Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

4. liga

Senica - Partizánske 1:2 (0:1) Domáci po „výprasku“ v Záhoráckom derby v Skalici si chceli napraviť povesť, no opäť nemali na striedačke ani jedného hráča do poľa. Sedel tam iba náhradný brankár Šraga a ten sa neskôr k slovu dosta

Domáci po „výprasku“ v Záhoráckom derby v Skalici si chceli napraviť povesť, no opäť nemali na striedačke ani jedného hráča do poľa. Sedel tam iba náhradný brankár Šraga a ten sa neskôr k slovu dostal. Veľmi slabému výkonu futbalistov obidvoch mužstiev sa prispôsobila aj rozhodcovská trojica a neraz bolo počuť falošné tóny píšťalky. V 27. min. sa po jasnom ofsajde ocitol v šanci Kundala, brankár Perička bol namieste. V 32. min. po dlhom centri pred bránu naskočil nešetrne Hulla do domáceho brankára, lopta skončila v sieti a rozhodca prekvapujúco gól uznal - 0:1. Po centri Ličku ohrozil bránu hostí hlavičkou Bajan, čo bolo za celý polčas žalostne málo. Po ďalšom ofsajde sa do šance dostal Trubianský, polčas však skončil 0:1.
Hneď po prestávke unikol Zálešák, jeho nevydarený center odkopával Briatka na roh, pričom trafil spoluhráčovu ruku. Penaltu v 47. min. bezpečne premenil 17 - ročný Michal Ličko a vyrovnal na 1:1. Bol to jeho prvý „dospelácky“ gól. V 50. min. sa vo výhodnej šanci ocitol Hílek, no jeho strela išla tesne vedľa brány bezmocného Holičku. Rovnako pochodil o chvíľu na druhej strane Trubianský. V 59. min. netrafil po prihrávke Nestarca na hrbolatom teréne v dobrej šanci Ličko. Chlieb sa začal lámať v 64. min., kedy do tretice pustili rozhodcovia veľký ofsajd, Perička zasiahol za 16 - kou rukou a videl ČK. Do brány tak prišiel Šraga, ihrisko opustil Kiráľ. Nerozchytaného Šragu skúšali hostia strelami z diaľky, no nemierili najpresnejšie. V 77. min. po úniku Trubianského hasil v poslednej chvíli Sadloň. Rozhodlo sa v 83. min., kedy strelu Norockého domáci brankár neudržal a kapitán Peter Křapka ju bez problémov poslal hlavou do siete - 1:2. Domáci sa zmohli už len na ďalekonosnú strelu svojim najlepším hráčom Ličkom. Napriek viacerým striedaniam a dlhšiemu prerušeniu pri vylúčení domáceho brankára sa nadstavovala iba minúta. Domáci hrali veľmi slabo, ťažké srdce na výkon rozhodcovskej trojice však majú právom.
SENICA: Perička - Sadloň, Hrebíček, Bajan, Sládek, Nestarec, Hílek, Ličko, Kiráľ (64. Šraga), Petrák, Zálešák, tréner M. Vašíček.
TEMPO: Holička - Hulla (75. Desat), Briatka, Stuparič, Křapka, Macega (90. Kompas), Norocký, Kundala, M. Mikula, Šimončič.
Pred 100 divákmi rozhodoval Tomčík (Kukan, Kováč). ŽK 1:1 (Bajan- Stuparič), ČK 1:0 (Perička).
Jozef Komorný

Moravany – Tr. Stankovce 7:1 (2:1)
Góly: 26. Chebeň, 41. (z 11m) a 75. Varga, 50. a 78. Majerský, 55. Talajka, 85. Lančarič.
Domáci prehrávali v 16. min 0:1, keď odkopával domáci obranca loptu a tá sa odrazila od hosťjúceho útočníka do brány. V 26. min však vyrovnal z priameho kopu Chebeň a do polčasu pridali Moravany ďalší gól, nariadený pokutový kop po ruke v šestnástke premenil kapitán Varga. Po zmene strán domáci jasne ovládli hru a nastrieľali ďalších päť gólov. Góly zaznamenali postupne Majerský, opäť Varga Talajka a strelecký koncert zavŕšil Lančarič v 85. min a domáci tak obsadili prvé miesto v tabuľke. MORAVANY: Zitta – Javro, Lančarič, Niklovič, Zajac, Chebeň (Uhlík), Varga (Pivovarči), Koprna, Havrlent (Pavlovič), Talajka, Majerský.

