Streda, 23. máj, 2018 | Meniny má Želmíra
LEVICE - PIEŠŤANY 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)

Posilnené Levice vycvičili Piešťany

Zápas mal od samého začiatku dobré tempo, ako prvý mohol prekonať brankára hostí už v 4. min. Mračka, keď jeho strela narobila Ondrejkovi veľké problémy. Lenže z gólu sa radovali na druhej strane Piešťanci, keď Henrich Ručkay ideálne uvoľnil pred prázdnu

Levice - Piešťany 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)
Góly: 11. Mračka, 19. J. Beňuš, 37. Mračka, 52. Bačkor - 4. Lipka, 18. Lušňák, 56. Filip
Vylúčení: 9:11, presilovky 2:1, oslabenia 0:0.
Rozhodovali: Findura - Markovič, Zvrškovec – 314 divákov.
ŠHK 37: Ondrejka (Kubo) - Galko, Filip, A: Kolník, Ferkodič, Štajger, Kotleba - Lušňák, Zágora, Dubec - H. Ručkay, R. Kolník, Lipka - Blaško, Učeň, Varga - Mišík, Bučka, Peško.
bránu Lipku, pre ktorého už nebol problém zavesiť puk do prázdnej Fiktrtovej svätyne. V 9. min. prienik Mračku Ondrejka zneškodnil. Potom hrali Levičania presilovku a na jej konci Mračka zaslúžene skóre vyrovnal. V 18. min. sa až poľahky Lušňák presadil proti Scheibenreifovi a zavesil pod hornú žŕdku na 1:2. Lenže už o minútu bolo opäť vyrovnané, keď Penxovu strelu od modrej pohotovo vrátil do čierneho J. Beňuš - 2:2. Na začiatku 2. tretiny hrali domáci presilovku o dvoch hráčov, ale bez gólového efektu. V 30. min. sa Mračka presadil v súboji jeden na jedného, ale jeho strela skončila na žŕdke. O ďalších šesť minút Fikrt so šťastím zlikvidoval šancu hostí, gólu sa však diváci dočkali z následnej protiakcie. Bonda vyslal na Ondrejku tvrdú strelu a Mračka doklepol puk do bránky - 3:2. Do poslednej tretiny vstúpili domáci s úmyslom udržať vedenie, prípadne ho ešte poistiť. V 49. Mračka po brejku švihom opäť trafil žŕdku. Rozhodnutie priniesla 52. min., keď hrali Levičania ďalšiu presilovku. V nej rozohrávku hostí zachytil Bačkor a príklepom štvrtý raz prekonal Ondrejku. V 55. min. rozhodca Findura vylúčil naraz dvoch Levičanov a Piešťany znížili na rozdiel jediného gólu. Hostia sa snažili v závere duelu vyrovnať, ale domáci ich nepustili ani k prípadnej hre bez brankára.
Ľudovít Venutti (Trnava): „Súper nastúpil s novými hráčmi a najmä z extraligistom Fikrtom v bráne. Nám chýbali v zostave Bartek a Jakub Ručkay, čo je pri našom úzkom kádri dosť veľký handikap. Nad Levicami sme dokázali viesť, ale po našich fatálnych chybách sme inkasovali. V našich posledných zápasoch sme stratili body, a prichádzame aj o fanúšikov. Možno budeme musieť pristúpiť na nepopulárne riešenie problému. Chýbajú nám skúsení hráči a tým, ktorých máme, akoby stagnovala herná úroveň.“
Roman Uhnák

Šport

Spartak Trnava, šport a športové správy z regiónov Trnava, Hlohovec a Piešťany.