edala pre MY-Trnavské noviny riaditeľka školy Jarmila Krajčovičová. ,,Deti majú záujem o všetko. Staré hračky sú pre nich tiež nové, s radosťou to prijímajú,“ doplnila zástupkyňa Antónia Škvarková.
Partnerov majú v Poľsku, Taliansku, Španielsku a Portugalsku. V priebehu jedného projektového roka sa učitelia dvakrát stretnú, aby sa dohodli na aktivitách, ktoré budú deti a školy vykonávať.
,,Tento rok sme do vyučovania vkomponovali úlohy pre deti ako vyrobiť hračky a pripraviť z nich výstavku, zrealizovať kultúrny program, nahrať ho na video a poslať kamarátom z partnerských škôl,“ doplnila riaditeľka. Inou aktivitou bola vzájomná výmena adries a informácií o sebe. Deti nakreslili svoje obľúbené hračky a vybrali si kamarátov, s ktorými si píšu. ,,Motivuje ich to učiť sa cudzie jazyky,“ vysvetlila J. Krajčovičová. Do projektu sa zapojilo okrem pedagógov aj množstvo starších obyvateľov Trakovíc. Na besedách s deťmi sa rozprávali o tom, aké hračky a hry existovali v minulosti.
Pre návštevu zo zahraničia si deti pripravili poľskú, taliansku, baskickú a portugalskú pieseň. Obohacuje to ich obzor, otvára srdcia a priestor pre vzájomnú spoluprácu a komunikáciu,“ dodala J. Krajčovičová.
Na štvrtkovom stretnutí sa školy dohodli na ďalšom postupe. Koordinátorom projektu pre tretí rok je Trakovická základná škola.
-ras-