gažo taktiež nemieril presne. V 18. min bol faulovaný bez lopty Luza, ale zákrok zostal nepotrestaný. V 23. min M. Madro vybojoval loptu, ideálne našiel Peterku, ale ten v čistej šanci nepremenil. V 30. min opäť netrafil Ostrovský bránu súpera. Vzápätí po faule na Vrábela rozhodca kartu opäť neťahal. Na začiatku druhého polčasu po prieniku Ostrovského a presnej prihrávke otvoril skóre zápasu kapitán Vrábel. Po podrazení M. Madra v šestnástke premenil pokutový kop Vrábel. Po zákernom faule v strede ihriska na Brezulu rozhodca opäť nič... M. Madro trafil tyč a hneď nato posunul loptu Brezulovi, ktorý našiel Ostrovského a zvýšil na 3:1. Vrcholom bol likvidačný zákrok hosťujúceho Surového, ktorý zostal opäť nepotrestaný. V závere zápasu znížil Zálešák.
Pred 150 divákmi rozhodoval Kútny. ŽK: Šupka.
ČASTKOVCE: Minárik - Matyáš, Luža (24. Ostrovský), Palkech, Vrábel, Gažo, Šupka, D. Madro (53. Brezula),
Burza, M. Madro, Peterka.

Skalica – Hrnčiarovce 4:1 (0:0)
Góly: 50. a 87. Ovečka, 51. Valla, 68. Kadaš – 84. Kyselica.
V prvom polčase boli hostia vyrovnaným súperom domácemu mužstvu a po nepremenených šanciach Šenka sa polčas skončil 0:0. Po zmene strán sa domáci ujali vedenia v 50. Min, po prihrávke Bajana otvoril skóre Ovečka. Na 2:0 zvyšoval o minútu Valla po Ovečkovom centri. Tretí presný zásah domácich pridal v 68. min Kadaš po rohovom kope. V 80. min skončila Bajanova hlavička iba na brvne a o štyri minúty sa radovali aj hostia, po chybe brankára presne trafil striedajúci Kyselica. Na konečných 4:1 upravil v 87. min po rohovom kope opäť Ovečka.
SKALICA: Zongor – Kadaš (Kucharič), Šefčík, Bellay, Mareš, Jánošík, Brezina (Urbánek), Šenk (Jurčík), Ovečka, Bajan, Valla.
HRNČIAROVCE: Danišovič – Adámek (Kyselica), Mihálik, Vido, Cíferský, Vagovič, Chynoradský, Vnuk, Kitta, Polakovič, Hlinka (Kvetan).
Juraj Štroncer

Chtelnica – Tovarníky 1:6 (0:4)
Góly: 75. Chnapko – za domácich
Hostia mali výborný nástup do zápasu a v 24. min vyhrávali už 0:4, keď po chybách obrany trestali každé zaváhanie domácich. Po góloch sa hra upokojila domáci boli rovnocenným súperom hosťom, no bez gólového efektu. Za domácich sa podarilo v 75. min znížiť Chnapkovi, keď po chybe obrany postupoval sám na brankára, ktorého lišiacky prekonal a zaznamenal tak čestný úspech domácich.
CHTELNICA: Pavelský – Lukáč, P. Rechtorík, D. Rechtorík, Tomáška, R. Piešťanský, Hlavatovič, Bílik, D. Piešťanský, M. Blažko, Chnapko.
TOVARNÍKY: Mikuláš (Múčka) – Žikavský, Balážik, Kapusta, Bulák, Bystriansky, Vaňovič, Fráter, Hájovský, Kráľ, Caránek (Mráz, Jančovič).
Ostatné výsledky 28. kola: N. Pravno - Dubnica B 1:1 (1:1) , Tr. Stankovce - Chynorany 1:0 (0:0), Partizánske – Šimonovany 5:2 (3:1). Dohrávka 16. kola: Dubnica B – Chynorany 3:0 kont.

1. Moravany*28*23*4*1*114:20*73*(+31)
2. Dubnica B*28*21*4*3*84:15*67*(+25)
3. Partizánske*28*19*3*6*67:28*60*(+18)
4. Domaniža*28*19*1*8*73:40*58*(+16)
5. Častkovce*28*18*2*8*67:37*56*(+14)
6. T. Stankovce*28*15*3*10*50:39*48*(+6)
7. Chynorany*28*12*3*13*48:57*39*(-3)
8. Kanianka*28*11*5*12*41:48*38*(-4)