V. Kostoľany – Chtelnica 4:0 (1:0)
Góly: 34. a 58. Kadlíček, 61. Horváth, 76. Mačica.
Prvý polčas boli hostia vyrovnaným súperom domácim, no po zmene strán Kostoľany zlepšili hru čo sa prejavilo aj gólovo. Účet stretnutia otvoril Kadlíček, keď sa mu podarilo preniknúť celou obranou a otvoril skóre. Ten istý hráč po prestávke pridal svoj druhý gól – z 20m mieril presne do šibenice Pavelského brány. Na 3:0 zvyšoval po prihrávke Mačicu jeho partner z útoku Horváth, no a posledný úspech domácich zaznamenal v 76. min po samostatnej akcii Mačica, ktorý obišiel všetko čo mu stálo v ceste.
V. KOSTOĽANY: Mráz – Michalčík (Dekan), Polčík, Kolarovič (Chudý), Bednár, Švihla (Maco), Kohút, Kadlíček, Karaba, Mačica, Horváth.
CHTELNICA: Pavelský – Richtárik, Zemko, Polák, Kičina (Chnapko), Piešťanský, Hlavatovič, M. Bílik, Cibrin, M. Blažko, Brestovanský.

Hrnčiarovce – Domaniža 3:2 (2:2)
Góly: 25. Mihálik, 27. (z 11m) Vagovič, 88. Vnuk - 14. Lagín, 40. Kardoš.
V Hrnčiarovciach sa najlepší futbal celej jarnej časti z oboch strán a už v 14. min sa menilo skóre po góle Lagína. Domaći vyrovnali v 25. min gólom Mihálika a o dve minuty nariadený pokutový po faule Adámka premenil Vagovič a domáci viedli. Avšak do prestávky sa hosťom podarilo vyrovnať, šťastným strelcom bol Kardoš. V 60. min kopali pokutový kop aj hostia, no Ján Kardoš netrafil bránu. O troch bodoch pre domácich rozhodol tesne pred koncom v 88. min Vnuk a uzavrel gólom na konečných 3:2.
HRNČIAROVCE: Danišovič - Adámek, Mihálik, Vido, Cíferský, Vagovič, Chynoradský, Vnuk, Kitta, Polakovič (Nekanovič), Hlinka,
DOMANIŽA: Ševček - Lapšo, Ušiak, Valient, Marian Augustín (P. Kardoš), Čelko, J. Kardoš, D. Kardoš (Král), Milan Augustín , Lagín, Svoboda.
Juraj Štroncer

Šimonovany – Skalica 2:2 (1:0)
Góly: 16. Sabo, 60. Šulaj – 67. Brezina 89. Mareš. Prvý polčas sa niesol v jasnej réžii domáceho celku, ktorý sa dostal už v 16. min. aj do vedenia zásluhou Saba. Hostia pohrozili až v druhom polčase. Najskôr však Šulaj poistil vedenie domácich na 2:0. Tento gól hostí vyburcoval a už o sedem minút po chybe brankára Hatalu vsietili kontaktný gól. Keď sa už zdalo, že domáci predsa len jednogólový náskok udržia, tak Mareš minútu pred koncom stretnutia vsietil vyrovnávajúci gól, ktorý znamenal deľbu bodov. R Vöröš, 100 div.
ŠIMONOVANY: Hatala – Bezák (80. Mário Beňačka), Marcel Beňačka, Mošať, Švec, Jakubis, Svorad, Žiak, Sabo, Makva, Vlčko.
SKALICA: Zongor – Kadaš, Ševčík, Dobrovocký, Mareš, Jánošík, Belay, Šenk, Ovečka, Pajan, Valla, striedali Brezina, Kucharič.

Ostatné výsledky 27. kola: Dubnica B – Častkovce 3:1 (2:0), Chynorany – N. Pravno 4:3 (2:2), Tovarníky – Kanianka 3:2 (1:1). Výsledky 26. kola: Skalica – Senica 6:0 (2:0), Chtelnica – Hrnčiarovce 0:1 (0:1), Domaniža – Šimonovany 3:2 (3:1), Kanianka – Trenč. Stankovce 1:2 (0:0), N. Pravno – Moravany 3:3 (0:2), Partizánske - Dubnica B 1:1 (1:1), Tovarníky - V. Kostoľany 2:1 (2:0), Častkovce – Chynorany 4:1 (1:0)

1. Moravany*27*22*4*1*112:19*70*(+28)
2. Dubnica B*26*20*3*3*80:14*63*(+24)
3. Partizánske*27*18*3*6*62:26*57*(+18)
4. Domaniža*27*18*1*8*62:40*55*(+16)
5. Častkovce*27*17*2*8*64:35*53*(+14)
6. T. Stankovce*27*14*3*10*49:39*45*(+6)
7. Chynorany*26*12*3*11*48:53*39*(-3)
8. Kanianka*27*11*5*11*40:46*38*(-1)