Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky
SPARTAK – NITRA 0:1 (0:1)

Plný trnavský kotol, prehra o jeden gól a zlomenina Mareka Ujlakyho

Začiatok zápasu vyšiel lepšie domácim, ktorí chceli potvrdiť výsledok z prvého stretnutia v semifinále Slovenského pohára. Už v 8. min sa do ideálneho úniku dostal Kožuch, jeho strela však skončila rovno v náručí Seneckého.

Spartak – Nitra 0:1 (0:1)
TRNAVA: Lipčák – Kotula, Poljovka, Čvirik, Husár – Ďuriš (63. Kriss), Kopúnek, Ujlaky (78. Fall), Labant (63. Semanko) – Blaha, Kožuch.
FC: Senecký – Nečas, Čeman, Szórad, Leško – Štajer (67. Bubenko), Demo, M. Farkaš, Bališ (90+ P. Farkaš) – Dobiáš, Rák.
Gól: 25. Rák
ŽK: 54. Husár – 49. Bališ, 53. Farkaš, 74. Dobiáš, 85. Bubenko, 89. Leško.
Pred 15 112 divákmi rozhodoval Kačenga (Rendko, Brendza).

Ten istý hráč sa ocitol v dobrej šanci aj v 13. min, keď ho uvoľnil Ujlaky, ale postranný rozhodca si všimol milimetrový ofsajd trnavského útočníka. Prvá skutočne veľká šanca pre andelov prišla v 16. min, keď si na Ďurišov center spoza šestnástky nabehol Blaha a jeho hlavička skončila na brvne hostujúcej brány. Až v 25. min sa k dostrelu brány dostali aj hostia a hneď úspešne. Popri Čvirikovi sa nedal od lopty odtlačiť agilný Rák, vystrelil a hoci Lipčák jeho strelu ešte stečoval, lopta sa dokotúľala do jeho siete – 0:1. Aj o tri minúty neskôr sa nitriansky kanonier dostával do podobného úniku, tento raz sa už Čvirik odtlačiť nenechal. Spartakovci sa k šanci vyrovnať dostali až v 43. min, keď sa k priamemu kopu dostal Ujlaky. Jeho delovka síce Seneckému vypadla z rúk, ale pri lopte bol skôr ako Kožuch. Posledné minúty prvého polčasu boli hektické aj pre divákov, ktorí dávali najavo svoj nesúhlas pri stavaní a vzdialenosti nitrianskeho múru. V záverečnej šanci opäť hlavičkoval Blaha, tento jeho pokus išiel nad bránu.
Až v 59. min sa domáci dostal opäť do ideálnej pozície pred bránou Seneckého. Tesne pred pokutovým územím bol faulovaný Kožuch, ale z následného priameho kopu nepadol gól ani po nacvičenom signále. V 64. min vystrelil prudko Semanko, hosťujúci gólman jeho strelu tesne pod brvnom chytil. Aj druhý striedajúci hráč Trnavy - Kriss sa snažil o vyrovanie skóre. V 77. min však poslal loptu len do bočnej siete. V 80. min poriadne ponaťahoval Lipčáka Demo, ktorý poslal loptu za autovú čiaru. Zo zahrávaného rohového kopu hostia nevyťažili. Naopak v 84. mohli meniť skóre Trnavčania. Na nitrianskeho gólmana sa rútili v tandeme Blaha s Kožuchom, prvý menovaný vystrelil z uhla, takže Senecký jeho strelu pohodlne zlikvidoval. Najväčšia šanca Trnave na vyrovnanie sa naskytla už v nadstavenom čase, keď sa na Seneckého v samostatnom výlete išiel pozrieť Blaha, v tutovej šanci ho však neprekonal.