Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Doplatili na zlý prvopolčasový výkon

Domáce družstvo malo jediný cieľ – pretrhnúť šnúru neúspešných zápasov s Trnavou na domácej palubovke a do zápasu nastúpilo v plnej sile i s novu posilou – Nosáľom z MŠK Iskra Petržalka.

MBK Pezinok - MBK Trnava 80:55 (23:13, 37:19, 63:38)
Body za Sláviu: Lipták 13, J. Lošonský 12, Sobota 8, Šrot 7, Treflík 4 (Gašparík 7, Vido 4, Bayer 0, Fečko 0)
Trestné hody: 32 / 20 - 22 / 14, trojky: 8 - 3, fauly: 22 – 28, 5 osobných chýb: 30. min Nosáľ ( Pezinok ), 34. min Bayer
Štvrtiny: 23:13, 14:6, 26:19, 17:17
Rozhodovali: V. Černušák - P. Bezek

V úvode zápasu na koše Pezinčanov odpovedal J. Lošonský až do stavu 9:6. Potom domáci zvýšili na 19:6 a v poslednej sekunde prvej desaťminútovky Lipták upravil na 23:13.
V druhej štvrtine to bol opäť J. Lošonský, ktorý štyrmi bodmi znížil vedenie Pezinka na desať bodov, to však bolo všetko, domáci opäť zvýšili skóre na 36:17 a prvý polšas sa skončil za stavu 37:19. Tento úsek hry sa ukázal nakoniec ako rozhodujúci, pretože strelecky nežiarili ani Pezinčania – dosiahli 14 bodov, ale hostia iba 6, z toho 4 body z hry zaznamenali J. Lošonský a Gašparík a dva trestné hody premenil J. Lošonský.
V prvom polčase hostia pôsobili unaveným dojmom, nedaril sa im prechod do útoku a v obrane nestačili reagovať na pohyb svojho súpera, často svoje útoky zakončovali v časovej tiesni a nepresne a ako cez polčasovú prestávku skonštatoval manažér D. Majerský, boli zrelí na uterák.
V tretej desaťminútovke sa hostia ešte raz spamätali, znížili na 37:26, ale boli to opäť domáci hráči, ktorí kontrovali, postupne zvýšili na svoje vedenie na rozdiel 20 bodov a do poslednej štvrtiny nastupovali družstvá za stavu 63:38. Táto bola najvyrovnanejšia – skončila sa zmierlivo 17:17 a zápas víťazstvom MBK Pezinok 80:55.
Trnavčanom sa opäť nedarilo strelecky, spod koša síce z 13 pokusov premenili 11, ale tam ich domáci príliš nepúšťali, takže ich nútili strieľať zo stredných a dlhších vzdialeností, a tam už tak úspešní neboli – zo 41 pokusov premenili iba 8. Nedarilo sa im ani pri útočnom doskakovaní – doskočili iba 9 lôpt, lepšiu bilanciu mali pod vlastným košom – doskočili 25 lôpt. Opäť raz stratili príliš veľa lôpt – 30 oproti 14 získaným.
Treba ich však pochváliť, že po pobabranom prvom polčase sa predsa len v druhom prebrali k lepšiemu výkonu, najmä v poslednej štvrtine.
A aby nebolo všetkému koniec – po zápase v šatni Stano Sobota oznámil, že to bol jeho posledný zápas v trnavskom drese.