Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Mimáci aj naftári bodovali naplno

Dohrávky 14. kola: Karpatia Bratislava - Mima Trnava 5:6 (2:1) Góly: Dobiáš 2, Šporánek 2, Filo - Málik 2, Baláž 2, Kunka 2 Mima odcestovala do Bratislavy bez dvoch nováčikov v tíme, Ľ. Heteša a Partela, ktorých odstavili zranenia. Tréner M. Ondrejka

Dohrávky 14. kola:
Karpatia Bratislava - Mima Trnava 5:6 (2:1)
Góly: Dobiáš 2, Šporánek 2, Filo - Málik 2, Baláž 2, Kunka 2
Mima odcestovala do Bratislavy bez dvoch nováčikov v tíme, Ľ. Heteša a Partela, ktorých odstavili zranenia. Tréner M. Ondrejka tak musel so zostavou, ale aj taktikou improvizovať. Tréneri oboch tímov sa dobre poznajú, rovnako tak aj hráči. Mimáci preto do zápasu nenastúpili s tradičným aktívnym pressingom, ale s hlbokou defenzívou. Na tú domáci úvodné minúty nedokázali zareagovať. Prvý gól zápasu strelil hosťujúci Málik, domáci však ešte v tej istej minúte vyrovnali a o šesť minút neskôr dokonca otočili stav stretnutia vo svoj prospech. Kým v prvom polčase sa hral futsal na istotu, s minimom chýb a aj šancí, druhý polčas bol o mnoho dynamickejší. Mima konečne vytiahla svoj nebezpečný pressing a už v 22. min slávila úspech. Na 2:2 vyrovnával – Málik. V 26. min si misku váh na svoju stranu naklonili domáci – 3:2, ale Mima sa vzápätí dotiahla a Balážom vyrovnala. V 30. min predviedli hostia peknú akciu na jeden dotyk, na konci ktorej bol Kunkov presný zásah. V čase, keď sa už zdalo, že sa skóre meniť nebude, prišla posledná päťminútovka. V nej najskôr domáci vyrovnali na 4:4 a 120 s pred koncom zápasu dokonca posunuli svoj tím do vedenia. Za tohoto stavu odvolali hostia brankára a Baláž pridal piaty gól svojho tímu. V poslednej minúte sa hosťom podaril dokonalý obrat, keď Kunka svojmu tímu zabezpečil trojbodový zisk.
Mima: A. Kralovič – Málik, Kunka, Németh, Baláž – Englich, Kubík, Adámek.
Marek Ondrejka (tréner Mimy): „Vzhľadom na to, že sme sa navzájom dobre poznali, miesta na vymýšľanie taktiky nebolo. To, že sme začali s precíznou defenzívou sa ukázalo ako správne. Svojho súpera sme v druhom polčase zatlačili a zaslúžene vyhrali. Čo si cením na tomto mužstve je to, že sa v tejto sezóne nevzdáva a zápas hrá naplno až do konca.“

Dohrávka 7. kola:
Nafta Malacky - Lučenec 4:3 (4:0)
Góly: Išunin 2, Cyprýs, Ambra Šupina 2, Golian
Nafta: Držka - Ambra, Išunin, Kovárik, Sobolič (Čermák, Červenka, Lacko, Ciprýs, Michalovič, Malý, Bukovský).
Tréner Ján Hesek: „S pozmeneným, omladeným mužstvom sme proti skúsenému súperovi začali veľmi dobre. Dokázali sme si vytvoriť dostatočné množstvo šanci, v prvom polčase sme ich aj využívali a po štvorgólovom vedení sa zdalo byť rozhodnuté. Po ľahkovážnejšom prístupe po prestávke a i možnom podcenení, sme svojho súpera prakticky postavili na nohy. Svoje šance sme zásluhou skvelého brankára hostí tentoraz nepremieňali a po druhom inkasovanom góle sme znervózneli. V závere sa mužstvo predsa len zmobilizovalo a víťazstvo doslova vydrelo, za čo mu patrí pochvala.“

Dohrávka 14. kola: Pinerola Bratislava - FT Nitra 2:3 (0:2), opakovaný zápas 2. kola: RCS Košice - FC Izolex Košice 2:0 (1:0).

Najlepší strelci: 23 – Baláž (Mima), 18 – M. Pavlovič (FT Nitra), 16 - Š. Grendel (Dubnica), 15 - P. Haľko (Slov-matic), M. Németh (Mima), M. Sobolič (Malacky), 14 - P. Šebo (FT Nitra), 11 - V. Várady (Slov-matic), Š. Sudimák (Lučenec), D. Kobrda (FT Nitra), R. Gábor (Program), A. Fehervári (Semic)

12. Karpatia BA 14 2 1 11 37:56 7

Program 15. kola (27. a 28. januára 2006): Slov-matic Bratislava - Górnik Trnava, Izolex Košice - Karpatia Bratislava, Program Dubnica - 1.HFC Lučenec, Nafta Malacky - Pinerola Bratislava, Semic Bratislava - RCS Košice, stretnutie Mima Trnava – FT Nitra sa hrá v stredu 25. 1. 2006 o 19. 45 h v MŠH v Trnave.