Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

5. liga západ

Gbely – Šaštín 0:1 (0:0)
Gól: 53. Popovič
Prvý polčas charakterizovala mierna prevaha domácich a nevyužité príležitosti P. Mihála, Rozborila, Križana. Hostia postavili svoju hra na rýchlych brejkoch, čo im vyšlo na začiatku II. polčase po úniku Popoviča, ktorému predchádzala zlá rozohrávka domácich. Hostia potom zahustili obranu, na čo domáci nenašli recept. Jediným výsledkom ich aktivít boli brvná po viacerých štandardkách.
Gbely: Janík – M. Mihál, Kollár, Eisner, Ambra, Daniel (Vanek), Rozboril, Križan, Kudláč, Májek, P. Mihál
Šaštín: Prokopius – Letko, Slovák, Ožvoldík, Ďuriš (Daniel), Havlíček, Cintula, Smolinský, Popovič (Šedivý), Mihálik, Beňák

Dvorníky – Čáčov 0:3 (0:3)
Góly: 29. a 41. Václavek, 40. Búzek
Konečný výsledok ani zďaleka nenaznačuje priebeh stretnutia. Domáci totiž zatlačili hostí od začiatku do defenzívy, no tí dokázali z minima získať ešte v prvom polčase maximum, keď odrazené lopty dokázali v priebehu jedenástich minút premeniť na góly. V II. polčase sa hralo iba medzi 16-kami, pričom domácim nemožno uprieť snahu, no výsledok zmeniť nedokázali.
Dvorníky: M. Horváth – Herceg, Kiss, T. Horváth, Harnúšek, Benkovič, Bžoch, Krajinčák, Cabadaj, Kolár
Čáčov: Valjent – Jaborník, Kňazovič, Koníček, Stašek, Kukliš, Bobek, Václavek, Salay, Búzek, Sekáč

Moravský Sv. Ján – Lokomotíva Trnava 2:0 (1:0)
Góly: 35. Kudlička, 85. Stupavský
Domáci, ktorí akoby sa v dohrávke s Čáčovom rozstrieľali, začali vcelku svižko a vedúci gól Kudličku po peknom krídelnom zbehnutí na začiatku druhej polhodiny ich z časti uspokojil. Hostia to využili a v druhom polčase začali iniciatívnejšie, skórovať však nedokázali, naopak v 85. min pripojil druhý gól Stupavský k ich zaslúženému víťazstvu. Hostia zostali vonku opäť neúspešný podobne, ako v predchádzajúcom stretnutí, kedy im domáce ihrisko nahradil trávnik v Jalšovom. Je zaujímavá, že napriek prehre sa tam cítili dobre a vedenie Lokomotívy im takto ďakuje za vytvorené podmienky.
Moravský Sv. Ján: Benkovič – Kavecký, Hajdin, Karáč, Vávra, Uhrinec, Stupavský, Cagáň, Forgáč, Buzay (Št. Hrica), Kudlička
Lokomotíva: Ryšavý – Halmo, M. Dúbravec, Boledovič, Bičiar, Taťko, Szalay, Laurinec, Bitta, Hanakovič, Braniša (Gottstein, Ľ. Dúbravec)

Trebatice – Piešťany 2:1 (2:1)
Góly: 25. Kabát, 44. Herceg – 30. Adamčík
ČK: Surovčík (Trebatice) – Gajarský (Piešťany) po vzájomnom napadnutí
V derby stretnutí boli pred peknou diváckou kulisou domáci prví, čo sa chytili streleckej iniciatívy a ako prví aj skórovali, keď sa v 25. min dostal k odrazenej lopte Kabát a podstrelil brankára hostí. Tí však už o päť minút vyrovnali, keď strela Adamčíka prešla pod telom brankára Tomašíka. Gólový účet polčasu nakoniec uzavreli v 44. min domáci, keď center Muchu premenil na gól Herceg. Aj druhý polčas začali aktívnejšie domáci, no bez gólového efektu. Hostia mohli čosi urobiť cez Blahunku či Filusa, ale ani z tej strany gól nepadol. Na ihrisku sa objavila nervozita, výsledkom ktorej boli dve červené karty. Domáci ale víťazstvo udržali.
Trebatice: Tomašík – Krajčo (Surovčík), Lago, Kusý, Rosíval, Herceg, Kabát, Trnka, Mucha, Jakubička, Seitler (Oravec)
Piešťany: Kúdela – Masár, Dadík, Adamčík (Komadel), Vavrík, Krischke (Jelenovič), Greguš (Sýkora), Kukuč, Blahunka, Gajarský, Filus

