Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Trnavskí plavci získali v uplynulom roku 167 medailí

Plavci STU Trnava sa v priebehu decembra zúčastnili majstrovstiev Slovenska všetkých vekových kategórií. Trnavský plavecký oddiel je už tradične na domácich šampionátoch úspešný a nebolo tomu inak ani tentoraz.

Najskôr sa predstavili trnavskí starší žiaci na majstrovstvách Slovenska 13 a 14 ročných žiakov v Púchove. Na týchto pretekoch sa najviac darilo Filipovi Ulehlovi (ŠG), ktorý získal dva tituly. Výborne plávali aj ďalší medailisti, členovia Športového Gymnázia v Trnave: Henrich Krč (0-4-0), Petra Janská (0-2-0), Veronika Slámková (0-1-3), Nikolas Praj (0-1-0), Marek Kollár (0-0-2), Marek Botík (0-0-1), Lenka Gulášiová (0-0-1) a Tomáš Obala (0-0-1). Zverenci Tatiany Bergmannovej a Ladislava Hlavatého si teda spolu odniesli 21 medailí.
Seriál domácich šampionátov pokračoval majstrovstvami Slovenska 11 a 12 ročných žiakov v Dolnom Kubíne. Na týchto pretekoch jednoznačne dominovala plavkyňa nášho oddielu Katka Poláková (ŠG), ktorá si celkom suverénne vyplávala šesť zlatých medailí! Darilo sa aj ďalším trnavským plavcom. Ondrej Vicen (ŠG) zvíťazil 4-krát, Dominika Glozmeková a Monika Púchla (ŠG) získali zhodne po 3 zlaté medaily. Výbornú medailovú bilanciu trnavského oddielu doplnili ešte Mirka Janská (1-5-0) a Dušan Lanák (0-1-1). Celkovo sme na týchto majstrovstvách Slovenska získali pod vedením L. Hlavatého, Rastislava Hlavatého a Mikuláša Lihána 36 medailí, z toho 21 zlatých! Na záver domácej plaveckej sezóny sa uskutočnili aj majstrovstvá Slovenska juniorov a seniorov v Trenčíne. Medzi dospelými sa naši plavci nestratili a pod vedením T. Bergmannovej a R. Hlavatého získali spolu 19 medailí. Na tomto šampionáte vynikajúco plával Ľubomír Krivosudský (3-1-1), ktorý si vybojoval svoj prvý seniorský titul. Oliver Gondža (ŠG) zvíťazil takisto 3-krát, Tomáš Halanda (ŠG) 2-krát a pridal 1 striebornú medailu. Na stupne víťazov sa svojimi výbornými výkonmi prebojovali aj nasledovní trnavskí plavci, členovia Športového Gymnázia v Trnave: Filip Nádaský (0-2-1), Peter Slobodník (0-1-1), Natália Poličeková (0-1-0) a P. Janská (0-0-1).
Na záver roku plavecký oddiel STU Trnava hodnotil svoju činnosť v kalendárnom roku 2005. Trnavskí plavci totiž získali v uplynulom roku na letných a zimných majstrovstvách Slovenska vo všetkých vekových kategóriách 70 zlatých, 53 strieborných a 44 bronzových medailí. Spolu to teda bolo 167 medailí!