Štvrtok, 11. august, 2022 | Meniny má Zuzana

3. liga

Myjava - Močenok 0:2 (0:1) Góly: 44. M. Bogora, 71. Maga. Močenok prišiel na Myjavu potvrdiť úlohu favorita a spraviť rozhodujúci postupový krok. Domáci sa zasa snažili potvrdiť dobrú výkonnosť z posledných zápasov, takže diváci videli v prvom polčase z

Myjava - Močenok 0:2 (0:1)
Góly: 44. M. Bogora, 71. Maga.
Močenok prišiel na Myjavu potvrdiť úlohu favorita a spraviť rozhodujúci postupový krok. Domáci sa zasa snažili potvrdiť dobrú výkonnosť z posledných zápasov, takže diváci videli v prvom polčase zaujímavý futbal, ale bez výrazných gólových šancí, pretože navrch mali najmä obranné formácie. V 28. min. po chybe Gučíka zakončil M. Bogora z hranice šestnástky slabo a Solnička jeho strelu chytil. Na druhej strane po krídelnej akcii Kumančíka tiesnený Neoveský zakončil slabou strelou a Fišan loptu bez problémov kryl. Prvý gól strelili hostia po nevinne vyzerajúcom centri z ľavej strany a M. Bogora bez prípravy otvoril skóre. V druhom polčase domáci nastúpili zo snahou vyrovnať, k čomu mali najbližšie v 50. min., keď Neoveský preloboval Fišana, ale Paľo vykopol loptu z bránkovej čiary. Opäť sa potvrdilo ono známe nedáš-dostaneš, pretože v 71. min. so šťastím skóroval Maga. Jeho strelu smerujúcu mimo bránu si nešťastne Gučík zrazil do vlastnej siete. Po tomto momente už skúsení hostia kontrolovali hru a doviedli zápas do želaného víťazného konca.
Pred 350 divákmi rozhodoval Žákech, ŽK: Kvasnica - Slíž, Andrášik.
SPARTAK: Solnička - Kumančík, Kvasnica, Bruško, Viselka (76. Škoda), Zverec, Zríni, Gučík, Neoveský, Mráz (73. Buček), Šarudi. Tréner Š. Potúček.
ELDUS: Fišan - Nozdrovický (79. Krbúšik), Slíž, Andrášik, Moravčík, Čambal, Maga, Paľo, Pavlík, M. Bogora, Bernáth. Tréner L. Hudec.
Zdeno Šimo

SkryťVypnúť reklamu

J. Bohunice - D. Vestenice 0:2 (0:2)
Góly: 4. Obert, 15. Bárta.
Favorit zápasu bol jasný, čo sa v prvom polčase aj potvrdilo, pretože prevahu mali na svojich kopačkách hostia, kým domáci sa počas úvodnej 45-minútovky zmohli len na dve strely. Už v 4. min sa po priamom kope a centri do šestnástky tešili z gólu gumári, pretože Obert sa vo svojej príležitosti nemýlil. V 12. min. mali hostia ďalšiu gólovú šancu, Argyusi však mieril nad. O tri minúty neskôr sa ale skóre už menilo, keď Bárta upravil po prieniku do šestnástky na 2:0. O pár sekúnd mohli ísť domáci definitívne do kolien, lenže Árgyusi po faule Banga nepremenil pokutový kop. V 20. min. mal ten istý hráč samostatný prienik, ktorý však zlikvidovala domáca obrana. Hráči ŠK Blava sa ozvali až v 26. min., lenže Karol mieril vedľa. V závere polčasu zakončoval Füzik tesne nad bránu. Po zmene strán sa hra vyrovnala, ale pohybovala sa prevažne len medzi šestnástkami. V 56. min. Kubišov pokus mieril vedľa brány. Až po červenú kartu Boháčika za podrazenie súpera sa nič vážne nedialo, nadstavenom čase však poslal centrovanú loptu do pokutového územia Bachňák, Jakáb ale netrafil prázdnu bránu!
Pred 150 divákmi rozhodoval Černek, ŽK: Bango, Gajarský, Greguška, Pecko - Zimmer, ČK: 81. Boháčik.
ŠK BLAVA: Psota - Bango (35. Kubiš), Gajarský, Bachňák, Ferko (56. Pecko), Švestka, Füzik, Jakáb, Greguška, Karol (52. Uváčik), Boháčik. Tréner J. Jarábek.
VEGUM: Jurenka - Zimmer, Bárta, Kermiet, Koreň, Jandák, Raučina, Kotula, Katrena, Obert (35. Humaj, 54. Šorec), Argyusi (90. Cíger). Tréner: L. Šuhajda.
Miroslav Brunner

Vrbové - Bánovce 2:0 (0:0)
Góly: 86. Némethy (11 m), 88. Kubiš.
Domáci ešte nemajú postup do novej druhej ligy vo vrecku, ale v prvom polčase hrali hostia lepšie, boli uvoľnenejší. Bližšie ku gólu mali v 14. min. po strele Slováka z trestného kopu vari z 30 m, lenže brankár Dlhý loptu vytlačil na roh. V 32. min. sa opäť dostali do šance Bánovčania, keď nebezpečne vypálil Buchel, jeho pokus sa však od niektorého z hráčov odrazil na roh. Naopak, domáci hrali zložito do šírky a dozadu. Vrbové, oslabené o zraneného brankára Sedláčka a stopéra Benku, si v prvom polčase nevypracovalo čistú gólovú šancu. Až po obrátke, keď domáci tréner poslal na ihrisko Sciranku s Koyšom, sa výkon domácich zlepšil. Prišli šance Andríska, ktorý mal na svojich kopačkách štyri góly. Nepremenil však ani jednu zo svojich veľkých príležitostí. Domáci kopali v druhom polčase desať rohov, lenže nervozita na ich nohách postupom času stúpala. Domáceho gólmana ale neprekonať nedokázali ani hostia. V 86. min. ohodnotil faul na Sciranku v pokutovom území rozhodca jedenástkou, ktorú bez problémov premenil Némethy. O dve minúty sa po peknej prihrávke Koyša dostal k lopte Kubiš, ktorý ju poslal po zemi do siete.
Pred 420 divákmi rozhodoval Formel, ŽK: T. Gažík, Koyš - M. Igaz.
MFK: Dlhý - Vlado, Adamec, P. Gažík, Andrísek (78. Sumer) - Žamba (46. Sciranka), Kurnavka (55. Koyš), Greguš, T. Gažík - Némethy, Kubiš. Tréner M. Sedláček.
SPARTAK: P. Igaz - M. Igaz, Zitta, Herda, Škultéty - Mikuš (80. Malina), Mezovský, Slovák, Raffay - Jamrich, Buchel. Tréner J. Jurkovič.
Peter Sedláček

Ostatné výsledky 28. kola: Led. Rovne – Vráble 1:1 (0:0) , Topoľčany - Púchov B 2:1 (0:0), Komárno – N. Mesto 2:3 (1:2), Prievidza - Štúrovo 3:1 (0:0), Nemšová – N. Zámky 3:1 (1:0).

1. Močenok 28 18 7 3 64:15 61 (+19)
2. N. Mesto 28 16 5 7 41:24 53 (+11)
3. D. Vestenice 28 14 9 5 37:21 51 (+9)
4. Vrbové 28 14 6 8 46:27 48 (+6)
5. Vráble 28 13 9 6 42:25 48 (+6)
6. Nemšová 28 14 6 8 44:36 48 (+6)
7. Led. Rovne 28 14 4 10 48:40 46 (+4)
8. Prievidza 28 14 4 10 40:34 46 (+4)