Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
GÓRNIK TRNAVA - PINEROLA BRATISLAVA 6:5 (3:0)

Hetrik Sládečka a ťažké zranenie Kubíka

Domáci začali ako z veľkej knihy, keď sa už v 2. min ujali vedenia Nebylom. V ďalšom priebehu hry si hráči len posúvali loptu a k bránam sa v čistých šanciach nedostávali. Všetko zmenila až 16. min, v ktorej si Nebyla ideálne spracoval Machovu prihrávku a

Górnik Trnava - Pinerola Bratislava 6:5 (3:0)
Góly: Sládeček 3, Nebyla 2, Hájnik – Benkovský 2, Socha, Masný, Strapek
zvýšil už na 2:0. O minútu neskôr strelil tretí gól delovkou z ôsmich metrov Hájnik. Za hostí sa najaktívnejšou hrou prezentoval exgórničan Benkovský.
Domáci si v prvom polčase vytvorili dostatočný náskok, aby v druhom dejstve mohli hrať uvoľnene. Lenže už tri minúty po obrátke hostia gólmi Benkovského a Sochu znížili a vrátili sa do zápasu. V priebehu 26. a 27. min sa sa dobrými zákrokmi predviedol Augustín. Obe Súkeníkove strely zlikvidoval – najskôr nohou a tú druhú vyrazil rukami. V 28. min sa po priamom kope dostal k lopte Sládeček a upravil na 4:2. Pinerola kontrovala v 32. min, keď krížnym pasom skóroval Masný, o chvíľu na to dokonca Benskovský vyrovnal na 4:4. V závere zápasu padali ďalšie góly. Heteš v 38. min prihrával Sládečkovi na 5:4, svoj hetrik dovŕšil ten istý hráč v 39. min parádnou bombou. V posledných sekundách Strapek ešte znížil, víťazstvo však už Górniku v zápase priemernej úrovne neušlo.
Górnik: Augustín – Sládeček, Nebyla, Holič, Heteš – Kopčan, Hájnik, Macho, Laurinec (Doležaj)
Patrik Velšic (asist. trénera Górniku): „V zápase druholigovej úrovne sme mali viac šťastia ako hostia. Po prvom polčase sme mali v tom druhom rozhodnúť, ale vlastnými chybami sme dovolili vrátiť sa Pinerole do zápasu. V závere sme mali aj kus šťastia a dokázali sme víťazstvo udržať.“

Izolex Košice - Mima Trnava 6:3 (3:1)
Góly: Hrabčák, Nagy po 2, Radvák, Hernández - Németh, Baláž, Málik
Priamo v Košiciach si spravil výron členka Kunka, počas zápasu bol tvrdo do panvovej oblasti faulovaný Kubík, ktorý pre pomliaždeniny a bolesti musel zostať hospitalizovaný v Košicach a naostatok bol za dve žlté karty vylúčený Partel. Mima stretnutie dohávala len s piatimi hráčmi, napriek tomu to nebola jednoznačná partia pre Izolex. Domáci sa po čiare dostali až k bráne a upravili na 1:0, na 1:1 vyrovnával Németh, keď si spracoval loptu a preloboval brankára. Ďalší gól Izolexu bol ako cez kopirák totožný s tým prvým. Po ťažkom zranení Kubíka stratili mimáci koncetráciu a inkasovali po tretíkrát.
Po obrátke sa Izolex rýchlo dostal do bezpečného vedenia na 4:1 a 5:1. Po oddychovom čase sa hráči dohodli, že sa stiahnu do obrany a budú vyráťaž len do brejkov. To im aj vyšlo, Balážom a Málikom sa dostali Izolexu na dostrel. Do konca zápasu zostávalo ešte 8. min, Englich a Ľ. Heteš v nich spálili čisté šance. Po Partelovom vylúčení hrali domáci presilovku 4 na 3, ale výrazné šance si nevypracovali. V poslednej minúte sa však dostali do rýchleho protiútoku a upravili na 6:3.
Mima: A. Kralovič – Partel, Málik, Németh, Baláž – Kubík, Englich, Ľ. Heteš
Marek Ondrejka (tréner Mimy): „Bola to tretia prehra v rade, asi nás postihla kríza. Horšie však je, že po zraneniach a vykartičkovaní vôbec nevieme, v akej zostave nastúpime budúci zápas. V stretnutí s Izolexom sme sa zdolali sami zbytočnými chybami. Nedokázali sme sa prispôsobiť tvrdosti súpera a aj preto sme prehrali.“

Nafta Malacky - RCS Košice 2:2 (1:0)
Góly: Kovárik, Sobolič (6 m) - Majný, Grutka

Ostatné výsledky 17. kola: Slov-matic Bratislava - 1.HFC Lučenec 12:1 (5:0), Semic Bratislava - Karpatia Bratislava 4:5 (1:2), Program Dubnica - FT Nitra 6:1 (1:1)

Najlepší strelci: 27 – Baláž (Mima), 20 – M. Pavlovič (FT Nitra), 16 - Š. Grendel (Dubnica), 15 - P. Haľko (Slov-matic), M. Németh (Mima), M. Sobolič (Malacky), 14 - P. Šebo (FT Nitra), 11 - V. Várady (Slov-matic), Š. Sudimák (Lučenec), D. Kobrda (FT Nitra), R. Gábor (Program), A. Fehervári (Semic)

12. HFC Lučenec 17 3 1 13 52:87 10

Program 18. kola (17. a 18. februára 2006): RCS Košice - Górnik Trnava, Pinerola Bratislava - Izolex Košice, FT Nitra - Semic Bratislava, Karpatia Bratislava - Slov-matic Bratislava, 1.HFC Lučenec - Nafta Malacky, stretnutie Mima Trnava - Program Dubnica je preložené na piatok 8. marca o 19. 45 h v MŠH.