Ružindol – Krakovany 2:2 (1:1)
Góly: 15. Hrdlica, 70. T. Horváth (11m) – 35. Sedlák, 80. Zd. Šurín
Domáci sa od začiatku pustili do súpera, výsledkom čoho bol ich vedúci gól v 15. min z kopačky Hrdlicu. Ich tlak zoslabol a hostia Sedlákom ešte do polčasu dokázali vyrovnať. Po prestávke domáci znova pritlačili, hostia v tiesni zahrali v trestnom území rukou a T. Horváth z pokutového kopu dostal Ružindol do vedenia. To neudržali a po trme vrme Zd. Šurín vyrovnal. Domáci opäť pritlačili, no hostí podržal brankár Sedlák a na výsledku sa už nič nezmenilo.
Ružindol: Švajda – Počuch, Skácel, Somorovský (Súkeník), Backa, Turoň, T. Horváth. Kosnáč, Hrdlica, Čipčala (P. Morong)
Krakovany: O. Sedlák – Hlaváč (Pavlovič), Ondrejka, P. Sedlák (T. Šurín), Kikta, Feranec, Žák, Urban, Kališ, Balcír, Zd. Šurín

Radošina – Petrova Ves 0:1 (0:1)
Gól: 30. Juriga
Po krátkom tlaku domácich sa k slovu dostali hostia, ktorí ovládli stred ihriska. Hostia čoraz ľahšie prechádzali stredom, lenže gólovú šancu si nedokázali vytvoriť. Neúčasť vykartičkovaných domácich hráčov bola citeľná. V 30. min. hostia zahrávali „štandardku“ na ktorú najvyššie vyskočil Juriga a poslal hostí do vedenia. Do druhého dejstva nasadili domáci trojicu nových hráčov, čo bolo vidieť aj na výkone. Hostia však nedovolili Radošine skórovať, a tak sa zápas skončil výhrou hosťujúceho mužstva, ktoré nič mimoriadne neukázalo, no napriek tomu zvíťazilo. Rozhodoval Parkáni, 220 divákov.
Radošina: Klačanský (46. Hubáček) – Bačkády (52. Beňovič), Ľ. Bartošek, Ďaďan, Hanzlík, Chudý, Turčan, Stieranka (46. Táborský), Kováčik, P. Bartošek, Jur. Piršel.
Petr. Ves: Lánik – Pet. Pochylý st., Kumpán, Matula, Juriga (81. Pet. Pochylý ml.), M. Stieranka, Matula, Křižan, M. Pochylý (72. Božek), Krbica, Vanek.

Holíč – Solčany 1:0 (1:0)
Gól: 40. Madák
ČK: Lisý (Solčany)
Domáci mali od začiatku sústavnú prevahu, no hrozili iba zo štandardných situácií. Jedna z nich vyšla Madákovi, ktorý dal v 40. min vedúci gól, ktorý nakoniec aj rozhodol. Hostí totiž pozastavilo vylúčenie Lisého v 50. min stretnutia a ich snahu o vyrovnaniu domáci udržali.
Holíč: Tolla – J. Nečas, Madák, Hajóssy, M. Mihál, M. Nečas, Blatnický (Srnec), Brožek (Vávra), Singhofer, Bradáč
Solčany: Lukačovič – Hula, Paljatka, Dálik, Motyčák, Mihálik, Mančík, Pátrovič, Soboňa, Kľačanský (Ladický), Lisý

Smolenice – Mýtna Nová Ves 0:4 (0:3)
Góly: 29. a 75. Koprda, 35. a 39. Vavrovič
Takmer celú úvodnú polhodinu videli diváci pomerne vyrovnané stretnutie a dobrý futbal z oboch strán. V 29. min však prišla chyba domácej obrany, hostia dali gól a domáci vypadli z tempa. Hostia potom dvomi strelami z diaľky z kopačky Vavroviča si pripravili solídny náskok, ktorý si v druhom polčase iba kontrolovali. Jediná príležitosť Dedáčka vyšla nazmar, naopak po ďalšej chybe Koprda na 0:4 skóroval do prázdnej bránky.
Smolenice: Vravúšek (Psica) – Hrdlička, Smolík, Nídel, Patrovič, Zajíček, Pluhár, Augustín (Lukáš Štibraný), P. Štibraný (Kováč), Jur. Vajsábel, Dedáček
Mýtna N.V.: Bohunský – Varga, Pálenčík, Ševčík, Kluka, Goga (Šiška), Chrenko, Őlvecký, Augustín, Vavrovič, Koprda

Dohrávka 23. kola:
Čáčov – Moravský Sv. Ján 6:4 (3:1)
Góly: 57. a 71. Václavek, 20. Jaborník, 37. Kukliš, 43. Salay, 77. Levársky (11m) – 2. Uhrinec, 59. Kudlička, 79. Biháry, 87. Forgáč

1. Mýtna N. Ves*23*16*4*3*63:19*52*(+19)
2. Cáčov*23*14*4*5*58:32*46*(+10)
3. Solčany*23*13*4*6*43:27*43*(+10)
4. Radošina*23*12*2*9*44:53*38*(+5)
5. Trebatice*23*11*4*8*43:37*37*(+1)
6. Krakovany*23*10*5*8*46:36*35*(+2)
7. Lok. Trnava*23*10*4*9*39:33*34*(-2)
8. Piešťany*23*9*4*10*45:36*31*(-5)