Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky
TRNAVA – LEVICE 3:2 PO SAM. NÁJAZDOCH (1:1, 1:1, 0: - 0:0, 1:0)

Trojhodinové hokejové predstavenie pre Trnavu

Levice prišli do Trnavy posilnené o extraligistov, ktorí mali pomôcť získať mužstvu body pri záchrane v 1. lige. Domáci zas potrebovali získať body, aby mohli ešte stále pomýšľať na postup do play off. Vo vyrovnanom úvode zápasu sa ako prví tešili hostia.

Trnava – Levice 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0: - 0:0, 1:0)
Góly: 13. a 28. Foltín, rozhodujúci sam. nájazd premenil Foltín – 8. Pupák, 30. Petráš.
Vylúčení: 11:8, navyše S. Saliji na 10. min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0.
Rozhodovali: Bodák – Stano, Tornay – 296 divákov.
HK: Račko – Drgoň, Molnár, Kadlubiak, Volek, Štamberský, Bilanovič, Reho – Foltín, Čunderlík, Stupka – Rumpel, Krčula, Mrena – Přemyl, Lenár, Ďuriš – Nádaský.
V 8. min poslal na nabiehajúceho Pupáka puk Samir Saliji a hostia viedli 0:1. Domáci dupli na plyn a ohrozovali Dobrého zo všetkých uhlov. Ideálna príležitosť na vyrovnanie sa gladiátorom naskytla v 13. min, keď hrali presilovku 5 na 3. Čo sa im nepodarilo pri prečíslení o dvoch hráčov, to sa im podarilo v hre 5 na 4. Od modrej popri ľavom betóne skóroval Foltín. Mimoriadne aktívny bol v ďalšom priebehu hru hosťujúci Petrina. Domáci gólman Račko však znova ukázal, že jeho forma každým zápasom graduje. Trnavčania sa v závere zápasu mohli dostať aj do vedenia. Rovno z trestnej lavice si na prihrávku nabehol Drgoň, puk však nestihol ideálne spracovať.
Druhé dejstvo patrilo hosťom, aspoň čo sa aktivity na ľade týkalo. Napriek tomu to boli domáci, ktorí sa v prostrednej tretine zapísali do streleckej listiny ako prví. Opäť to bol veľmi agilný Foltín, ktorý ponad pravé rameno Dobrého streli svoj druhý gól zápasu. Hostia odpovedali o dve minúty neskôr. Cez Drgoňa sa pred Račka pretlačil Petráš a vyrovnal. Ďalšie pokusy Dilíka, S. Salijiho a Bondu zneškodnil trnavský gólman. V závere druhej tretiny mohli znova skórovať aj domáci. To by však musel Čunderlík lepšie spracovať Foltínovu prihrávku pred bránu, alebo tečovaná strela Ďuriša si nájsť cestu popri žrdi do čierneho.
V poslednej tretine domáci aj chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale šesť dvojminútových vylúčení ich brzdilo v akomkoľvek rozbehu. Levičania na druhej strane nedokázali využiť takmer minútovú presilovku o dvoch hráčov (druhú v zápase). Najväčšiu príležitosť mal Petrina, jeho strelu vyrazil Račko betónmi. Stopercentnú šancu posledných sekúnd mal Jozef Mrena. Svoj pokus nepremenil a tak nasledovalo predĺženie.
Úvod extra času bol opatrný na oboch stranách. Najskôr v 64. min pohrozili hostia Mračkom, o tri minúty neskôr domácemu Krčulovi znemožnil radosť Dobrý. Pokiaľ mal Mrena stopercentnú šancu v závere zápasu, tak jeho bratranec Zdeněk Přemyl mal 110% šancu v 68. min. Bilanovič zachytil puk vo vlastnej tretine, všimol si unikajúceho Přemyla, ktorému poslal dlhú prihrávku. Pravé krídlo tretieho útoku však v koncovke chybilo.
Na rad tak prišli samostatné nájazdy. V nich sa veľké šance na úspech dávali práve Trnave. Jozef Račko bol neprekonateľný pri nájazdoch v B. Bystrici, podobné kúsky sa od neho čakali aj na domácej pôde. Svoje publikum nesklamal. Postupne vychytal Petrinu, Pupáka, Beňuša aj Bondu. Za domácich boli úspešní Mrena a Foltín.
Djulnear Saliji (Trnava): „V prvej tretine sme boli lepší my, v druhej mal navrch súper. V poslednej tretine boli chlapci nedisciplinovaní, boli často vylučovaní a takto sme sa pripravili o tri body. Rozhodnúť sme chceli už v predĺžení, ale keď prišlo na samostatné nájazdy, tak sme si verili. Treba podotknúť, že Levice mali v zostave opäť iných hráčov. Keby hrali v takomto zložení od začiatku sezóny, určite by neboli v tabuľke tak nízko.“