Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Górnik lídra súťaže poriadne potrápil

Mima Trnava – FT Nitra 3:4 (1:1) Góly: Baláž 3 – Pavlovič 2, Šebo, Suchan Stretnutie druhého so štvrtým prinieslo opatrný futsal, v ktorom sa čakalo na chyby súpera. Aj preto úvodný gól padol až v 7. min zápasu. Po individuálne vypracovanej akcii sa z g

Mima Trnava – FT Nitra 3:4 (1:1)
Góly: Baláž 3 – Pavlovič 2, Šebo, Suchan
Stretnutie druhého so štvrtým prinieslo opatrný futsal, v ktorom sa čakalo na chyby súpera. Aj preto úvodný gól padol až v 7. min zápasu. Po individuálne vypracovanej akcii sa z gólu tešil najlepší strelec ligy Milan Baláž. Hostia sa s priebehom stretnutia nechceli zmieriť, zapli na vyššie obrátky a po prihrávke Slováka vyrovnával Šebo. V ďalších minútach sa menili útoky na oboch stranách. Kubík vyskúšal pozornosť Pintera, Šebo a Látečka zas A. Kraloviča. V 14. min dokonca Rajčáni rozvlnil sieť, našťastie pre domácich len z vonkajšej strany. V závere prvého polčasu sa ešte zastreľoval Málik, jeho strelu Pinter s námahou vyrazil.
Nástup do druhého dejstva vyšiel lepšie domácim. Strelecky disponovaný Baláž však nastrelil len žrď. Osud zápasu sa pravdepodobne zlomil v 25. min, kedy Kunka z bezprostrednej blízkosti napálil loptu nad bránu. FT Nitra začal od tejto minúty otáčať zápas vo svoj prospech. V 26. min ešte Slovák mieril v páde mimo, ale o dve minúty neskôr prekonal domáci múr aj brankára z priameho kopu Pavlovič – 1:2. V 33. min mohol vyrovnávať Adámek, jeho strelu Pinter pohotovo vyrazil. V tej istej minúte sa k lopte dostal exmimák Suchan, vystrelil, lopta ešte „zaplachtila“ na bránkovej čiare a na smútok domácich za ňu aj prešla. Domáci ani pri dvojgólovom manku nevešali hlavu. V 35. min svojim 25. gólom v sezóne znížil Baláž, keď po signále výborne spracoval Málikovu prihrávku. Domáci kapitán sa tešil aj do tretice, keď najskôr Németh dostal do pádu hostí brankára a Baláž po tretí raz v zápase už nemal problém skórovať do prázdnej brány. Šťastena sa od mimákov odklonila v 39. min zápasu. Do strely hosťujúceho hráča sa postavil Németh a jeho ruka v pokutovom území značila jediné: Nitrania zahrávali penaltu. Ten Pavlovič s prehľadom premenil. Domáci ešte v závere siahli po power play, ale hostia si víťazstvo udržali.
Mima: Hruška – Málik, Kunka, Baláž, partel – Kubík, Adámek, Ľ. Heteš, Németh.
Marek Ondrejka (tréner Mimy Trnava): „S Nitrou sme nechceli hrať otvorenú partiu. Stiahli sme sa do defenzívy a darilo sa nám takto eliminovať jej útoky. Škody našich zbytočných chýb, pri ktorých súper strieľal góly. Remíza by bola v tomto prípade spravodlivejšia. Asi sa na nás prejavila aj únava z posledných náročných týždňov.“

Slov-Matic Batislava - Górnik Trnava 6:4 (2:2)
Góly: Berky 2, Mikita, Blažej, Haľko, Čambal – Sládeček 2, Hajnik, Macho
Trnavskí Górnik cestoval do Bratislavy s torzom hráčov. Z kádra vypadli vykartičkovaní a chorí futsalisti a nad pôsobením nitrianskej trojice (Urbanovič, Repa, Peciar) visí veľký otáznik. Dočasným vedením klubu bol poverený doterajší asistent trénera Patrik Velšic. Ambíciou jeho a jeho zverencov bolo odohrať s lídrom tabuľky dôstojné stretnutie s prijateľnou prehrou. Slov-matic svojho súpera asi podcenil, pretože dlho nevedel strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Górnik sa stiahol do defenzívy a vyrážal do protiútokov. Domáci sa síce v 5. min zápasu ujali vedenia, ale po Hájnikovej prihrávke čoskoro nato vyrovnával Sládeček. Slovmatic sa opäť dostal do vedenia v 15. min zápasu, keď si po nastrelenej lopte zrazil loptu do vlastnej brány Hájnik. Navlas rovnakým spôsobom ako pri prvom góle sa podarilo hosťom vyrovnať. Brankár Slov-matiku síce loptu vyrazil, dostal sa však k nej rýchlonohý Sládeček a stanovil polčasový výsledok.
Po zmene strán čakali hostia, že sa na nich domáci vyrútia a budú chcieť šesticu hráčov Górniku čo najskôr položiť na lopatky. Ale boli to práve hráči Trnavy, ktorí sa dostávali do šancí. Čisté príležitosti spálili Sládeček i Macho a žrď nastrelil Hájnik. V prvej polovici druhého polčasu sa podaril Machovi brejk cez celé ihrisko a otočil stav stretnutia na 2:3. Krátko nato zahrávali hostia roh a upravili na 2:4. Do konca zápasu zostávalo ešte 15 minút. Slov-matic si vytváral len platonický tlak a ďalšie góly strieľal viac náhodným spôsobom ako po vypracovaných akciách. Za stavu 4:4 prestrelil po signále bránu z dvoch metrov Macho a potom sa už opäť triafali do čierneho, s prispením odrazených lôpt, len domáci.
Górnik: Augustín – Sládeček, Hájnik, Macho, Laurinec (Kopčan, Ivanič).
Patrik Velšic (tréner Górniku Trnava): „Všetci, hráči, ktorí vycestovali, si zaslúžia absolutórium. V samotnom zápase nebolo za stavu 2:4 ďaleko od prekvapenia. Som rád, že sme si na Slov-maticu neurobili hanbu. Je len zarážajúce, že mužstvo, ktorého hráči tvoria základ reprezentácie, vyhrali len s veľkým šťastím.“

Ostatné výsledky 15. kola: Nafta Malacky - Pinerola Bratislava 1:2 (1:2), Izolex Košice - Karpatia Bratislava 1:2 (1:0), Program Dudnica - 1. HFC Lučenec 12:3 (6:1), stretnutie Semic Bratislava – RCS Košice bolo preložené.

Najlepší strelci: 26 – Baláž (Mima), 20 – M. Pavlovič (FT Nitra), 16 - Š. Grendel (Dubnica), 15 - P. Haľko (Slov-matic), M. Németh (Mima), M. Sobolič (Malacky), 14 - P. Šebo (FT Nitra), 11 - V. Várady (Slov-matic), Š. Sudimák (Lučenec), D. Kobrda (FT Nitra), R. Gábor (Program), A. Fehervári (Semic)

12. Izolex Košice 14 1 6 7 35:51 9
Program 16. kola (3. a 4. februára 2006): Pinerola Bratislava - Mima Trnava, Karpatia Bratislava - Program Dubnica, 1.HFC Lučenec - Semic Bratislava, -FT Nitra - Izolex Košice, RCS Košice - Slov-matic Bratislava, stretnutie Górnik Trnava - Nafta Malacky sa hrá v piatok 3. februára o 18. 45 v MŠH v Trnave.