ionári by sa mu nebránili. „Uvidíme, čo prinesie reorganizácia súťaží. Je tu aj tá možnosť, že postúpia tri – štyri tímy,“ hovorí na margo ambícií seniorského tímu prezident Lokomotívy Peter Moravčík.
Mužstvo sa pripravuje na odvetnú časť v domácich podmienkach. Keďže mesto Trnava vybudovalo v areáli Lokomotívy umelý trávnik, nie je treba cestovať za dobrými podmienkami do iných miest. Navyše, záujemcovia o odohranie priateľských zápasov sa vzhľadom na možnosť vyskúšať si hru na kvalitnom umelom povrchu hlásia sami. Najzvučnejší cveng spomedzi súperov majú treťoligové Jaslovské Bohunice, či o súťaž nižšie pôsobiace Moravany. Generálkou na ligu bude 5. marca duel s vedúcim tímom tretej ligy ŠK Eldus Močenok.
V Lokomotíve prišlo k výmene na poste trénera. Miroslava Chlpeka nahradil Ladislav Lihan. Ten disponuje v zimnej príprave nasledovným kádrom: Ryšavý, Gottwald, Janek, Holič, Szalay, Laurinec, Demovič, Kralovič, Braniša, Šmidovič, Dubravec Miroslav, Dubravec Štefan, Zaťko, Súkenník, Kubinec. Nákupy vedenie klubu neplánuje, možno však angažujú niektorého z hráčov, čo prišli na skusy. Prednosť však v duchu filozofie klubu dostanú vlastní odchovanci.
Jednou z horúcich tém každého zimného obdobia pravidelne bývajú odchody. Ružičkovi sa skončilo hosťovanie a trojica Batla, Schmidt, Kulíšek nabrala smer Rakúsko. „Každý rok nám odchádza mnoho hráčov do Rakúska, čo sa potvrdilo i v tomto prestupovom termíne. Je to strata, ale nahradíme ich dorastencami, ktorí pôsobia v druhej najvyššej dorasteneckej súťaži. Som presvedčený, že každý hráč, ktorý zvládne túto súťaž je pripravený bez vážnejších problémov naskočiť aj do piatej seniorskej ligy,“ hovorí Peter Moravčík a zároveň dodáva, že odchod spomínanej trojice rozšíril rady bývalých hráčov Lokomotívy pôsobiacich v Rakúsku už na dvadsaťdva! „Za prestupy do Rakúska nedostaneme ani korunu. Zarábajú na tom bývalí maséri, tréneri, či hráči. Chápem, že futbalisti si týmto finančne prilepšia, ale my sme vložili do ich výchovy nemalé prostriedky a nedostaneme ani výchovné. Nie je to čisté, poviem to otvorene, ani na Slovenskom futbalovom zväze. Ak príde Rakúšan a ukáže mi, že podpísal s daným hráčom zmluvu, skloním hlavu, keďže nemáme hráčov zmluvne viazaných. Lenže v skutočnosti to funguje tak, že hráči všetko dostávajú na ruku, žiaden nemá podpísaný kontrakt. To ozaj musí hrať vysokú súťaž.“ K týmto slovám pridal šéf trnavskej Lokomotívy aj ďalšie zamyslenie: „Možnože ubližujem rakúskym klubom. Možno dajú sprostredkovateľovi určitú motivačnú čiastku s tým, aby časť z nej išla aj danému klubu. Lenže peniaze sa k materským klubom nikdy nedostanú a nechá si ich ten tzv. čierny manažér. Poznám aj konkrétne príklady, nehanbím sa to povedať. Bol by som rád, keby vznikla na túto tému verejnú diskusia a oslovil nás niekto z médií. Kluby bez dostatku finančných prostriedkov totiž na podobné praktiky vždy doplatia“
Výbor klubu sa už kvôli odlivu hráčov do zahraničia dokonca zaoberal myšlienkou zrušenia áčka. V tejto súvislosti sa verejnosťou šírili špekulácie o zlúčení Lokomotívy s B – tímom Spartaka. Boli tieto fámy založené na pravde? „Absolútne nie. Jednoducho sa to nedá, legislatíva to nepovoľuje. Jednotlivé kluby sa nemôžu spájať len na seniorskej úrovni. Môžeme si len vymieňať hráčov v rámci prestupových termínov. Spartakovské béčko nemôže pôsobiť pod hlavičkou Lokomotívy alebo naopak. Na naše podmienky je to nezmysel. Boli to obyčajné kačice.“
Ján Král