Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky
TRNAVA – PÚCHOV 1:0 (0:0)

O majstrovi aj zostupujúcom je rozhodnuté, Trnava sa doma lúčila víťazstvom, ale bez ovácií

Počas celého zápasu mal Spartak miernu prevahu. O strelenie gólu sa v prvom polčase snažil najmä Blaha, v druhom polčase bol aktívnejší Kožuch. Z gólu sa však napokon tešil striedajúci Kriss...

Trnava – Púchov 1:0 (0:0)
Spartak: Lipčák – Kotula, Hrabal (63. Fall), Čvirik, Husár – Ďuriš, Filip, Kopúnek (82. Semanko), Labant (59. Kriss) – Kožuch, Blaha.
Matador: Ilizi – Németh, Brisuda – Hricko, Prokeš, Novisedlák, Mičic – Chovanec – Náther (83. Vanák), Mráz (64. Majerník), Jelšic (71. Demjan).
Gól: 73. Kriss
ŽK: 40. Kopúnek – 36. Prokeš, 65. Hricko
Pred 3011 divákmi rozhodoval Olšiak
V 7. min si Blaha zbehol do šestnástky pomedzi Németha a Mičica, lopta však skončila v náručí výborne chytajúceho Iliziho. O tri minúty neskôr sa ten istý hráč dostal do hlavičkovej situácie, opäť však mieril vedľa. V 11. min potiahol akciu po ľavej strane Husár, prekvapený Blaha jeho prihrávku nezužitkoval. V 20. min Čvirik z priameho kopu trafil rovno do Iliziho. V 26. min Čvirik prudko vystrelil z hry, loptu vyškrabal Ilizi na brvno a následnú Blahovu dorážku hlavou chytil. V 38. min sa do svojej prvej šance dostali aj hostia, keď nechali v šestnástke nepokrytého Németha, ktorý však namieril vysoko nad. Tri minúty pred koncom polčasu predviedol efektnú robinzonádu Ilizi po Filipovej strele.
Po obrátke sa k slovu dostal druhý trnavský útočník. Kožuch si postavil loptu k priamemu kopu, napálil však rovno do múru. Husárova dorážka z pravej strany mierila len do siete. Z tej istej pozície prihrával Kopúnek v 61. min Krissovi. Jeho hlavička však mierila len do zeme. O minútu neskôr poslal Kriss krížnu prihrávku na Kožucha, jeho hlavička mierila takisto do zeme. V 68. min poslal Fall prihrávku na Blahovu hlavu, opäť neúspešne. Až v 73. min vystrelil Filip, lopta vypadla Ilizimu z rúk a Kriss sa už nemýlil – 1:0. V ostatných minútach sa snažil ešte Spartak víťazstvo poistiť, ale vyloženú šancu si už nevypracoval, rovnako tak ani Púchov. V poslednom zápase pred domácim publikom získala Trnava tri body. Mnohí však čakali, že po tomto zápase sa bude koniec ligy oslavovať.
Tatiana Čuperková
Zaujal
Mladíci Kamil Kopúnek s Martinom Husárom sa opäť raz vypli k peknému výkonu. V zápase, v ktorom už o nič nešlo, sa snažili zakladať akcie alebo ich ukončovať. Obaja nešetrili ani nabehanými metrami, či krížnymi prihrávkami na celoplošnú hru. V oboch sa skrýva ešte veľký potenciál.

Nepresvedčil
Ani tentokrát nesplnili očakávania Jaroslav Hrabal a Vladimír Labant. Stále pôsobia na tráve ťažkopádnym dojmom. Lopta akoby sa od nich len odrážala a počas zápasu akoby len odtrepli svoju úlohu v mužstve. Obaja však majú svoje kvality a možno je to len dočasný stav.

Zlomová minúta
Určite 73. min, v ktorej padol gól. Dovtedy sa Spartak nemohol s loptou dostať za chrbát výborne chytajúceho Iliziho. V 73. min však využil Kriss jeho zaváhanie, keď mu vypadla z rúk lopta po Filipovej strele. Jediný gól zápasu strelil striedajúci hráč a opäť zabezpečil svojmu tímu tri body.