dlhom čase nebol s výsledkami spokojný. Ani nie tak so zápasmi svojich zverencov ako s výrokmi rozhodcov.
„Mal som z niektorých zápasov všelijaký pocit, len nie dobrý. Nechcem sa k tomu veľmi vyjadrovať, ale podaktorí pretekári sa dostali do finále aj inak, ako len vlastnými schopnosťami. Nie je normálne, aby boli tie isté zákroky posudzované dvojitým metrom. Takto nám rozhodcovia v podstate odpálili z hry Tomáša Mikundu aj Vlada Hrušovského,“ rozčuľoval sa právom trnavský tréner. „Keď sa niečo také stane raz, dobre...ale už keď sa to opakuje, tak sa mi to nepozdáva. Ako ja mám potom motivovať chlapcov na zápasy? Veď mi kľudne môžu povedať, že nejdú zápasiť, lebo vedia, že duel aj tak nevyhrajú. Ale tak je to asi všade. Ja som sa však rozhodol tak, že som chlapcov stiahol z ďalších zápasov o tretie miesto a finále. Takto to predsa nemôže pokračovať!“
Daniel Dolinaj (- 57 kg, ml. dorast) mal za súpera Tomáša Sisáka (MŠK Vranov). Ten bol v súboji lepší a vyhral ho v 1. kole. Daniel sa však predviedol bojovnosťou, pričom zápas ukončili rozhodcovia po druhom počítaní.
Martin Hrušovský (- 66 kg, ml. dorast) sa stretol s majstrom Slovenska vo svojej kategórii Zdenom Konrádym (Lok. Košice). Košičan mal navrch v 1. kole, v druhom sa Hrušovský doťahoval, ale v treťom nestačil na svojho súpera kondične. V zápase sa však predviedol zlepšeným bojom zblízka a obranou, ktorá by mohla prinášať úspechy v budúcnosti. Tomáš Mikunda (- 64 kg,st. dorast) predviedol v súboji s Erikom Balogom (Lok. Košice) jeden z najlepších duelov. Rozhodcovia ho nechali prehrať na body potom, čo sa obaja pretekári dopúšťali „špinavých faulov“, tzv. faciek alebo capákov. Za ne bol T. Mikunda napomínaný nahlas, za čo dostal dva trestné body a tie rozhodli o výhre E. Baloga. Miroslav Michalčík (- 69 kg, st. dorast) sa prezentoval takisto ako T. Mikunda kondične náročným zápasom, tento raz však s výhrou. Proti Andrejovi Hudákovi (MŠK Vranov) bol rozhodujúci najmä ostrý boj zblízka, ktorý priniesol M. Micchalčíkovi víťazstvo. Ako posledný sa predstavil Vladimír Hrušovský (- 75 kg, st. dorast), po zápase ktorého mal tréner B. Hauer najväčšie výhrady voči arbitrom zápasov. Proti Mariánovi Gogolovi (N. Mesto) mu od začiatku vychádzali údery, v ringu dominoval a bol voči o hlavu vyššiemu súperovi pohyblivejší. Rozhodcovia však nechali vyhrať Gogola 2:1 na body.
„To isté sa stalo aj Detkovi z Nitry. Jednoducho mám pocit, že do finále sa mali dostať istí pretekári a aj sa tam dostali,“ uzavrel východniarsku anabázu Bruno Hauer.
Tatiana Čuperková