Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

5. liga západ

Piešťany – Ružindol 3:0 (1:0)
Góly: 21. Filus, 63. Adamčík, 90. Kukuč
Za nepríjemne chladného počasia mali domáci celozápasovú prevahu, pričom dokázali využiť ponúknuté gólové šance na svoje jednoznačné víťazstvo a plný bodový zisk.
Piešťany: Kudela – Kukuč, Komadel, Vavrík, Masár, Adamčík, Dadík, Blahunka, Gajarský, Krischke, Filus (Jelenovič, Mišenčík)
Ružindol: Švajda – Počuch, Skácel, Súkeník, Backa, T. Horváth, Morong, Kosnáč, Hrdlica, Čipčala, Vl. Horváth

Krakovany – Radošina 1:0 (1:0)
Gól: 18. T. Balcír
ČK: Joz. Piršel (po druhej ŽK)
V Krakovanoch sa hralo pred 250 divákmi na mokrom, ale kvalitne pripravenom teréne. Domáci boli v I. polčase aktívnejší a vypracovali si viaceré šance. Urbanova strela mierila ešte tesne vedľa, no v 18. min zlú rozohrávku Stieranku vystihol Balcír a presnou strelou otvoril skóre. V zápätí mohol ten istý hráč pridať ďalší úspech, avšak jeho pokus Hubáček vytlačil mimo. Krakovanci skúšali šťastie i naďalej a po priťuknutí Sedláka mal gólovku opäť Balcír, z päťky však trafil iba brankára. Po obrátke sa hra vyrovnala a Radošinci nepríjemne hrýzli, najmä po štandardkách. Ich jedinú presnú strelu do priestoru bránky vyslanú Bačkádym však Sedlák efektne zneškodnil. V 77. min musel po zákroku na P. Sedláka pod sprchy odísť predčasne Joz. Piršel a oslabil tak rodiaci sa nápor hostí.. V závere potom už Krakovany hostí do šance nepustili a ustrážili si dôležité tri body.
Krakovany: . Sedlák – Hlaváč, Ondrejka, P. Sedlák (Slabý), Kikta, Feranec, Žák (Pekarčík), Urban, Kališ, T. Balcír, T. Šurin (Pavlovič)
Radošina: Hubáček – Bačkády, Ľ. Bartošek, Ďaďan, Hanzlík, Chudý, Turčan, Stieranka (Táborský), Joz. Piršel, P. Bartošek, Jur. Piršel

Solčany – Smolenice 1:0 (0:0)
Gól: 74. Illáš
Kvôli stredajšej inzultácii odohrali Solčany svoj zápas na umelej tráve v Nitre. V prvom polčase si „domáce“ Solčany vytvorili niekoľko nebezpečných situácií, no nedokázali ich premeniť. Druhý polčas mohol skóre stretnutia hlavou otvoriť Mihálik, no brankár hostí kryl. Solčany sa gólu dočkali v 74. min., keď po zaváhaní hosťujúcej obrany sa k lopte dostal Illáš a strelil jediný gól zápasu. V záverečných minútach po faule Dálika mohli domáci pridať i druhý gól, no strela Patroviča skončila len v skrumáži hráčov. Solčany v zápase nastúpili i s tromi dorastencami a napokon aj vyhrali.
Solčany: Ambróz – Motyčák, P. Hula, Mihálik, Ladický (46. M. Klačanský), Illáš, Patrovič, Lysý, Soboňa, J. Klačanský (77. Paliatka), Dálik.
Smolenice: Bravúšek – Hrdlička, Smolík, Nídel, Patrovič, Krajíček, Pluhár, Jankovič, Štibrani, Vajsábel, Dudášek, striedali: Augustín, Kováč, Sica.

Mýtna Nová Ves – Gbely 2:4 (2:1)
Góly: 20. Vavrovič, 29. Ondruš – 9., 53. a 68. P. Mihal, 89. Kudláč
Domáci nastúpili do zápasu so značnou mierou ľahkovážnosti, čo už v 9. minúte využil P. Mihál svojím prvým gólom. Do polčasu sa domáci spamätali a dostali sa do vedenia. Po zmene strán ich hra však úplne upadla, čo využívali hostia svojimi útokmi. Najprv vyrovnal P. Mihál v 53. minúte. V 78. min. dal na 3:0 a na konci zápasu ešte upravil Kudláč na konečných 4:0. Hostia si tak odnášajú zaslúžené tri body. R Sabo Marián, 200 div.
Mýtna N. Ves: Bohunský – Varga (Chrenko), Pálenčík, Ševčík, Ondruš, Goga, Hula, Ölvecký, Candrák (Mada), Vavrovič (Šiška), Koprda.
Gbely: Janík – Mihál M., Kolár, Eišner, Ambra, Daniel (Vanek), Rozboril, Križan, Kudláč (Lukáč), Marek, Mihál P. (Svrček).

Lokomotíva Trnava – Trebatice 1:1 (0:1)
Góly: Laurinec – P. Herceg
Domáca Lokomotíva mala uzavreté ihrisko, stretnutie sa hralo v Jalšovom.

Petrova Ves – Holíč (nehralo sa)
Stretnutie bolo pre nespôsobilý terén preložené na stredu 24. mája, na 17,30 h.

Šaštín – Dvorníky (nehralo sa)
Stretnutie bolo pre nespôsobilý terén preložené na piatok 26. mája, na 17,30 h.

Čáčov – Moravský Sv. Ján (nehralo sa)
Stretnutie bolo pre nespôsobilý terén preložené na stredu 3. mája, na 17,30 h.

Výsledky 22. kola (hralo sa 26. 4.): Gbely – Dvorníky 3:0 (1:0), 55. a 73. Kudláč, 25. Májek, Mor. Sv. Ján – Šaštín 4:3 (1:2), 20. a 78. (11 m) V. Buzay, 70. Uhrinec, 82. Cagáň – 40. R. Slovák (11 m), 45. Popovič, 75. Havlíček, Trebatice – Čáčov 1:0 (1:0), 10. Herceg, Radošina – Piešťany 3:3 (2:2), Stieranka, Ďaďan, L. Bartošek – Kukuč, Adamčík, Vavrík, Holíč – Krakovany 1:1 (1:1), 25. Blatnický – 30. Hlaváč, Smolenice – Petrova Ves 1:0 (0:0), 81. Juraj Vajsábel, Ružindol – Lok. Trnava 3:2 (1:2), 30. Čipčala, 65. T. Horváth, 75. Súkeník – 15. a 42. Š. Dúbravec, Mýtna N. Ves – Solčany 1:0 nedohrané, 87. Ševčík. Domáci dosiahli gól po rohovom kope. Ihneď po góle hosťujúci fanúšik napadol asistenta rozhodcu a zápas bol predčasne ukončený.

1. Mýtna N. Ves*21*14*4*3*56:19*46*(+16)
2. Solčany*21*13*4*4*43:23*43*(+10)
3. Čáčov*21*12*4*5*49:28*40*(+7)
4. Radošina*22*12*2*8*44:52*38*(+8)
5. Krakovany*22*10*4*8*44:34*34*(+1)
6. Lok. Trnava*22*10*4*8*39:31*34*(-2)
7. Trebatice*22*10*4*8*41:36*34*(+1)
8. Piešťany*22*9*4*9*44:34*31*(-5)