Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

5. liga západ

Lokomotíva Trnava – Dvorníky 0:0 Domáci začali so snahou o pohľadnú kombinačnú hru a tak sa v úvode striedali útoky na obe strany, ktorým však chýbal strelecký záver. Jedinou výnimkou v tejto fáze bol pokus Bittu v 11. min, ktorým takmer prekvapil branká

Lokomotíva Trnava – Dvorníky 0:0
Domáci začali so snahou o pohľadnú kombinačnú hru a tak sa v úvode striedali útoky na obe strany, ktorým však chýbal strelecký záver. Jedinou výnimkou v tejto fáze bol pokus Bittu v 11. min, ktorým takmer prekvapil brankára hostí. Hostia mali veľkú príležitosť v 29. min Farkašom, Ryšavý však dokázal zareagovať. Dve veľké príležitosti mala Lokomotíva v 32. a 33. min., najprv nezúžitkoval svoj brejk Szalay, následne Kralovič nevyhral súboj s brankárom Horváthom. Potom prišiel čas hostí, tí pritlačili, no Kissov priamy kop Ryšavý vytlačil nohou von a tak záverečná trma vrma žiadnu zmenu nepriniesla. V I. polčase sa to na ihrisku po viacerých zákrokoch zažltilo, paradoxne prvú kartu ukázal rozhodca až na podnet z obecenstva. V týchto momentoch sa ale ukázala aj neúcta hráčov voči sebe (fauly zozadu) a s tým asi žiaden rozhodca nič neurobí. V II. polčase sa pôvodná plynulosť hry i napriek striedaniam z ihriska vytratila a hra sa rozdrobila do množstva drobných akcií. Ale aj tie ponúkali možnosti na skórovanie. Domáci v 50. min nevyužili moment, kedy brankár hostí podbehol loptu, v 51. min nezmenil skóre Cabadaj, v čom mu zabránil Ryšavý. Potom mal dosť času Pastorek, no noha Ryšavého bola rýchlejšia, striedajúci Sloboda triafal z diaľky iba do brvna, na druhej strane Laurinec si nabehol na Bičiarovu loptu a hlavou nedal a neujala sa ani hlavička Hanakoviča. Hostia v závere pridali, skórovať však mohol Holič, no v 89. min prestrelil. Keď v 89. min Bžoch dal strele opačný falš, prišlo vykúpenie v podobe záverečného hvizdu rozhodcu.
Lokomotíva: Ryšavý – Halmo (Horváth), M. Dúbravec, Janek, Holíč, Boledovič, Szalay, Laurinec, Bitta (Bičiar), Hanakovič, Kralovič (Klinovský)
Dvorníky: Horváth – Kiss, Herceg, Horváth, Harnúšek, Vdovjak, Bžoch, Farkaš, Cabadaj, Pastorek (Blaško), Hrdlička (Sloboda)

Čáčov – Šaštín 5:2 (4:1)
Góly: 33. a 65. Salay, 9. Prokop, 20. Kukliš, 43. Búzek – 3. R. Slovák, 76. Strapko
Domáci začali tentoraz až príliš vlažne a dovolili Strapkovi prienik, po ktorom si vypýtal trestný kop, ktorý ponad múr premenil R. Slovák vo vedúci gól hostí. Domáci sa prebudili a vyrovnanie nenechalo na seba dlho čakať: v 9. min po rohovom kope sa dostal k lopte Prokop, prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a vyrovnal. Onedlho utešenou strelou do šibenice zaznamenal vedúci gól Kukliš. Keď hostia nevyužili príležitosti Šedivým a R. Slovákom, už v pohode hrajúci domáci najprv Salayom a potom pred prestávkou Búzekom dali na 4:1. V II. polčase sa viacmenej iba dohrávalo, domáci síce Salayom zvýšili na 5:1, no hostia Strapkom z ojedinelého útoku znížili na 5:2.
Čáčov: B. Valjent – Jaborník, Kňazovič, Salay (Gabriel), Stašek, Kukliš, Bobek, Levársky, Filuš, Búzek (Chocholáček), Prokop
Šaštín: Fila – P. Daniel, Kovár, Ožvoldík, Letko, J. Slovák, Šedivý, Havlíček, R. Slovák (Popovič), Smolinský, Strapko

