Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky

Vstup do nadstavby Slávistom nevyšiel

Vstup do finálovej skupiny 1. ligy mužov sa Trnavčanom nevydaril. Do Bratislavy cestovali s odhodlaním rehabilitovať sa za prehru o 40 bodov v základnej skupine, ale aj bez jedného z kľúčových hráčov Jozefa Suchoňa, ktorý sa po pondelňajšom tréningu rozho

Prírodovedec Bratislava - MBK Trnava 82:69 (24:12, 42:37, 60:53)
Body za Sláviu: Sobota 13, J. Lošonský 9, Lipták 8, Orgler 0, Treflík 0 (Bayer 19, Vido 9,
P. Lošonský 6, Šrot 5, Došek 0, Gašparík 0)
Trestné hody: 40 / 25 - 32 / 18, trojky: 2 - 5, fauly: 23 - 29
Štvrtiny: 24:12, 18:25, 18:16, 22:16
Rozhodovali: V. Lacko - P. Fuska
dol nepokračovať v sezóne, hoci manažérovi D. Majerskému sľúbil, že ju v drese MBK dohrá.
Priebeh zápasu sa veľmi podobal tomu predchádzajúcemu. Mal vyrovnaný priebeh do 5. min prvej štvrtiny, kedy domáci viedli o dva body, potom však domáci postupne zvyšovali svoje vedenie zo 14:7 na 16:8 a 24:11 a J. Lošonský premeneným trestným hodom upravil na 24:12.
Do druhej desaťminútovky lepšie nastúpil Prírodovedec, zvýšil na 26:12, ale hostia upravili na 26:20, ale chyby v obrane a zahadzovanie vyložených podkošových príležitostí opäť umožnilo domácim získať desaťbodový náskok. V závere ho Trnavčania znížili na rozdiel štyroch bodov a na polčasovú prestávku odchádzali s mínus piatimi bodmi, čo dávalo reálnu šancu na zvrat v zápase.
V úvode tretej štvrtiny sa to za stavu 44:41 zdalo reálne, ale domáci opäť odskočili dvoma úspešnými trojkovými pokusmi na 55:43 a v jej závere si udržali sedembodový náskok.
V poslednom úseku hry zasvietila reálna nádej po dvoch trojkách Sobotu, ktorými upravil na 69:63, následne ešte po dvoch bodoch Šrota a troch Bayera bol stav 72:68, ale Bratislavčania si už nenechali ujsť nečakaný úspech a zvíťazili 82:69.
Z družstva MBK si za svoj výkon zaslúži absolutórium Bayer, strelecky sa nedarilo Vidovi a tradičnej opore Liptákovi. Hostia doskočili pod súperovým košom iba 7 lôpt, pod vlastným 18 a aj keď získali o päť lôpt viacej, ako stratili, chyby v obrane a veľmi slabá streľba – spod koša 22:10, celkove 64/23 a trestné hody 32/18, rozhodli o výsledku.
Úprimne povedané, družstvo ktoré spod koša zahodí desať vyložených príležitostí a nepremení štrnásť trestných hodov, si zvíťaziť nezaslúži. V drese Trnavy sa po prvý raz predstavil hráč ligového družstva mladých mužov BK Balnea Piešťany Matúš Gašparík a jeho výkon bol milým prekvapením a prísľubom do budúcnosti.