y skladu materiálno-technologického zabezpečenia na nemocničnú spaľovňu. „V rozhodnutí, ktorým to prerušil vyzval stavebníka, aby žiadosť doplnil v šesťdesiatdňovej lehote o územné rozhodnutie a o súhlasné stanovisko mesta Trnava alebo o jednoznačné stanovisko Ministerstva životného prostredia.“ Zákon podľa nej presne špecifikuje, ktoré stavby nemusia mať územné rozhodnutie.
„Toto nie je stavba, ktorá by si ho nevyžadovala, pretože pri preskúmaní sa zistilo, že stavba sa zvyšuje. Nedá sa pokladať za jednoduchú a pre danú lokalitu nie je spracovaný územný plán zóny,“ povedala Miterková. Čo sa týka záverečného stanoviska ministerstva životného prostredia, podľa nej je len odporúčacie a uvádza, že realizácia prestavby je možná v prípade zmeny negatívneho stanoviska mesta. To však s realizáciou navrhovanej činnosti nesúhlasí. Nemocnica sa proti rozhodnutiu o prerušení konania nemôže odvolať a stavebník môže v danej lehote podklady buď doplniť alebo nedoplniť. V prípade, že ich doplní, stavebný úrad už bude musieť pristúpiť k vydaniu prvostupňového rozhodnutia.
Problém vo veci nemocničnej spaľovne trvá už od minulého roka, kedy poslanci mestského zastupiteľstva dva razy nesúhlasili s jej výstavbou v areáli fakultnej nemocnice. Na základe tohto stanoviska miestny stavebný úrad stavbu nepovolil. Nemocnica sa odvolala na krajský stavebný úrad, ktorý svojím rozhodnutím vrátil vec na nové prejednanie, pretože stavebný úrad v konaní opomenul vlastníkov susedných pozemkov. Koho tým myslel, však konkrétne neuviedol. Miestny stavebný úrad tak vypísal nové konanie. Podľa nemocnice mal vrátiť vec na prejednanie.
Petra Nagyová