Piešťany – Moravský Sv. Ján 3:2 (1:1)
Góly: 25. a 75. Gajarský, 72. Krischke – 27. Kudlička, 61. Cagáň (11m)
ČK: Stupavský (Moravský Sv. Ján) – po druhej ŽK
Fanúšikovia oboch celkov videli tentoraz iba priemerný zápas, ktorý svojou kvalitou nenadchol. Zápas mal však jeden krásny moment, kvôli ktorému sa na stretnutie oplatilo prísť a tým bol tretí gól domácich, ktorý znamenal ich víťazstvo a ktorý po rohovom kope nožničkami cez hlavu strelil v 75. min Gajarský. Vylúčenie Stupavského v 72. min už na priebeh nemalo vplyv.
Piešťany: Rybárik – Sýkora, Modrovič, Vavrík, Masár, Jelenovič, Dadík, Blahunka, Gajarský, Krischke, Dilus
Moravský Sv. J.: Benkovič – Kavecký, Uhrinec, Zajíc, Vávra, Cagáň, Stupavský, Mračna, Forgáč, Kudlička, Karáč

Smolenice – Gbely 1:3 (0:0)
Góly: 85. Jankovič – 66. P. Mihál, 80. Rozboril, 87. Vanek
Domáci, bojujúci o záchranu hrali so súperom počas I. polčasu vyrovnaný duel, odohrávajúci sa zväčša medzi 16-kami. Hostia sa výraznejšie začali presadzovať až v závere polčasu a v tomto tlaku pokračovali aj po prestávke. Výkon domácich ovplyvnilo zranenie stopera Nídla a v chyba obrany v 66. min, kedy sa hostia dostali do vedenia. Postupne na ihrisku dominovali a v 80. min Rozboril krížnou strelou zvýšil ich náskok o ďalší gól. Jankovič síce v 85. min po strele z diaľky znížil, z protiútoku Vanek dorážal na konečných 1:3 pre hostí.
Smolenice: Vravúšek – Hrdlička, Smolík, Nídel, Petrovič, Zajíček, Pluhár, Jankovič, Augustín, J. Vajsábel, Dedáček
Gbely: Janík – M. Mihál, Kollár, Eisner, Ambra, Vanek, Rozboril, Križan, Švrček, Májek, P. Mihál

Mýtna Nová Ves – Holíč 5:1 (2:1)
Góly: 16. Vavrovič, 26.Őlvecký, 68. D. Koprda, 85. Šiška, 90. Moravčík – 29. Blatnický
Vavrovič, Ölvecky, Koprda, Šiška, Moravčík – Blatnický. Prvý polčas sa niesol v jasnej réžii domáceho mužstva, ktoré po góloch Vavroviča a Ölveckého viedlo už 2:0. Potom však prišla prvá šanca hostí, no i tá im stačila na skorigovanie stavu. Domáci si i naďalej vytvárali šance, no brankára Srnca do konca prvého polčasu už neprekonali. Druhý polčas bol podobný tomu prvému. Hosťom vyšla akcia hneď na začiatku, lenže Bohunský v bránke Mýtnej nekapituloval. Táto nepremenená šanca zanechala na hosťoch stopy, a domáci tak poľahky pridali ďalšie góly. V drese Mýtnej Novej Vsi nastúpil Ľubomír Moravčík, ktorý výborný výkon zavŕšil piatym gólom v Srncovej sieti. Moravčík okrem gólu patril veľkým oporám mužstva, servíroval lopty aj útočníkom. Mýtna Nová Ves zaslúžene vyhrala. Rozhodoval Monček, 300 divákov.
Mýtna N. Ves: Bohunský – Varga, Augustín (77. Šiška), Ševčík, Ondruš, Goga, Moravčík, Ölvecky (88. Mada), Candrák (57. Chrenko), Vavrovič, Koprda.
Holíč: Srnec – Grundig, Madák, Lorencz, Mihok, Sládek (Vavro), M. Nečas, Blatnický, J. Nečas, Singhofer, Bradáč (Uher).

Solčany – Radošina 3:0 (2:0) - nedohrané, pokles hráčov hostí pod sedem
Góly: 36. a 37. D. Soboňa, 54. P. Dálik (11 m). Okresný derby zápas sa začal veľmi rušne. Prví pohrozili hostia Ďaďanom, ktorý však sám pred brankárom neuspel. Iniciatívu po tejto akcii prevzali domáci. V 36. min. výbornú loptu naservíroval dorastenec L. Klačanský na svojho spoluhráča z dorastu D. Soboňu, ktorý otvoril skóre stretnutia – 1:0. Už o minútu sa presadil opäť D. Soboňa a hlavou zvýšil vedenie na 2:0, keď výborne zahralo duo Klačanský – Dálik. Na začiatku druhého polčasu sa hostia v šestnástke dopustili faulu na Dálika a ten aj nariadený pokutový kop premenil – 3:0. Už o pár minút hostia opäť faulovali v šestnástke domáceho hráča, lenže tentokrát Dálik prestrelil. Zápas sa však nakoniec nedohral, keď v 80. min. hosťujúci hráči zišli z ihriska, keďže ich počet poklesol pod sedem. R Bojda, 250 divákov.
Solčany: Ambróz – P. Hula (64. Motyčák), Ladický, Dálik, Lukačovič (70. Paliatka), Mihalik, Illáš, Pátrovič (77. R. Ondruš), L. Klačanský, Lysý, D. Soboňa.
Radošina: Klačanský – Táborský, Ľ. Bartošek, Ďaďan, Hanzlík, Chudý, Turčan, Stieranka, Kováčik. P. Bartošek, Jur. Piršel.

