Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
MBK TRNAVA - 1. BK MICHALOVCE 64:82 (22:24, 28:40, 38:67)

Pohroma prišla v druhej štvrtine

Keď hráči Michaloviec nastupovali na zápas, iste im padlo vhod, že okrem P. Lošonského, ktorý absentoval v zostave MBK aj proti Svitu, nenastúpil pre zranenie ani kapitán družstva Lipták, pretože si určite museli pripomenúť prehru zo záveru minulej sezóny

Body za Sláviu: Vido 15, J. Lošonský 13, Gašparík 11, Bayer 8, Herega 8 (Krajčovič 6, Fečko 2, Došek 1, Šrot 0, Treflík 0)
, ktorá ich stála postup do extraligy.
Prvá štvrtina mala vyrovnaný priebeh, domáci viedli až do stavu 17:15, potom sa síce hostia ujali vedenia 19:17, ale Vido a Bayer zrovnali na 22:22, konečný stav tohto úseku na 22:24 stanovil problematický kôš Michaloviec po uplynutí hracieho času.
Pohroma pre Trnavčanov prišla v druhej desaťminútovke. Súper do nej nastúpil razantne – svoje vedenie zvýšil na 31:22, Herega košom a premeneným trestným hodom a Došek jednou úspešnou šesťkou ešte znížili na 26:31, ale na ťahu boli aj naďalej Michalovce. Zvýšili na 36:26, Heregove dva trestné hody boli malou náplasťou pri konečnom účtovaní prvého polčasu – 28:42. Znie to neuveriteľne – ale domáci za desať hry dosiahli iba jeden kôš z hry.
Vývoj zápasu aj v tretej štvrtine diktovali východniari, postupne zvýšili svoj náskok na 50:30 a stav po 30 minútach bol hrozivý – 38:67.
Trnavčanom slúži ku cti, že nekapitulovali, poslednú desaťminútovku vyhrali 26:15, ale na obrat v zápase to nestačilo, iba na skorigovanie stavu na konečných 64:82.
Rozhodujúcim faktorom v tomto zápase bol počet stratených lôpt – za celý zápas 29, v druhej a tretej štvrtine, keď sa rozhodovalo o víťazovi zápasu 14 resp. 8. Naviac neubránili najlepšieho strelca hostí R. Rakovského, ktorý zaťažil ich konto 35 bodmi. A oni takého ostrostrelca nemali.
Posledné dva zápasy hracieho obdobia 2005/ 06 zohrajú 22. apríla v Dolnom Kubíne, kde domáci už pomaly môžu oslavovať postup do extraligy a v tomto zápase ho môžu potvrdiť, a 23. apríla v Žiline proti domácemu MBK.