Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

Prvenstvo z Hlohovca putuje do Györu

Za účasti dvoch celkov z Maďarska (reprezentácia do 21 rokov a Tento ETO KC Györ), hádzanárov HC Cement z družobného mesta Hranice a domáceho extraligového MŠK, víťaza vlaňajšieho premiérového ročníka, sa v sobotu uskutočnil v mestskej športovej hale na Z

ábraní II. ročník medzinárodného turnaja v hádzanej mužov pod názvom „Novoročný turnaj MŠK Hlohovec“. Hralo sa 2 x 25 minút systémom každý s každým, doobeda boli dve a popoludní štyri zápasy. Najlepšie si viedli oba maďarské kolektívy, naopak ani bod nezískal zástupca od našich západných susedov. Medzi zverencami domáceho staronového trénera Jozefa Debnára sa objavil aj piešťanský pivot Branislav Lacuška, po dlhom 7-mesačnom zranení to skúšal aj kormidelníkov syn Patrik, ktorý má ešte zmluvu v Nemecku a medzi žrďami dostal príležitosť aj mladý odchovanec Juraj Kašťák. Pred návštevou do 100 divákov striedavo rozhodovali Haščík – Oťapka a Dvorský – Baďura.
* Hlohovec – Maďarsko „21“ 20:22 (7:11), góly: Zaťko 12/5, M. Struhár 2, Strečanský 2, Vicena 2, Strižinec, Cifra – Nagy 6/1, Vancsics 5, Lele 3, Forrai 2, Tóth 2, Széles 2, Balogh 2.
Domáci nastúpili bez Bočkaya a Hátaša, ktorí mali skúšky v škole. Okrem úvodných 1:1 a nerozhodného stavu 18:18 v 44. min, počas celého stretnutia prehrávali. Ani 12 gólov strelecky disponovaného Františka Zaťka im nepomohlo na lepší výsledok ako prehru o dva góly.
* Hlohovec – Hranice 28:22 (13:12), góly: Bočkay 6, Zaťko 6/2, Cifra 4, M. Struhár 3, Vicena 2, Salvata 2, Cibulka, Strečanský, Görög, Salvata, Hátaš – Kolmajer 6/1, Valášek 4, Hojník 4, Paták 3, Bláha 2, Ševeček 2, Kovařík.
Stretnutie bolo v prvom polčase vyrovnané, hostia trikrát o gól viedli, inak mali mierne navrch Hlohovčania. Výnimkou bol útlm domácich, ktorí v 16. min vyhrávali 10:7, ale o štyri minúty už bolo 10:11 v ich neprospech. V druhej časti MŠK pridal na aktivite i streleckej efektivite a pred poslednou štvrtinou zápasu viedol už 23:18. Tento rozdiel si nielen udržal, ale v závere ho po góle Salvatu ešte zvýšil.
* Hlohovec – Györ 22:26 (12:15), góly: Zaťko 7, Cifra 3, Bočkay 2, Görög 2, Zeman 2, M. Struhár, Cibulka, Strižinec, Strečanský, Salvata, Lacuška – Kovács 6, P. Struhár 3, Nyikes 3, Kányai 2, Remete 2, Fodor 2, Németh 2, Józsa 2, Tomori 2, Pálos, Szalafai.
Pred začiatkom posledného duelu turnaja bola milá slávnosť. Prezident MŠK Pavol Sobotovič sa rozlúčil s dlhoročným trénerom hádzanej, 73-ročným Františkom Turbekom, ktorý s výnimkou dvoch rokov v Topoľčanoch a šiestich v Šali trénoval v meste ruží plných 45 rokov!, no zdravotné dôvody mu znemožnili ďalej formovať omladinu. S bývalou Odevou získal aj tri tituly majstra niekdajšieho Česko-Slovenska. Domáci potrebovali vyhrať, aby ešte zamiešali karty v boji o prvenstvo. Začali dobre, po góloch Zaťka viedli 2:0, ale po troch minútach už bolo 2:4. V 22. min za stavu 11:12 sa vyznamenal mladý domáci gólman Kašťák, keď zneškodnil sedmičku Józsovi, vzápätí aj opakovanú Kovácsovi a z protiútoku Martin Struhár vyrovnal. Potom už Hlohovec iba prehrával. V polčase o tri góly, v druhej časti dokonca až o osem (v 40. min 17:25), no v poslednej desaťminútovke skorigoval na rozdiel štyroch gólov.
Káder MŠK na Novoročnom turnaji: Kašťák, Slovák, Voltmann – P. Debnár, Cifra, Cibulka, Bočkay, Hátaš, Strečanský, Strižinec, M. Struhár, Salvata, Lacuška, Zaťko, Görög, Vicena, Zeman. Tréner Jozef Debnár.
Ostatné výsledky: Hranice – Györ 22:24 (12:8), Györ – Maďarsko „21“ 31:22 (17:10), Hranice – Maďarsko „21“ 24:29 (14:15).
Tabuľka
1. ETO Györ*3*3*0*0*81:66*6
2. Maďarsko 21*3*2*0*1*73:75*4
3. Hlohovec*3*1*0*2*70:70*2
4. Hranice*3*0*0*3*68:81*0
Po skončení turnaja odovzdali Pavol Sobotovič a Ladislav Šereš kapitánom zúčastnených družstiev spomienkové poháre. Organizátori nezabudli ani na dve individuálne ocenenia. Najlepším brankárom sa stal Szilveszter Liszkai (Maďarsko 21), najviac 25 gólov strelil domáci František Zaťko.
Čo dodať na záver? Organizátori pripravili podujatie na výbornú a tak už teraz sa možno tešiť na tretie pokračovanie Novoročného turnaja o rok v januári.