Lenže, čo s tým, keď sa ŠK Lokomotíva večne pasuje s problémami, ktoré súvisia s vlastnou miestnosťou. „Prenajali sme si jednu v internáte Železničných opravovní a strojární, ktorej priestory sú nedôstojné. Najmä, ak sa stretnú súčasne družstvá dvoch trnavských líg spolu so svojim súpermi,“ uviedol M. Holický.
Pre vysvetlenie to predstavuje 32 ľudí za 16 šachovnicovými stolmi v jednej malej miestnosti.
Samozrejme to vždy závisí od rozlosovania, ale táto situácia sa môže naskytnúť kedykoľvek. Naposledy tomu tak bolo pred dvoma týždňami cez víkend.
„Neostalo nám nič iné, ako to vyriešiť prenajatými priestormi, čo tiež nie je lacná záležitosť.“
Mnohé kluby pritom väčšinou fungujú tak, že majú svoje priestory a turnaje sa hrajú či už v kultúrnych domoch alebo aj v športových halách.
„Predtým sme mali jednu veľkú spoločenskú miestnosť, ale potom ako ju kúpil súkromník, nás odtiaľ vysťahovali. Miestnosť, ktorú teraz máme, sme si vlastne vybavovali sami. Nedostali sme ani korunu. Zaujímalo by ma, či vôbec o nás niekto vie, že existuje šachový klub a v akých podmienkach vlastne funguje. Predpokladám však, že ani deti vôbec nevedia, že v Trnave je nejaký klub, kde sa hrá šach, okrem školských a krajských turnajov.“
Šachový klub Lokomotíva pritom patrí pod Slovenský šachový zväz a preto by určite uvítal, keby mal už konečne k dispozícii jednu veľkú spoločenskú miestnosť, kde by sa mohla schádzať aj široká verejnosť.
Koniec koncov, šach má v Trnave svoju dlhodobú tradíciu. O tom svedčí aj fakt, že jej šachový klub bol kedysi československým majstrom.
Petra Nagyová