Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

3. liga západ

Spartak Bánovce – Spartak Myjava 0:1 (0:0) Gól: 76. Zríni. V Bánovciach bola stovka divákov svedkom priemerného futbalu, ktorý sa odohrával zväčša medzi šestnástkami. Obe mužstvá sa sústredili najmä na obranu a snažili sa neurobiť chybu, ktorou by súper

Spartak Bánovce – Spartak Myjava 0:1 (0:0)
Gól: 76. Zríni.
V Bánovciach bola stovka divákov svedkom priemerného futbalu, ktorý sa odohrával zväčša medzi šestnástkami. Obe mužstvá sa sústredili najmä na obranu a snažili sa neurobiť chybu, ktorou by súpera pustili do šance. V 25. min. zle zakončoval v dobrej pozícii Šebo a o pár minút na to slabú Buchelovu strelu brankár Solnička chytil. Hostia za celý prvý polčas tiež vystrelili na Grmana iba jediný raz. Slabý futbal pokračoval aj v druhom polčase. Domáci sa snažili, miestami mali územnú prevahu, avšak na vysokých zadákov hostí nevedeli nájsť recept. Hostia taktiež v zápase priveľmi neoslnili. Potom však prišla 76. min., keď po štandardke hostí sa domáci obrancovia za asistencie brankára Grmana ponúkali, kto odkopne loptu z päťky do bezpečia, až ju Zríni poslal do siete – 0:1. V závere stretnutia Bánovce už nič nevymysleli, a tak si zapísali ďalšiu prehru na domácom ihrisku. V jarnej časti sezóny je to pre domácich už šiesty zápas, ktorý po vyrovnanom výkone v poli prehrali o gól. Tentokrát o tom rozhodol neuveriteľný kiks v obrane, ktorý Bánovce stal minimálne bod.
Rozhodoval Škadra, bez kariet, 100 divákov.
SPARTAK: Grman - Herda, Stano, Filin, Škultéty, Malina (72. Zita), Mezovský, Slovák (84. Jánošík), Buchel (72. Mikuš), Jamrich, Šebo. Tréner J. Jurkovič.
SPARTAK: Solnička - Kumančík, Kvasnica, Bruško, Viselka, Zverec (88. Manák), Zríni, Gučík, Neoveský, Mráz (72. Škoda), Buček. Tréner Š. Potúček.
Peter Bulík

N. Mesto - Vrbové 1:0 (0:0)
Gól: 53. Jurčák.
Domáci po troch prehrách museli bodovať naplno. V základnej zostave chýbalo obom mužstvám viacero zranených hráčov, no od úvodných minút sa hral svižný futbal. Novomešťania sa v prvom polčase s vetrom v chrbte ťažko presadzovali, pretože defenzíva hostí si dobre plnila svoje povinnosti. Až v 18. min sa zrodila prvá vážnejšia príležitosť, keď po rohu hlavičkoval Otočka do rúk gólmana hostí. Okrem ďalekonosnej strely Horúcku zo 40 m sa na oboch stranách nič vážnejšieho neudialo. Nakoniec sa domáci jediného, a ako sa neskôr ukázalo i víťazného, gólu predsa len dočkali. Po rohu Balcíra v 53. min sa k lopte dostal Balocký, ten vystrelil a mnohokrát stečovaná lopta sa dostala až pred bránkovú čiaru, kde číhal Jurčák, ktorý už vedel čo s ňou - 1:0. Hostia pohrozili v 73. min peknou strelou Benka, ktorá len o pár centimetrov minula cieľ. Na opačnej strane po chybe Adamca mohol AFC zvýšiť, avšak Balcírovu strelu vykopávala z opustenej brány obrana hostí. V 78. min sa rútil sám na brankára Ščepko, ale lopta mu odskočila, čo vystihol brankár Sedláček, ale pri súboji sa zranil a musel odstúpiť. V závere sa hostia pokúšali o vyrovnanie, no vyprodukovali iba jednu peknú strelu z kopačky agilného Benka.
Pred 400 divákmi rozhodoval Kalčík, ŽK: Balocký, Ščepko - Benko, T. Gažík, P. Gažík.
AFC: Hodulík - Jurčák, Otočka, Hulínek (89. Kostelán), Šumaj, Gabriš, Horúcka, Balcír, Omasta (90. Osuský), Balocký, Ščepko. Tréner M. Lintner.
MŠK: Sedláček (81. Dlhý) - Benko, Némethy, Žamba, P. Gažík, Greguš, Andrísek, Adamec, Pikalov (62. Uváčik), T. Gažík, Kubiš. Tréner M. Sedláček.
Boris Ostrenka

