Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Slávia Trnava - ŠKP Bratislava 93:89 (19:13, 35:29, 56:56, 71:71, 81:81) po predĺžení

Kolom dvojičiek vstúpila finálová skupina o 1. – 8. miesto do druhej poloviny a tradičný súper Trnavčanov – ŠKP – prišiel v plnej sile zopakovať svoje víťazstvo z domácej palubovky. Trénerovi P. Orglerovi vôbec neurobila radosť sms-ka od L. Došeka, v ktor

Body za Sláviu: Lipták 24, J. Lošonský 17, Bayer 14, Šrot 11, Treflík 2 ( P. Lošonský 11, Vido 11, Gašparík 3 )
Trestné hody : 39/31 – 31/27, fauly: 27 – 29, trojky: 4 – 8, 5 osobných chýb: 44. min Bayer, 45. min Šrot - 34. min. Michnica, 38. min. Odnoga, technická chyba: Kšiňan (ŠKP)
Štvrtiny: 19:13, 16:16, 21:27, 15:15, predĺženia: 10:10, 12:8
Rozhodovali: P. Bezek - P. Fuska
ej oznamoval, že je zaneprázdnený študijnými povinnosťami a nemôže s ním počítať. Napriek tomu hráči MBK chceli dokázať, že ich dobré výkony proti Žiline a D. Kubínu neboli náhodné a vybojovať prvé víťazstvo vo finálovej skupine. Tí, čo sa prišli na zápas pozrieť, iste neoľutovali, lebo videli nie 40, ale 50 minút dramatického basketbalu dobrej úrovne s mnohými zápletkami a šťastným zakončením.
Lepšie začali hostia, viedli do stavu 8.10 z pohľadu Trnavy, ale potom Lipták dvoma úspešnými streleckými pokusmi a Šrot trojkou získali pre domácich vedenie, ktorí po prvej desaťminútovke viedli o šesť bodov.
V druhej štvrtine si udržiavali päťbodový náskok do 15. minúty, kedy sa opäť podarilo hráčom ŠKP otočiť výsledok na 28:27, ale posledné dve minúty prvého polčasu vyhral MBK 8:1 a potvrdil šesťbodový náskok z prvej desaťminútovky.
Vedenie si udržiavali aj po zmene strán, ešte v 28. minúte bol na ukazovateli skóre stav 56:50, ale prišli prišli štyri straty lopty a s nimi trest v podobe vyrovnania na 56:56. V úvode štvrtej desaťminútovky síce hostia vyhrávali 59:57, ale boli to opäť domáci, ktorí si mierny náskok udržiavali až do stavu 66:61. Bratislavčania sa nevzdali, a postarali sa o dramatickú koncovku. Za stavu 67:69 Vido košom za dva body a Šrot dvoma premenenými trestnými hodmi upravili na 71:69, nebol ešte koniec. Posledné slovo maj hosťujúci Odnoga a za stavu 71:71 sa predlžovalo.
V tretej minúte prvého predĺženie bol stav 76:76 a keď Vido trojkou zvýšil na 79:76, všetci zainteresovaní si oddýchli. Ale iba na chvíľu, Pospíšil z ŠKP kontroval – 79:79a naviac na dva premenené trestné hody Liptáka reagoval rovnako – 81:81 a na svete bolo druhé predĺženie.
V ňom do útoku zavelil trojkou J. Lošonský a keď sa pridal P. Lošonský dvoma a Lipták štyrmi bodmi, zrodil sa rozhodujúci náskok 90:81. Za stavu 93:86 pridal ešte trojku Ondruš, ale to znamenalo len skorigovanie víťazstva domácich na 93:89.
Treba povedať, že si ho za svoj výkon plne zaslúžili, nevzdali sa ani vtedy, keď im v závere riadneho hracieho času a prvého predĺženia víťazstvo takpovediac utieklo cez prsty a bili sa oň do posledného hvizdu rozhodcov. Dobre strieľali spod koša, tradične slabšie strieľali z poľa, hostia im najväčšie problémy robili agresívnym útočným doskakovaním, z ktorého rezultovali nejeden kôš.
Posledný raz sa pred domácim publikom predstavia v sobotu 1. 4. o 17. hod. v zápase s BKM Legato Svit a v nedeľu 2. 4. o 10. hod. s 1. BK Michalovce.

Testovanie na Covid-19.

Medzi najhoršími okresmi sú i Levice a Hlohovec.

28m

Po páchateľoch polícia intenzívne pátra.

3 h
Odberné miesto na covid.

Ďalšie tri odberové miesta (OM) otvorilo mesto Trnava po víkende na posledné dva dni testovania na ochorenie COVID-19 v rámci celoslovenského skríningu.