Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky
HK 47 TRNAVA – HK VAJNORY 40:21 (20:11)

Preverí trnavských hádzanárov Pezinok?

Tentoraz si už trnavskí hádzanári nenechali v závere ujsť devätnásťgólový náskok, ako sa im to stalo v predchádzajúcom ligovom stretnutí. Až na malé fázové posunutie v úvodných minútach, zápas pripomínal ten s Lednickými Rovniami, ako by bol hraný cez kop

HK 47 Trnava – HK Vajnory 40:21 (20:11)
HK 47: Just, Dvorský, Šidlík – Toman 2, Mančuška 9, Ruman 2, Minárik 3, Šimek 5, Vaňo 9/3 , Kubica 6, Malina 3, Balažovič 1. Tréner: Vladimír Teplanský.
Pokutové hody: 3/3 – 1/1, vylúčení: 6/3, bez ČK.
Pred 120 divákmi rozhodovali Dubaiová - Kozák.
irák. Do bránky akurát pribudol Just a do poľa spojka zo staršieho dorastu Ruman. Len tak na okraj, „pasovalo“ mu to v celku dospelých veľmi dobre. Hostia, trénovaní na ich asfaltovom ihrisku, prekvapujúco vynechali svoje postaršie opory, v úvode sa objavil na palubovke akurát Štelár, no nie na dlho a predstavili sa ako omladený a ambiciózny celok. To, že v úvodnej desaťminútovke dokázali ako tak výsledkovo držať sa domácich však zapríčinila skôr už tradične menšia pozornosť našej obrany, za ktorou Dvorský nemohol všetkému zabrániť. K slovu sa však veľmi rýchlo dostal strelec Mančuška, pridal sa Šimek a svojimi krútenými loptami aj Kubica a po piatich minútach mala Trnava už päťgólový náskok (10:5), ktorý vytvoril solídne podmienky pre istotu na ich strane a určitý pocit márnosti snaženia na strane hostí. Za každý ich gól dali domáci dva, keď ich hra bola podstatne dynamickejšia. „Kto už nevládze?“ bola otázka trénera hostí k svojim pri „time“ v 26. minute stretnutia a vystihovala dobre doterajší priebeh. To, že domáci majú vývoj stretnutia v rukách dokázal dvakrát Vaňo, ktorý najprv do posledne chvíle sledoval loptu, potom si spolu s Mančuškom vychutnal brankára hostí, aby potom Mančuška dvakrát a Minárik raz si podobnú situáciu zopakovali. Na začiatku druhého polčasu síce platilo, nedáš (Vaňo) – dostaneš, no o niekoľko minút si tento hráč pohral z brankárom a dvakrát úspešne „naháňal“ svoju gólovú bilanciu. Do celkovej bilancie sa nakoniec zapísali všetci hráči, keď strelecky presvedčil aj Ruman, a aj kapitán Malina, na radosť svojho fan klubu, ukázal, že ešte nepatrí do starého železa. Bolo to však povinné víťazstvo, keď súper pri všetkej úcte nebol z rangu tých vážnejších a preto aj padalo gólov, že zapisovateľa z toho ruka bolela. To inou skúškou sľubuje byť nasledujúce stretnutie v Pezinku, ktorý je doma veľmi nepríjemným súperom a tabuľkovo sa momentálne so Stupavou delí o druhé a tretie miesto. Trnavčania po tomto stretnutí majú 16 bodov, keď v porovnaní s tými pred nimi, ich ťažia 4 jesenné (zväčša zbytočné) prehry.
Najbližšie domáce stretnutie zohrajú hádzanári HK 47 Trnava s celkom Bojníc v nedeľu 2. apríla od 11. 00 h v MŠH Trnava.