Petrova Ves – Ružindol 2:1 (0:0)
Góly: 48. Matula st., 63. vlastný (T. Horváth) – 49. Hrdlica
Na Záhorí podali obe mužstvá vyrovnaný výkon, domáci však boli aktívnejší v streľbe, no ich strelecké schopnosti sa prejavili až v II. polčase, kedy v 48. min M. Matula st. prízemnou strelou spoza 16-ky k pravej tyči dal vedúci gól. Domáca obrana však v nasledujúcej minúte pozabudla na ružindolského Hrdlicu, ktorý vyrovnal na 1:1. V 63. min P. Pochylý st. potiahol rýchly protiútok až k 16-ke hostí a jeho loptu tečoval T. Horváth do vlastnej bránky. Domáci sa potom snažili toto vedenie potvrdiť, no veľké sólo Šebestu v 84. min, ani príležitosti Morvaya a P. Pochylého ml. v bránke Švajdu neskončili
P. Ves: Lánik – P. Pochylý st., Kumpan, M. Matula ml., J. Juriga, Stieranka, M. Matula st. (Šebesta), Křižan, M. Pochylý (Krbica), Morvay, Vanek (P. Pochylý ml.)
Ružindol: Švajda – Morong, Skácel, Počuch, Turoň (Čipčala), T. Horváth, Súkeník, Kosnáč, Hrdlica, Somorovský (Fuzák), V. Horváth

Krakovany – Trebatice 4:0 (2:0)
Góly: 56. a 90. Jakubička, 2. vlastný (Kališ), 32. Mucha
V derby zápase sa hneď v úvode opakoval scenár z jesene. Tentoraz kopal Bondra rohový kop v 2. min a nešťastným vlastencom otvoril skóre stopér Kališ. Tento moment Krakovany zaskočil a Trebatice si vypracovali aj ďalšie príležitosti. Seitler ale zblízka vysoko prestrelil a Jakubičkovu strelu po rýchlej kontre Sedlák vytlačil. Tento rýchlonohý Krakovanec v službách Trebatíc robil domácej obrane neustále problémy a svoj ďalší sólový únik zakončil strelou tesne nad. Krakovany mohli vyrovnať po rýchlej krídelnej akcii. No Balcír v čistej šanci vystrelil slabo. Na druhej strane po prihrávke Seitlera a strele Hercega opäť zachraňoval domáci brankár. V 32. min si obhodil P. Sedláka v 16-ke Mucha a nechytateľne pod brvno zvýšil na 0:2. Po polčase sa obraz hry nezmenil a hostia herne dominovali.Dobré príležitosti mali Seitler a Jakubička a v 56. min sa po ich spolupráci Jakubička nemýlil – 0:3. Po nevyužitej príležitosti Hercega zasadil domácim kliniec zo skrumáže v 90. min opäť Jakubička.
Krakovany: O. Sedlák – Strecký, Ondrejka, P. Sedlák (Slabý), Kikta, Feranec (Hlaváč), Žák, Urban, Kališ, Balcír, Z. Šurín
Trebatice: Tomašík – Hečko (Mucha), Krajčo, Rosíval, Trnka (Oravec), Herceg (Lago), Bondra (Kabát), Seitler, Jakubička, Kusý

Dohrávky 16 kola: Gbely – Ružindol 4:0 (0:0), Holíč – Mor. Sv. Ján 2:0 (0:0), Mýtna N. Ves – Šaštín 2:1 (0:0), Petr. Ves – Lok. Trnava 2:0 (1:0), Radošina – Trebatice 0:0, Smolenice – Dvorníky 2:1 (1:0), Solčany – Čáčov 4:1 (2:0), Krakovany – Piešťany 3:0 (1:0)

1. Mýtna N. Ves*25*18*4*3*70:21*58*(+19)
2. Čáčov*25*15*4*6*64:38*49*(+10)
3. Solčany*25*15*4*6*50:28*49*(+10)
4. Krakovany*25*12*5*8*53:36*41*(+2)
5. Radošina*25*12*3*10*44:56*39*(+3)
6. Trebatice*25*11*5*9*43:41*38*(+2)
7. Lok. Trnava*25*10*5*10*39:35*35*(-4)
8. Piešťany*25*10*4*11*48:41*34*(-5)