Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Slávia Trnava - ŠKP Bratislava 93:89 (19:13, 35:29, 56:56, 71:71, 81:81) po predĺžení

Kolom dvojičiek vstúpila finálová skupina o 1. – 8. miesto do druhej poloviny a tradičný súper Trnavčanov – ŠKP – prišiel v plnej sile zopakovať svoje víťazstvo z domácej palubovky. Trénerovi P. Orglerovi vôbec neurobila radosť sms-ka od L. Došeka, v ktor

Body za Sláviu: Lipták 24, J. Lošonský 17, Bayer 14, Šrot 11, Treflík 2 ( P. Lošonský 11, Vido 11, Gašparík 3 )
Trestné hody : 39/31 – 31/27, fauly: 27 – 29, trojky: 4 – 8, 5 osobných chýb: 44. min Bayer, 45. min Šrot - 34. min. Michnica, 38. min. Odnoga, technická chyba: Kšiňan (ŠKP)
Štvrtiny: 19:13, 16:16, 21:27, 15:15, predĺženia: 10:10, 12:8
Rozhodovali: P. Bezek - P. Fuska
ej oznamoval, že je zaneprázdnený študijnými povinnosťami a nemôže s ním počítať. Napriek tomu hráči MBK chceli dokázať, že ich dobré výkony proti Žiline a D. Kubínu neboli náhodné a vybojovať prvé víťazstvo vo finálovej skupine. Tí, čo sa prišli na zápas pozrieť, iste neoľutovali, lebo videli nie 40, ale 50 minút dramatického basketbalu dobrej úrovne s mnohými zápletkami a šťastným zakončením.
Lepšie začali hostia, viedli do stavu 8.10 z pohľadu Trnavy, ale potom Lipták dvoma úspešnými streleckými pokusmi a Šrot trojkou získali pre domácich vedenie, ktorí po prvej desaťminútovke viedli o šesť bodov.
V druhej štvrtine si udržiavali päťbodový náskok do 15. minúty, kedy sa opäť podarilo hráčom ŠKP otočiť výsledok na 28:27, ale posledné dve minúty prvého polčasu vyhral MBK 8:1 a potvrdil šesťbodový náskok z prvej desaťminútovky.
Vedenie si udržiavali aj po zmene strán, ešte v 28. minúte bol na ukazovateli skóre stav 56:50, ale prišli prišli štyri straty lopty a s nimi trest v podobe vyrovnania na 56:56. V úvode štvrtej desaťminútovky síce hostia vyhrávali 59:57, ale boli to opäť domáci, ktorí si mierny náskok udržiavali až do stavu 66:61. Bratislavčania sa nevzdali, a postarali sa o dramatickú koncovku. Za stavu 67:69 Vido košom za dva body a Šrot dvoma premenenými trestnými hodmi upravili na 71:69, nebol ešte koniec. Posledné slovo maj hosťujúci Odnoga a za stavu 71:71 sa predlžovalo.
V tretej minúte prvého predĺženie bol stav 76:76 a keď Vido trojkou zvýšil na 79:76, všetci zainteresovaní si oddýchli. Ale iba na chvíľu, Pospíšil z ŠKP kontroval – 79:79a naviac na dva premenené trestné hody Liptáka reagoval rovnako – 81:81 a na svete bolo druhé predĺženie.
V ňom do útoku zavelil trojkou J. Lošonský a keď sa pridal P. Lošonský dvoma a Lipták štyrmi bodmi, zrodil sa rozhodujúci náskok 90:81. Za stavu 93:86 pridal ešte trojku Ondruš, ale to znamenalo len skorigovanie víťazstva domácich na 93:89.
Treba povedať, že si ho za svoj výkon plne zaslúžili, nevzdali sa ani vtedy, keď im v závere riadneho hracieho času a prvého predĺženia víťazstvo takpovediac utieklo cez prsty a bili sa oň do posledného hvizdu rozhodcov. Dobre strieľali spod koša, tradične slabšie strieľali z poľa, hostia im najväčšie problémy robili agresívnym útočným doskakovaním, z ktorého rezultovali nejeden kôš.
Posledný raz sa pred domácim publikom predstavia v sobotu 1. 4. o 17. hod. v zápase s BKM Legato Svit a v nedeľu 2. 4. o 10. hod. s 1. BK Michalovce.
Milan Lihan

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  1. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  2. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  3. Magazín SME Ženy už v predaji
  4. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  5. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Polícia pátra po 30-ročnom mužovi, je nezvestný viac ako desať dní

Nezvestný muž by sa mal zdržiavať v Trnave a v blízkom okolí.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.