Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
HK 47 TRNAVA – SLOVAN BOJNICE 22:26 (9:11)

Podľahli trnavskí hádzanári „čaru“ Bojníc?

V stretnutí hostili Trnavčania druhý celok súťaže, navyše mali určité podĺžnosti voči hosťom už z jesene, kedy za dosť divných okolností v ŠH Prievidza s bojnickým celkom prehrali. Stretnutiu teda už pred začiatkom nechýbal minimálne prestížny náboj.

Hostia sa ujali vedenia gólom svojho najlepšieho strelca Siváka, domáci kontrovali najprv Rumanom, potom Vaňovou sedmičkou, po peknej konbinácii sa pripomenul gólom Baran, aby Toman dvomi gólmi „prinútil“ hrajúceho trénera hostí Čaraja k „timu“. Výsledkom bolo v 15. min stretnutia vyrovnanie stavu na 5:5. Napriek tomu, že domáci ešte gólmi Vaňu, Balažoviča a Šimeka zvýšili na 8:5, hostia svojou viac ako agresívnou hrou na hranici povoleného – zväčša však z tej druhej strany – ešte do záveru polčasu nielenže vyrovnali, ale po dvoch góloch z poslednej minúty odchádzali do šatní víťazne naladení. Výkon domácich pripomínal síce nevydarený prvý polčas z uplynulého týždňa proti Pezinku, ale ako pred týždňom, aj teraz sa predpokladal zlepšený výkon Trnavčanov. Tomanom a Rumanom po nepremenenej sedmičke Mančušku aj stav v úvode druhého polčasu vyrovnali na 11:11, no to už bolo z ich strany takmer všetko. Zatiaľ čo domáci sa snažili síce rýchlymi, ale tentoraz málo presnými útokmi skórovať, hostia hrali skôr na istotu a držali si, aj keď len minimálny, ale predsa len náskok. Hra, najmä zo strany hostí pripomínala neraz skôr boj než hádzanú, ale keďže obaja rozhodcovia (Mihálik a Hotový) sa so spôsobom ich hry nedokázali vyrovnať, bolo to zároveň z ich strany aj nanajvýš účelné. Menší dôraz a viac nepremenených šancí domácimi hráčmi nakoniec posadilo hostí na koňa. Od 15. min druhého polčasu, kedy ešte bolo 17:17 začali postupne pridávať gól ku gólu, keď predtým sme nevyužili ani viacero výhod presilovej hry. V úplnom závere Trnavčania prehrávali už o päť gólov, aby v posledne sekunde Baran aspoň čiastočne skorigoval výsledok, ktorým sa chváliť nemožno. Žiaľ, ale lepší sme tentoraz neboli.
* HK 47: Just, Dvorský, Šidlík – Mančuška 2, Toman 3, Ruman 4, Balažovič 2, Šimek 1, Baran 3, Turanský 1/1, Vaňo 4/1, Kubica 2, Malina. Tréner Vladimír Teplanský. Pokutové hody: 4/2 – 4/3, vylúčení: 2/5, bez ČK. Hralo sa v MŠH Trnava pred návštevou 50 divákov.
Pred týmto stretnutím zohrali svoje súťažné stretnutie starší žiaci HK 47 s rovesníkmi z Dunajskej Stredy a po zlepšenom výkone v 2. polčase zvíťazili 22:17 (10:10), keď ich najlepším strelcom bol Vajdík s 11 gólmi. Ďalšie stretnutie zohrajú hráči HK 47 v Dubnici n/V., najbližšie domáce sa uskutoční v nedeľu 23.apríla, kedy hrajú v MŠH s celkom Kolárova.