Štúrovo – J. Bohunice 3:1 (0:0)
Góly: 46. Tyčiak (11 m), 62. Maršal, 84. Mankovecký – 64. Paštiak.
Domáci v prvom polčase potvrdili, že do optimálnej formy majú ďaleko. Agilní hostia sa snažili kombinovať, hrali otvorenú partiu, našťastie pre JCP sa však ani im finálne prihrávky nedarili. Po zmene strán boli Bohuničania ešte mysľami v šatniach, pretože hneď po rozohrávke vnikajúceho K. Balázsa stiahol obranca ŠK rukou a Tyčiak penaltu bezpečne premenil. Blava aj po tomto góle hrala otvorený futbal a k nim sa občas pridali aj Štúrovčania. V 62. min. obrana Bohuníc zaváhala, k lopte sa dostal Mankovecký, ten ju prihral pred bránu úplne voľnému Maršalovi, ktorý strelil druhý gól zápasu. O dve minúty pre zmenu zazmätkovala obrana na druhej strane, lopty sa zmocnil v pokutovom území Paštiak a zoči-voči Prohászkovi znížil. Hostia zacítili šancu na bod, viac otvorili obranu a snažili sa útočiť, no domáci rozhodli o troch bodoch vo svoj prospech po šikovnom uvoľnení Bábskeho, ktorý priťukol loptu dozadu Mankoveckému a ten krížnou strelou do šibenice z 10 m nedal Psotovi šancu. V závere duelu už obe mužstvá len dohrávali, keď vzrušilo iba Mankoveckého brvno z trestného kopu v nadstavenom čase.
Rozhodoval F. Farkaš, ŽK: Bábsky, Varga – Ferko, Švestka, Greguška, Paštiak, Bachňák, 280 divákov.
JCP: Prohászka – Varga, Maršal, Hanák (87. G. Balázs), Urbán, Gavroň, Tyčiak, Mankovecký, K. Balázs (90. Molnár), Vrtiel, Bábsky. Tréner L. Totkovič.
ŠK BLAVA: Psota – Bango (49. Boháčik), Gajarský, Bachňák, Ferko, Švestka, Füzik (80. Uváček), Jakáb, Greguška, Paštiak, Karol (62. Kubiš). Tréner J. Jarábek.
Ján Oravec

Ostatné výsledky 27. kola: N. Zámky – Topoľčany 1:0 (0:0), Púchov B – Prievidza 1:3 (1:2), D. Vestenice – Komárno 4:1 (1:0), Močenok – Led. Rovne 5:0 (3:0), Vráble – Nemšová 1:1 (0:1)

1. Močenok 27 17 7 3 62:15 58 (+16)
2. Nové Mesto 27 15 5 7 38:22 50 (+8)
3. D. Vestenice 27 13 9 5 35:21 48 (+6)
4. Vráble 27 13 8 6 41:24 47 (+5)
5. Vrbové 27 13 6 8 44:27 45 (+6)
6. Led. Rovne 27 14 3 10 47:39 45 (+6)
7. Nemšová 27 13 6 8 41:35 45 (+6)
8. Prievidza 27 13 4 10 37:33 43 (+4)