Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky
LA FUTURA BRATISLAVA - SLÁVIA TRNAVA 81:57 (23:17, 36:33, 59:45)

Ani do tretice Trnava v nadstavbe nevyhrala

V kole dvojičiek sa prestavili hráči MBK v Bratislave proti ŠKP a treba povedať, že stretnutia týchto dvoch súperov sa vždy niesli v znamení vyrovnaného priebehu zápasu a o konečnom výsledku rozhodoval každý dosiahnutý bod. V tomto zmysle pripravoval na z

La Futura Bratislava - Slávia Trnava 81:57 (23:17, 36:33, 59:45)
Body za Sláviu: J. Lošonský 15, Došek 10, Lipták 10, Bayer 2, Šrot 0 (Gašparík 7, P. Lošonský 6, Treflík 4, Herega 3, Fečko 0)
Trestné hody: 20/14 - 10/7, trojky: 9 - 4, fauly: 17 - 20, 5 osobných chýb: v 20. min Bayer
Štvrtiny: 23:17, 13:16, 23:12, 22:12
Rozhodovali: M. Matejčík - R. Lamoš
ápas svojich zverencov tréner Orgler a v hre bola ešte jedna nezodpovedaná otázka.
Ako sa Trnavčania vysporiadajú so stratou dvoch hráčov základnej zostavy a skutočnosťou, že Došek pre študijné povinnosti praktiky celý január poriadne netrénoval, kým ostatné družstvá do bojov vo finálovej skupine nastupujú posilnené – Michalovce o ex-extraligistu Drobnjaka, D. Kubín o Lovíka, Pezinok o Nosáľa a ŠKP dokonca o troch hráčov – Harcega, Michnicu a Pospíšila. Títo traja hráči nastrieľali v tomto zápase spolu 40 bodov, čo je temer polovina všetkých dosiahnutých družstvom ŠKP. Aj to dáva odpoveď na položenú otázku.
Do zápasu lepšie nastúpili domáci, ujali sa vedenia 5:0 a prvý kôš dosiahli hostia Liptákom v 3. minúte. Tí znížili v priebehu prvej desaťminútovky náskok ŠKP na 11:10, domáci kontrovali na 20:12 a po dvoch úspešných trestných hodoch Gašparíka a jednej trojke bol jej konečný stav 23:17.
Druhá štvrtina bola zo strany hostí najvydarenejšia a vyhrali ju 16:13. Po celý čas sa bodový rozdiel pohyboval v rozmedzí 3 – 4 bodov v prospech ŠKP, Trnavčanom sa, žiaľ, nepodarilo nakloniť misku váh na svoju stranu a Došek záverečným košom upravil výsledok prvého polčasu na 36:33.
Tretia desaťminútovka sa síce začala úspešným trojbodovým pokusom Bratislavčanov, ale koše J. Lošonského, Liptáka a Došeka znamenali vyrovnanie na 39:39, Domáci opäť zahrozili úspešným trojkovým pokusom, Lipták nevyužil výhodu dvoch trestných hodov, za stavu 48:41 prišla technická chyba J. Lošonského za protesty proti rozhodnutiu rozhodcu Lamoša (síce oprávnené, ale zbytočné ) a domáci definitívne zlomili odpor súpera, ujali sa vedenia 52:41 a 59:45.
V záverečnom dejstve už nepustili hráči ŠKP šancu na víťazstvo zo svojich rúk, svoj náskok ešte zvýšili na rozdiel 20 bodov a záverečnú bodku za zápasom dal dvoma bodmi Treflík a upravil stav na 81:57 v prospech ŠKP.
Kde hľadať príčiny prehry Trnavy ? Opäť sa nedarila streľba, tentoraz ani spod koša, keď z 21 pokusov premenili jej hráči 12 a už vonkoncom nie z poľa – z 51 premenili 11.
Súper aj lepšie doskakoval pod oboma košmi, čo bolo markantné najmä v tretej a štvrtej desaťminútovke. Kým v prvom polčase doskočili 10 lôpt pod vlastným a 7 pod súperovým košom, v tretej štvrtine to boli 4 útočné a 1 ( ! ) obranný doskok (Treflík v 28. min. ) a v štvrtej po jednom doskoku útočnom a obrannom. Rozdiel medzi stratenými a získanými loptami bol + 2 v prospech získaných a zdalo sa, že v poslednej časti hry hostia odišli aj fyzicky. Nemožno im uprieť bojovnosť a snahu dosiahnuť čo najlepší výsledok, ale treba športovo uznať, že tentoraz bol súper lepší.
Milan Lihan

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 370

Obec umožnila záujemcom o antigénové testovanie objednať sa na presný čas.

51m

Ak ste staršiu ženu z Galanty niekde videli, kontaktujte políciu.

4 h

Pracoviská a domácnosti sú podľa regionálneho hygienika najčastejším miestom nákazy.